شرکت های ساختمانی

بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک【سال ۱۴۰۳】🖽 + لیست ۱۰ تایی

آشنایی با بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک در وب سایت ساختمونی نیوز

هنگامی که کلمه کاشی را می‌شنویم، بی درنگ واژه کاشی سرامیکی در ذهن‌ها تداعی می گردد. کاشی سرامیکی رایج‌ترین پوشش مورد استفاده در هنر معماری و تزئین اماکن مسکونی و تجاری محسوب می‌شود. واژه کاشی از نام شهر کاشان اقتباس شده که از اوایل دوران اسلامی به عنوان مرکز صنعت سفال‌سازی مشهور بود.

کاربرد کاشی سرامیکی از ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد در مصر باستان تا استفاده در سفینه های فضایی در عصر حاضر از تاریخچه ای طولانی برخوردار است. با توجه به ایجاد نمایی زیبا و به عنوان پوشش رایج، نقش مهمی در معماری اماکن مسکونی دارد.

کاربرد کاشی در منازل به عنوان تزئین دیوارها، روی پیشخوان آشپزخانه و رستورانها، محوطه های اطراف وان و دوش حمام، فضای اطراف شومینه و غیره مورد استفاده قرار داد.
و کاربرد خارج از منزل آن مانند تراس‌ها ،ورودی‌ها و گذرگاه های اطراف منازل، استخرها، فضاهای اطراف حوضچه های آب گرم و سونا، بام‌ها، دیوار باغ‌ها، سردرهای منقوش منازل و حتی نقوش تزئینی روی دیوار خارجی منازل را مزین و باشکوه می نماید. با توجه به کاربرد بسیار بالای کاشی در ساخت و ساز و بازسازی ساختمان بعضی از افراد با یک مشکل مواجه می شوند و آن هم پوشاندن جای رولپلاک روی کاشی می ‌باشد. شما عزیزان با انتخاب هر کدام از شرکت های ذیل و راهنمایی آن ‌ها به راحتی این مشکل را برطرف خواهید کرد.
در این مقاله لیست برترین شرکت های بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک خدمت شما بزرگواران ارائه می ‌شود، پس در ادامه با ما همراه باشید.

کاشی چیست؟

به قطعه سنگ‌های مصنوعی گفته می‌شود که در سایزهای مختلفی تولید می‌شوند و معمولاً ضخامتشان بیشتر از چند میلی‌متر نمی‌باشد. یک روی کاشی‌ها سطحی شیشه‌ای دارد و کاملاًّ صیقلی و صاف است. کاشی‌ها مصالحی سفالی و سرامیکی می‌باشند که کاربردها و اهمیت زیادی در ساختمان‌سازی دارند، و برای تزئینات داخل و خارج ساختمان و همچنین تأمین بهداشت و عایق رطوبتی استفاده می‌شود.

کاشی و سرامیک نوعی از مصالح ساختمانی می‌باشد که معمولاً از خاک رس، شن و مواد معدنی ساخته می‌شوند. شکل کلی کاشی‌ها تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند، و در ایران انواع کاشی‌های گرد، بیضی، مربعی و مستطیلی موجود می‌باشند.

انواع کاشی و سرامیک

کاشی ها در انواع مختلفی تولید می شوند که دست بندی های متفاوتی می توانند داشته باشند. در اینجا نگاهی به انواع کاشی و سرامیک می اندازیم.

کاشی‌های لعابی دیواری

فرآورده‌هایی سرامیکی هستند که از دانه‌های ظریف و متخلخل بلورین و معمولاً در حرارتی بالاتر از ۱۰۰۰ درجۀ سانتی گراد پخته می‌شوند. یک رویه این کاشی‌ها از لعاب پوشیده شده که در انواع براق، نیمه براق و مات تولید می‌گردند. از این کاشی‌ها اغلب برای پوشاندن دیوارهای دستشویی، آشپزخانه، حمام، مراکز بهداشتی و… که قابل شستشو می‌باشند استفاده می‌گردد.

وینیلی آزبستی

این کاشی‌ها از رزین وینیلی ترموپلاستیک، مواد پایدار ‌کننده و روان کننده و با افزودن رنگینه و مواد پر کنندۀ آزبستی تولید می‌گردند. این مواد در حالت گرم با یکدیگر مخلوط و به صورت ورقه‌هایی با ضخامت ۵/۱ الی ۳ میلی‌متر زیر فشار شدید پرس شکل داده می‌شوند. این کاشی های آزبستی طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی دارا می‌باشند.

 آجر شیشه‌ای

این کاشی‌ها نوعی از آجر می‌باشد که برای جلوگیری از عبور نور از فضاهای مختلف طراحی و تولید شده است، که در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف ارائه می‌گردد. فضای عمومی ساختمان‌ها معمولاً به نور زیادی نیاز دارند.
اما استفاده از شیشه‌های سراسری به جای دیوارها در خانه به دلیل مقاوم نبودن شیشه در مقابل عوامل مختلف محیطی و داشتن قابلیت انتقال حرارت و صوت چندان مناسب نمی‌باشد. آجرهای شیشه‌ای هم قابلیت انتقال نور را دارا می‌باشند و هم ویژگی‌های یک دیوار محکم و دارای استقامت آجری را نیز دارا می‌باشند.

 آسفالتی

این کاشی‌ها از فیبرهای آزبستی و ترکیبی از چسبنده‌های قیری مخصوص مواد رنگی ساخته می‌شوند. در بعضی مواقع با هدف افزایش تاب، پلی‌استایرین هم به این ترکیب اضافه می‌شود. ضخامت این ورقه‌ها بین ۳ تا ۵ میلی متر خواهد بود.
کاشی و سرامیک آسفالتی طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی دارد و آنها را روی زیر سازهای چوبی، بتن و آسفالت ماستیک می‌توان نصب کرد. پیش از نصب کاشی و سرامیک حتماً باید سطح زیر آن را به صورت کاملاً تمیز و صاف کرد.
در غیر این صورت کاشی‌ها دقیق و کامل نصب نمی‌شوند و بعد از مدت کوتاهی ترک خواهند خورد. این کاشی‌ها مقاومت زیادی در برابر آب دارند، این کاشی های در تماس با اسیدهای آلی و حلال‌های نفتی آسیب‌هایی به آنها می‌رساند. از این کاشی‌ها در ساختمان‌های صنعتی نمی‌توان استفاده کرد.

فیبر معدنی

این کاشی‌ها را از پشم‌های معدنی ساخته می‌شود. ممکن است این کاشی‌ها را به صورت سوراخ دار یا شکاف دار بسازند. با این کار کیفیت جذب صوت آنها نیز افزایش می یابد. مصالح ساختمانی شکاف‌ دار انرژی صوتی را از طرق ایجاد کردن اصطکاک بین حفره‌های ریز در میان فیبرهای مستقل از هم، مستهلک می‌کنند.
هر چه تعداد سوراخ‌ها و حفره‌ها افزایش پیدا کند، باعث کاهش انرژی صوتی در محل خواهد شد. از این مصالح معمولاً در ساختمان‌های فرهنگی، صنعتی و مؤسسه‌های علمی استفاده می‌گردد.

 سلولزی

این کاشی‌ها از قدیمی‌ترین و ارزان ترین نوع  کاشی‌ و سرامیک آکوستیک هستند و معمولاً از تفاله و الیاف نیشکر ساخته می‌شوند. کاشی فیبر نیشکر را اغلب به صورت سوراخ‌ دار ساخته می‌شود تا صدا به حفره‌هایی که بین الیاف آن می‌باشد بتواند برسد. با این عمل میزان و کیفیت جذب صوت نیز در این مصالح افزایش می‌بابد. بافت و ظاهر این کاشی‌ها تنوع زیادی دارد. پیشروی آتش در آنها کند می‌باشد، اما ضد حریق نمی‌باشند. در صورت جذب رطوبت، ابعاد آنها تغییر یافته و از میزان مقاومتشان نیز کاسته می‌گردد.

چینی

این کاشی‌ها از ترکیب شدن خشت‌ دانه ریز و مواد معدنی دیگر تولید می‌گردد. بدنۀ کاشی چینی بسیار متراکم می‌باشد که باعث می‌گردد که در برابر رطوبت و ساییدگی مقاومت زیادی پیدا کند. به همین علت می‌باشد که این کاشی‌ها محبوبیت و کاربردهای زیادی در صنایع ساختمانی دارند.

موزائیکی

به کاشی هایی که در اندازۀ مربع‌های ۵ سانتی متری یا کوچک‌تر از آن و از خاک پرسلانی ریزدانه یا شیشه ساخته شده شود گفته می‌شود. این کاشی‌ها مقاومت نسبتاً زیادی در برابر جذب آب، ضربه، رنگ پذیری، ساییدگی و ضربه‌های مختلف دارا می‌باشد. به همین علت می‌توان از آنها با خیالی آسوده برای پوشاندن سطوح مختلف و متنوع استفاده نمود.

در این مقاله سعی کردیم که بزرگترین تولید کننده کاشی و سرامیک ایران را به شما عزیزان معرفی نماییم . امیدواریم که مطالعۀ این متن برای شما مفید باشد.

جهت آشنایی بیشتر با  ۱۰ تا از بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک با ما همراه باشید.

بهترین 10تایی ها - شماره 1 | ساختمونی نیوز

کاشی تبریز

بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک | ساختمونی نیوز

کارخانه صنایع کاشی تبریز در سال ۱۳۶۲ تأسیس و در سال ۱۳۷۴ در زمینی به وسعت ۱۵ هکتار و با ۵۰ هزار متر مربع زیر بنا احداث و به بهره‌برداری رسید. از سال ۱۳۷۷ ه‍.ش با تغییرات اساسی در خطوط تولید، منجر به تولیدات مرغوب و ایجاد تحولی چشمگیر در صنعت کاشی ایران گردید.

پس از این دگرگونی کاشی تبریز جایگاه اصلی خود را در صنعت کاشی و سرامیک کشور و همچنین جایگاه ویژه ای در صنعت استان آذربایجان شرقی به دست آورد.

در سال ۱۳۸۲ ه‍.ش این کارخانه  اقدام به شروع طرح توسعۀ سالن کف با مشارکت شرکت کرابن اسپانیا، یکی از بزرگ‌ترین کارخانجات سرامیک نمود و در سال ۱۳۸۴ توانست سرامیک کف خود را با نام تجاری کرابن سرامیک تبریز به بهره‌برداری رساند.

در حال حاضر این کارخانه به اکثر کشورهای آسیایی به‌ خصوص کشورهای خاورمیانه و کشورهای همسایه و حتی برخی کشورهای اروپایی صادرات دارد.

ظرفیت تولید کارخانه در حال حاضر بیش از ۱۰ میلیون متر مربع در سال می‌باشد. تولید کاشی‌های رکتیفای شده (برش خورده) برای نخستین‌ بار در ایران و به‌ طور انحصاری از جمله محصولات این کارخانه می‌باشد.

محصولات این کارخانه به بیشتر کشورها صادرات می‌گردد از قبیل: آلمان، اتریش، عراق، جمهوری آذربایجان، ازبکستان، ترکمنستان، گرجستان، قزاقستان، استرالیا، سوئد و کره جنوبی

این واحد تولیدی دارای افتخاراتی در صنعت کاشی و سرامیکی می‌باشد که می‌توان این کارخانه را به یکی از بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک نام برد.

آدرس: تبریز – کیلومتر ۲۴ جاده تهران – خیابان کاشی تبریز – کارخانه گروه صنعتی کاشی تبریز

تلفن تماس: ۰۴۱۴۱۷۷۰


بهترین 10تایی ها - شماره 2 | ساختمونی نیوز

کارخانه تکسرام

بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک | ساختمونی نیوز

کاشی تکسرام  یکی از بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک در صنعت کاشی و  بهترین سرامیک ایران است. شرکت تولیدی کاشی تکسرام (سهامی عام) از سال ۱۳۷۴ و با استانداردهای جهانی و ملی محصولات کف و نمای ساختمان را با ظرفیت ۳ میلیون متر مربع شروع به فعالیت نمود.

از محصولات این شرکت شامل انوع کاشی های گرانیتی (فلفل نمکی، سلوبل سالت، زینتر گرس) و کاشی های پرسلان لعابدار(لعاب مات، لعاب براق، لعاب پولیش) را با توجه به نیاز مصرف کنندگان محترم در طرح ها و رنگ های متنوع و در سایزهای مختلف با استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه و با بالاترین کیفیت و ویژگی های خاص از جمله ضد اسید بودن، جذب آب پایین، مقاومت در برابر سایش، استحکام در برابر فشار، سرما و گرما، تولید نموده است.

اولین تولید کننده کاشی گرانیتی در ایران و خاورمیانه میباشد. این کارخانه دارای نشان و گواهینامه ملی برای کلیه محصولات تولیدی می‌باشد.

آدرس: خیابان شریعتی – خیابان ظفر – بعد از کوچه نساء – پلاک ۶۰
تلفن تماس: ۰۲۱۲۲۹۲۳۱۰۱


بهترین 10تایی ها - شماره 3 | ساختمونی نیوز

کارخانه مهسرام

بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک | ساختمونی نیوز

مجموعه کارخانجات مهسرام با بیش از ۲۰ سال سابقه، از سال ۱۳۷۶ یکی از بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک در این صنعت است.
فرآیند تولید و توسعه محصولات سرامیکی در کارخانجات مهسرام با کاشی های گرانیتی و لعابدار شروع گردیده است و سپس به سطح های مونوکالر و یونی کالر گسترش یافت. این شرکت در سال های اخیر با ورود به عرصه تولید اسلب های سرامیکی، اولین سرامیک های پرسلان سایز بزرگ را تولید و در بازارهای ایران و جهان عرضه کرد.

مجموعه تولیدات اسلب ، شامل طیف متنوعی از سایز ها و طرح ها با ظواهر مختلف می­‌باشد. این محصولات در ابعاد و ضخامت های مختلف، تا سایز cm 320*160 و ضخامت های ۹ تا  ۲۰ میلیمتر موجود می­‌باشد.

اسلب های ۳۲۰*۱۶۰ سانتی متر، یک راه حل عالی برای اجرای سبک های مختلف معماری و طراحی داخلی هستند. سرامیک های پرسلان، آزادانه از فضای داخل به بیرون جریان می‌یابند، شکستگی‌های بصری را از بین می‌برند و هم افزایی و هارمونی رنگی دلنشینی و زیبا را بین قسمت های مختلف محیط اطراف شما، به وجود می‌آورد.

آدرس: : تهران – خیابان ولیعصر – پائین‌ تر از پارک ساعی – برج سپهر ساعی – طبقه ۱۲ – واحد ۱۲۰۲

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۷۱۳۰۱۲


بهترین 10تایی ها - شماره 4 | ساختمونی نیوز

کاشی پارس

بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک | ساختمونی نیوز

شرکت کاشی پارس (سهامی عام) از شرکت های مطرح در صنعت بهترین برندهای کاشی و سرامیک می‌باشد که در سال ۱۳۵۲ در زمینی به مساحت ۵۲۰۰۰ متر مربع آغاز به کار نمود و با ظرفیت تولید ۶.۷ میلیون متر مربع، در زمینه تولید محصولات دیواری دو پخت و محصولات تک پخت پرسلانی مات و پولیش، و امکان تولید محصولات با ابعاد بزرگ ۲۰۰×۱۰۰ و ۱۲۰×۱۲۰ را دارا می باشد.
در حال حاضر محصولات این شرکت در قالب ۸ نام تجاری مجزا با محصولات متنوعی از محصولات منحصر به فرد در بازارهای مختلف داخلی و صادراتی عرضه می گردد.
از ویژگیهای این محصولات کیفیت، خرید مواد اولیه مرغوب و استفاده از نیروهای متخصص در کلیه واحدها، منجر به عرضه محصولات ارزشمند و مورد نیاز بازارهای داخلی و صادراتی گردیده است.
با توجه به کیفیت و طراحی نوآورانه محصولات لوکس متنوع به عنوان یک برند از بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک کشور مطرح می‌باشد.

آدرس: تهران – سیدخندان – خیابان ارسباران – نبش بن بست طاووس – پلاک ۱۹

تلفن تماس: ۰۲۱۲۲۸۸۳۴۴۷


بهترین 10تایی ها - شماره 5 | ساختمونی نیوز

کاشی الوند

بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک | ساختمونی نیوز

شرکت صنایع کاشی و سرامیک الوند سهامی عام نام آشنای دیگری از بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک کشور می‌باشد که در تاریخ بیست تیر ماه ۱۳۶۳ با نام کاشی و سرامیک پارس نو به ثبت رسید و در سال ۱۳۶۷ به کاشی و سرامیک الوند تغییر نام داد.
این مجموعه با وسعت حدود ۲۵ هزار متر مربع شامل یک سایت (انبار خاک) و۳ کارخانه با ۹ خط تولید پیشرفته روز دنیا می‌باشد. با بیش از سه دهه انواع محصولات کاشی و سرامیک با ظرفیت سالانه حدود هشت میلیون متر مربع انواع کاشی کف، دیوار و پُرسلان را در سایزهای متنوع را تولید می‌نماید.

ظرفیت این شرکت بیش از هفت میلیون دویست متر مربع می باشد که حدود ۱ درصد از تولید ملی را شامل می شود. یکی دیگر از افتخارات صادرات به کشورهایی از قبیل: انگلستان، المان، روسیه، افریقای جنوبی، سریلانکا، سوریه، عمان، عراق، ازبکستان، آذربایجان، پاکستان و افغانستان می‌باشد.

محصولات کاشی الوند در ۲۲ طرح و در ابعاد مختلف  ۳۳*۱۰۰ – ۳۰*۹۰ -۶۰*۶۰ – ۳۰*۳۰ –۵۰*۱۰۰ -۱۰۰*۱۰۰ – ۶۰*۱۲۰ سانتی متر عرضه می شود که از نظر اندازه و طراحی با بهترین نمونه های خارجی مشابه قابل رقابت است.

آدرس: تهران – خیابان ولیعصر – خیابان شهید سعیدی – پلاک ۲۳

تلفن تماس: ۰۲۱۲۲۰۵۷۸۱۱


بهترین 10تایی ها - شماره 6 | ساختمونی نیوز

سرامیک البرز

بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک | ساختمونی نیوز

سرامیک البرز ارائه یکی دیگر از بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک می‌باشد. در راستای استراتژی شرکت سرامیک البرز  و با توجه به حضور فعال در بازار محصولات سرامیکی اعم از کاشی سرامیک سایز بزرگ و سرامیک های مینیاتوری و موزاییک و تکمیل سبد محصولات و خلاء موجود در بازار، برند چیتا در سایز های مینیاتوری تا ۱۰*۱۰ طراحی و از اواخر سال ۹۳ فروش آن را به طور آزمایشی آغاز کرد، مجموعه بسیار متنوع و خاص طرح‌های چیتا باعث شد تا به محض شروع فرایند  این برند در بازار از تیر ماه ۹۴ شاهد استقبال بسیار خوب، معماران، مهندسین، فروشندگان کاشی و سرامیک و صاحبان سلیقه گردید.

این شرکت ارائه دهنده محصولات سرامیکی، کاشی، مینیاتوری و موزاییک می‌باشد.

آدرس: تهران – خیابان ملاصدرا – خیابان شیراز جنوبی – کوچه اتحاد – شماره ۲۴

تلفن تماس: ۰۲۱۸۹۴۷


بهترین 10تایی ها - شماره 7 | ساختمونی نیوز

کاشی سعدی

بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک | ساختمونی نیوز

کاشی سعدی که یکی از قدیمی‌ترین و بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک کاشی و سرامیک برای مردم کشور می‌باشد. کارخانجات سعدی با بیش از ۵۰ سال سابقه تولید کاشی و سرامیک در صنعت کاشی کشور است.
این شرکت در سال ۱۳۳۹ در زمینی به مساحت ۳۶ هکتار در توابع شهر ری تاسیس گردید.
شرکت کارخانجات کاشی و سرامیک سعدی در حال حاضر با ظرفیت تولید ۴ میلیون متر مربع کاشی کف در سال، به عنوان با سابقه ترین کارخانه کاشی فعال در کشور در فعالیت می‌نماید و توانسته است محصولات خود را به بازارهای جهانی عرضه نماید. این شرکت جزء یکی از صادرکنندگان مطرح به کشورهای  آسیای جنوب غربی  و اوراسیا می‌باشد.

در طول سالیان متناسب با نیاز مشتریان، برند‌‌های مختلفی از این کارخانه به بازار عرضه گردیده که با نام های سعدی، بوستان، پارسیان، بهارستان و اروند وارد بازار گردیده است . تولید کاشی های ضد اسید برای نخستین بار در کشور و چاپ طرح های جدید با استفاده از تکنولوژیHD بر روی کاشی از جمله افتخارات این کارخانه در توسعه صنعت کاشی و سرامیک در ایران است.

آدرس: تهران – خیابان فردوسی – مقابل سرهنگ سخایی – شماره ۱۳۳

تلفن تماس: ۰۲۱۳۳۹۴۹۸۹۷


بهترین 10تایی ها - شماره 8 | ساختمونی نیوز

کاشی مرجان

بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک | ساختمونی نیوز

یکی دیگر از بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک ایرانی محصولات شرکت کارخانجات کاشی و سرامیک مرجان می‌باشد. کاشی مرجان از سال ۱۳۷۱ در منطقه نجف آباد اصفهان با بهره گیری از به روزترین ماشین آلات خط تولید کاشی و مجرب ترین متخصصین صنعت کاشی شروع به فعالیت نمود.

این شرکت توانسته برای تولید انواع کاشی‌های بدنه قرمز در نوع کاشی‌های پرسلانی لعاب دار، کاشی‌های ضد اسید، کاشی نما و کاشی و سرامیک ویژه پارکینگ شناخته شده است.
کاشی مرجان در راستای نوآوری در زمینه تولید و عرضه بهترین برند کاشی و سرامیک ایرانی به عنوان یکی از اولین تولید کنندگان کاشی و سرامیک ضد اسید صنعتی، اولین تولیدکننده کاشی نما مجهز به حفره‌‎های نصب اسکوپ و اولین تولید کننده کاشی اسلیم در ایران شناخته شود.

شرکت کاشی مرجان با بیش از سی سال تجربه در صنعت تولید پوشش های سرامیکی توانسته است با به کارگیری پیشرفته ترین و مدرن ترین ماشین آلات صنعت کاشی و سرامیک، نوآوری های جدیدی در این صنعت داشته باشد و در این راستا به تولید:

 1. کاشی های پرسلان (بدنه سفید) به صورت مات، پولیش و نیمه پولیش
 2. دکوراتیو و لوکس
 3. ضد اسید صنعتی

با سایزهای متنوع و مطابق با استاندارد ISO 13006 می باشد. بر اساس استاندارد، محصولات این شرکت علاوه بر کاربری در فضاهای داخلی و خارجی ساختمان‌ها می تواند در فضاهای صنعتی و تجاری مانند کارخانه ها، بیمارستان ها، آزمایشگاه ها، محوطه های باز، کارگاه ها و مراکز اداری نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

آدرس: اصفهان – چهارباغ بالا – کوچه کاویان – پلاک ۴۱

تلفن تماس: ۰۳۱۳۶۲۴۸۱۰۹


بهترین 10تایی ها - شماره 9 | ساختمونی نیوز

کاشی سمنان

بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک | ساختمونی نیوز

شرکت کاشی سمنان در سال ۱۳۶۱ تاسیس و در فروردین ۱۳۷۴ شروع به فعالیت نمود. این شرکت یکی از بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک در زمینه تولید بهترین سرامیک،کاشی دیوار، کف و پخت سوم می باشد و جزء اولین شرکت هایی است که از تکنولوژی چاپ دیجیتال استفاده نموده است.

این شرکت تولید بهترین برند سرامیک با بهترین کیفیت را سرلوحه خود قرار داده و از این رو از بهترین مواد اولیه داخلی از جمله کائولن، فلدسپار، بنتونیت، بال کلی و کلیست استفاده می‌نماید. رنگ و لعاب مورد استفاده در تولیدات و طرح ها به طور عام از شرکتهای معتبر ایتالیایی و اسپانیایی که در تولید و طراحی کاشی شهرت بین المللی دارند تهیه شده و اکثر آنها به صورت مجموعه کامل شامل کف، دیوار و حاشیه تولید می‌شوند.

کارخانه شرکت کاشی سمنان مجهز به آخرین و بروزترین ماشین آلات می باشد، که از شرکتهای ایتالیایی System – Intensa – Projecta – Siti B&T – Tsc خریداری شده است. این شرکت با به روز رسانی دستگاه های چاپ دیجیتال، پرس های هیدرولیکی با ظرفیت بالا، کوره های رولری دو طبقه و یک طبقه با طول ۸۸ متر و عرض ۸۰/۲، ماشین آلات رکتیفاید، درجه بندی و سورتینگ تمام اتوماتیک که مجهز به سیستم های کامپیوتری جهت کنترل پارامترهای فیزیکی از جمله ابعاد و تاب می باشند توانسته است جایگاه ممتازی بین تولیدکنندگان داخلی و خارجی کسب نماید.
شرکت کاشی سمنان جزو معدود شرکتهای تولید کاشی و سرامیک می باشد که تمامی گواهینامه های استاندارد های بین المللی را از شرکت های اسپانیایی AENOR دریافت نموده است.

آدرس: تهران – خیابان ملاصدرا – خیابان شیخ بهائی شمالی – کوچه حاضری – پلاک ۳۷

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۰۵۷۵۹۶


بهترین 10تایی ها - شماره 10 | ساختمونی نیوز

راک سرامیک

بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک | ساختمونی نیوز

این برند که سومین برند برتر تولید بهترین کاشی و سرامیک در دنیاست در کشورهایی همچون امارات و ایران دارای کارخانه می‌باشد. این شرکت را می‌توان جزء بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک نام برد.

شرکت راک سرامیک (سهامی خاص) به عنوان زیر مجموعه شرکت راک سرامیک امارات در سال ۱۳۸۲ در استان اصفهان شهرستان شهرضا تاسیس و در سال ۱۳۸۴ آغاز به فعالیت کرد. هم اکنون مالکیت این شرکت به صورت صد در صد متعلق به شرکت راک سرامیک امارات (سومین تولید کننده مطرح سرامیک در جهان ) می باشد. از آنجا که استفاده از تکنولوژی های روز با بهترین برند کاشی و سرامیک از استراتژی های شرکت می‌باشد با کیفیت (سرامیک های گرانیتی و پرسلان لعابدار) و دستیابی به حجم بالا تولید نقش به سزایی دارد.

در این کارخانه از ماشین آلات به روز ایتالیایى استفاده شده است که در تولید محصول با کیفیت (سرامیک هاى گرانیتى و پرسلان لعابدار) و دستیابى به حجم بالاى تولید نقش به سزایى دارند. این کارخانه به تولید سرامیک پرسلانی درجه یک در سایزهای ۶۰ در ۶۰ / ۶۰در۱۲۰ / ۱۲۰در۲۴۰ / ۱۰۰در۳۰۰ می پردازد.

تولیدات این کارخانه شامل سرامیک های پرسلانی مات، براق، دبل شارژ می باشد که در طرح های مختلف همچون تراورت، گلدن ماربل، کلکته، سورفیس، اینداس و …. وارد بازار شده است.

راک سرامیک ایران با سه نوع محصول سرامیک پرسلان لعاب دارپولیش و گرانیت دبل شارژ و فول بادی قابلیت تولید سایزهای ۶۰در۱۲۰ ، ۶۰در۶۰ و … را دارا بوده و به دلیل اهمیت موضوع کیفیت از استانداردها و تیم کنترل کیفی اعزامی از راک سرامیک امارات جهت تضمین کیفیت محصولات خود بهره مند است.

آدرس: اصفهان – خیابان سجاد – ما بین چهارراه آبشار و آپادانا – روبروی پمپ بنزین سجاد

تلفن تماس: ۰۳۱۳۷۸۱۰۳۱۴


معیارهای دسته‌بندی انواع کاشی‌های سرامیکی

این کاشی‌ها بر اساس ظاهر، رنگ، محل استفاده و نصب، لعاب، میزان تخلخل و نوع پخت به گروه‌ها و انواع مختلفی تقسیم می‌شوند.

محل استفاده و نصب

 1. به عنوان پوشش دیوار
 2. به عنوان پوشش کف

 میزان تخلخل کاشی و سرامیک

محصولات متخلخل که میزان جذب آب در آنها بعد از پخت حدود ۱۰ درصد بیشتر خواهد بود. محصولات زجاجی، که در دو نوع لعاب دار و بدون لعاب تولید می‌شوند. میزان جذب آب در این کاشی‌ها بعد از پخت کمتر از ۶ درصد می‌باشد. از کاشی‌های زجاجی معمولاً به عنوان کف پوش‌های داخل و خارج از ساختمان‌ها استفاده می‌گردد.
|کاشی‌ و سرامیک به دو نوع لعاب دار و بدون لعاب تولید می‌گردند.

سرامیک‌ها چه انواعی دارند؟

سرامیک‌ها به صورت کلی به چهار دسته تقسیم می‌شوند:

 1. فراورده‌های ویژه و تکنیکی سرامیکی (مثل کاشی و سرامیک های آنتی اسید)
 2. سرامیک‌های دیر گداز یا دارای درجۀ ذوب بالا
 3.  ضخیم
 4.  ظریف

تفاوت کاشی و سرامیک در چیست؟

 1. اجزای تشکیل دهندۀ کاشی
 2. میزان مقاومت و استحکام کاشی و سرامیک
 3.  میزان جذب آب در کاشی و سرامیک

مزایای استفاده از کاشی و سرامیک چیست؟

 1. ساده بودن فرایند نصب و اجرا
 2. نگهداری و تمیز شدن آسان
 3. بهداشتی بودن به دلیل شستشوی راحتی که دارند.
 4. عایق حرارتی مناسب
 5. تنوع بالا در طرح‌ها و رنگ‌ها
 6. ماندگاری و دوام زیاد
 7. مقاوم بودن در برابر تابش مستقیم نور خورشید
 8. ضد حریق بودن و مقاومت بالا در برابر انواع مواد شیمیایی

 پیشنهاد ما به شما سروران گرامی

اکنون که تا اینجا با ساختمونی نیوز و ۱۰ تا از بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک همراه بودید، متشکریم.
شما سروران گرامی می‌توانید از اطلاعات جامع و کاملی که تقدیمتان شد بهترین تولید کننده کاشی و سرامیک را انتخاب نمائید.

اگر یکی از این شرکت های برتر را برای کاربردهای خانگی مانند حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و استفاده از استخرها یا آب ریزگاه‌های عمومی و یا هر مکانی که مَد نظر‌ شما می‌باشد را انتخاب کرده اید، در مورد آن تحقیقات جامع و بررسی های مقایسه ای بیشتری را به عمل آورید تا انتخابی ایده آل و عالی داشته باشید.

امید آن داریم با بررسی لیست بهترین شرکت های تولید کننده کاشی و سرامیک فوق بهترین انتخاب را داشته باشید.

همچنین شما میتوانید با مطالعه مقاله نکات کلیدی خرید کاشی و سرامیک نیز از نکته های تکمیلی بهتری در زمینه خرید کاشی و سرامیک بهره‌مند شوید.

ممنون میشیم با نظرات و پیشنهادات خود ما را در خدمت رسانی بهتر یاری دهید.

با تشکر از توجه و همراهی شما

تحریریه ساختمونی نیوز

۴.۸/۵ - (۱۰ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − سه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا