شرکت های ساختمانی

بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی【سال ۱۴۰۳】💵 + لیست ۱۰ تایی

 

آشنایی با بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی در وبسایت ساختمونی نیوز

با گسترش یافتن سرمایه گذاری و با پیشرفته تر شدن ابزارها، نهاد ها و بازارهای مالی، مفاهیم جدیدی به وجود آمده است. که شرکتهای سرمایه گذاری یکی از آنهاست. حال برای آشنایی بیشتر شما عزیزان به معرفی بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی کشور می‌پردازیم.

شرکت سرمایه گذاری چیست؟

شرکت های سرمایه گذاری (Investment Company) بر اساس بند ۲۱ ماده یک قانون بازار اوراق بهادار، یکی از نهادهای مالی محسوب می گردد که مانند صندوق های سرمایه گذاری (Mutual Fund) واسطه‌ای برای خرید و فروش بهترین سهام ساختمانی شرکت‌های بورسی می‌باشند.

این شرکت‌ها از مجموعه‌ای از افراد متخصص تشکیل شده است. و وضعیت شرکت‌های پذیرفته شده در سهام ساختمانی بورس را بررسی و آنالیز می‌کنند.
اطلاع دارند که چه موقع باید سهام این شرکت‌ها را خرید و چه زمان فروخت تا بیشترین سود را بدست آورند. یعنی فعالیت اصلی این شرکت‌ها خرید و فروش سهام شرکت‌های بورسی و غیر بورسی در بهترین زمان می‌باشد.

شرکت‌های سرمایه‌گذاری برایشان مهم این است که عملکرد شرکت خوب باشد و به بیشترین سوددهی برسد تا خودشان هم از این سوددهی نفع ببرند. هر زمان هم که شرکت به سوددهی نرسد یا روند نزولی پیش گیرد، سهامش را می‌فروشند. بنابراین نگاه شرکت های سرمایه گذاری به خرید سهام شرکت‌ها نگاهی کوتاه مدت می‌باشد.

در حال حاضر ده‌ها شرکت سرمایه گذاری در سهم های ساختمانی بورس فعالیت می‌کنند که برخی از آن‌ها مربوط به بانک‌ها یا موسسات اعتباری و لیزینگ هستند و برخی هم در زمینه‌های تخصصی مثل خودرو، ساختمان، صنایع شیمیایی و… سرمایه‌گذاری می‌کنند.

انواع شرکت سرمایه گذاری

انواع شرکت سرمایه گذاری شامل:

برحسب حوزه فعالیت

  1. شرکت‌ سرمایه گذاری با حوزه فعالیت عام
  2. شرکت سرمایه گذاری با حوزه فعالیت خاص

 نوع فعالیت

  1. شرکت‌هایی با فعالیت عام
  2. شرکت‌هایی با فعالیت خاص

 پذیرش در بازار بورس

  1. شرکت های سرمایه گذاری پذیرفته شده در بورس
  2. شرکت های خارج از بورس

 نوع مالکیت

  1. شرکت‌ سرمایه گذاری با مالکیت دولتی
  2.  با مالکیت خصوصی
  3. شرکت‌ سرمایه گذاری وابسته به نهادهای عمومی غیردولتی
  4.  با مالکیت مختلط

سود شرکت سرمایه گذاری

شرکت ها به دو صورت سود نقدی و عواید سرمایه ای تقسیم می شود.

سود نقدی

همانطور که گفته شد، شرکت سرمایه گذاری در سهم‌ها و شرکت های مختلف، سرمایه گذاری می نماید و خود این سهم ها که داخل پرتفو هستند، سود‌سازی دارند و سود این شرکت سرمایه گذاری نیز به شکل غیرمستقیم ناشی از سود سازی شرکت‌هایی می‌باشد که سهام آن‌ها در پرتفوی سرمایه گذاری وجود دارد.

عواید سرمایه‌ای

این بخش از درآمد بابت افزایش ارزش سهام شرکت حاصل می گردد و ناشی از افزایش ارزش اوراق بهادار موجود در سبد دارایی‌های شرکت می باشد، درست مثل صندوق های سرمایه

حال به معرفی لیست شرکت های سرمایه گذاری که بهترین شرکت های سرمایه گذاری در ساخت و ساز در کشور هستند، می پردازیم. امید است مثمر ثمر برایتان باشد.

جهت آشنایی بیشتر با  ۱۰ تا از بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی با ما همراه باشید.

بهترین 10تایی ها - شماره 1 | ساختمونی نیوز

شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران

بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی | ساختمونی نیوز

شرکت سرمایه‌گذاری ساختمانِ ایران (سهامی عام) در تیر ۱۳۷۵ تاسیس گردید. این شرکت با هدف جذبِ سرمایه‌ها و تجهیز پس‌ اندازها به طور مستقیم و انبوه‌سازی و سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه در  حال فعالیت می‌باشد. این شرکت در  تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۷۷ موفق به اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار گردید و با نماد «وساخت» اقدام به پذیره نویسی سهام نمود. شرکت ساختمان ایران جزء یکی از  بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی می‌باشد.

در حال حاضر با سرمایه ای بالغ بر سی هزار میلیارد ریال در حوزه های مالی، توریسم ورزشی، نیروگاهی، بورس و اوراق بهادار و ساختمان به سرمایه گذاری پرداخته است و حرکت به سمت کسب بالاترین سود حاصله و سرمایه ثبتی در تاریخ هلدینگ را در پیش گرفته است.

آدرس: تهران – خیابان میرزای شیرازی – بالاتر از خ مطهری –  کوچه شهدا – پلاک ۲۱

تلفن تماس: ۰۲۱۸۶۰۴۶۰۹۵۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 2 | ساختمونی نیوز

شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن

بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی | ساختمونی نیوز

شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن یکی از بزرگ‌ترین و موثرترین فعالان صنعت ساختمان در کشور است. این شرکت در سال ۱۳۶۹ به منظور پاسخگویی به نیاز مشتریان بانک مسکن تاسیس گردید. از ابتدای تأسیس تا حال، عملیات اجرایی بیش از ۷۲ هزار واحد مسکونی در قالب ۴۴۴ پروژه توسط شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری مسکن آغاز گردیده است و بیش از ۶۳ هزار واحد مسکونی به بهره‌برداری رسیده است. علاوه بر آن در ساخت مجتمع‌های تجاری، اداری و آموزشی، ساخت آزاد راه، خطوط انتقال آب و آماده‌سازی زمین فعالیت‌هایی انجام شده است.

این شرکت نیز همانند دیگر شرکتهای معرفی گردیده جزء یکی از بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمان در کشور می باشد.

آدرس: تهران – خیابان میرزای شیرازی – بالاتر از خ مطهری – کوچه شهدا – پلاک ۲۱

تلفن تماس: ۰۲۱۸۶۰۴۶۰۹۵۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 3 | ساختمونی نیوز

شرکت تامین سرمایه نوین

بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی | ساختمونی نیوز

گروه تأمین سرمایه نوین، اولین بانک سرمایه‌گذاری فعال در کشور می‌باشد که در راستای اجرای مفاد قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر ماه ۱۳۸۴، با مشارکت بانک‌های تجاری و هلدینگ‌های صنعتی و مالی معتبر در سال ۱۳۸۵ ایجاد و در سال ۱۳۸۷ با سرمایه اولیه پرداخت شده مجوز فعالیت خود را از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت کرده است. آبان ماه سال ۱۳۹۷ مورد پذیرش در بورس تهران با نماد «تنوین» قرار گرفت.  این شرکت به عنوان واسطه بین ناشر اوراق بهادار و عامه سرمایه گذاران فعالیت کرده و فعالیت‌های کارگزاری، معامله‌گری و بازارگردانی، مشاوره، سبدگردانی، پذیره‌نویسی، تعهد پذیره‌نویسی و فعالیت‌های مشابه را با اخذ مجوز از سازمان در حال ارائه خدمات می‌باشد.

این شرکت نیز را می‌توان به عنوان یکی از بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی در کشور نام برد.

آدرس: تهران – خیابان جردن –  بلوار گل آذین – پلاک ۲۳

تلفن تماس: ۰۲۱۸۴۳۴۱۰۰۰۰


بهترین 10تایی ها - شماره 4 | ساختمونی نیوز

شرکت سرمایه گذاری ارشک

بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی | ساختمونی نیوز

شرکت سرمایه‌گذاری ارشک در سال ۱۳۸۳ در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسیده و در حال حاضر جزء شرکت‌های فرعی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر است. این شرکت نیز یکی از بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی است.

مهمترین زمینه‌های فعالیت این شرکت عبارتند از: خرید و پذیره‌نویسی سهام شرکت‌های تولیدی، بازرگانی و خدماتی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار، سرمایه‌گذاری و مشارکت در سرمایه، خرید سهام، بازسازی، نوسازی و راه‌اندازی انواع شرکت‌های داخلی و خارجی، انجام فعالیت‌های بازرگانی و تجاری داخلی و داخلی، خرید اوراق مشارکت، ارائه خدمات مشاوره در زمینه سرمایه‌گذاری‌ها و کلیه امور بازرگانی و غیره می باشد.

آدرس: تهران – ابتدای خیابان بهار شیراز – پلاک ۱۷۰

تلفن تماس: ۰۲۱۴۳۳۵۱


بهترین 10تایی ها - شماره 5 | ساختمونی نیوز

شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید

بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی | ساختمونی نیوز

شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با اخذ مجوز در تاریخ ۱۳۸۰ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۳۸۰/۱۱/۲۱ به صورت سهامی خاص تأسیس و در اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسید. در تاریخ ۱۳۸۳ بر اساس مصوبه مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام این شرکت، از سهامی خاص به سهامی عام تغییر و در تاریخ ۱۳۸۶ در بورس اوراق بهادار تهران با نماد ” امید “  پذیرفته شده  و در ۱۳۸۶/۱۰/۱۶ نماد معامله آن گشوده و عرضه عمومی سهام، صورت پذیرفت.

شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید در حال حاضر دارای چندین شرکت بورسی و غیر بورسی بوده و نقش بسیار با اهمیتی در ارزش آفرینی، رشد اقتصادی و اشتغال کشور به ویژه در استان‌های مرزی به عهده دارد. این شرکت یکی از بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی می‌باشد.

آدرس: تهران – بلوار نلسون ماندلا – خیابان شهید طاهری – نبش ایثار سوم –  پلاک ۲

تلفن تماس: ۰۲۱۲۶۲۰۳۰۱۱


بهترین 10تایی ها - شماره 6 | ساختمونی نیوز

شرکت سرمایه گذاری نوید خراسان

بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی | ساختمونی نیوز

شرکت نوید اعتماد خراسان در تاریخ ۱۳۸۸ تاسیس گردید. کل سهام این شرکت متعلق به شرکت سرمایه گذاری و توسعه نوید و مهمترین اهداف و برنامه های شامل: بازارسازی، پویایی و استمرار روند رو به رشد و افزایش قدرت نقدشوندگی سهام شرکت نوید، تنوع در فعالیتهای اقتصادی و سرمایه گذاری شرکت نوید از طریق اقدام به خرید و فروش سهام سایر شرکت ها خصوصا شرکت های عضو بورس اوراق بهادار، ارائه مشاوره و نظرات کارشناسی در رابطه با برنامه ها و اقدامات اجرایی شرکت نوید خصوصا موضوع سهام و سهامداران این شرکت می باشد. این شرکت نیز یکی دیگر از بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی می باشد.

آدرس: مشهد – انتهای بلوار خیام شمالی – نبش خیام ۶۴ – پلاک ۲۸۱

تلفن تماس: ۰۵۱۳۷۶۵۷۹۴۰


بهترین 10تایی ها - شماره 7 | ساختمونی نیوز

شرکت سرمایه گذاری دانایان

بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی | ساختمونی نیوز

شرکت سرمایه‌گذاری دانایان در تاریخ ۱۳۸۳/۰۳/۲۵ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنفی تهران اقدام به پذیره‌نویسی سهام خود نمود و در تاریخ ۱۳۸۳/۰۵/۱۱ در قالب یک شرکت سهامی عام و تاسیس گردید. این شرکت در نهایت در تاریخ ۱۳۹۰/۰۹/۲۷ به عنوان نهاد مالی نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسید. سابقا نام این شرکت (سرمایه‌گذاری دانایان پارس) بوده است که در مورخ ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ به شرکت سرمایه‌گذاری دانایان تغییر یافت. لازم به ذکر است که شرکت سرمایه‌گذاری دانایان در حال حاضر از شرکت‌های تابعه هلدینگ گروه مالی دانایان به شمار می آید. این شرکت نیز یکی از بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی می باشد.

آدرس:  تهران – خیابان ملاصدرا – خیابان شیراز شمالی – کوی زاینده رود غربی – شماره ۳

تلفن تماس: ۰۲۱۹۱۰۷۳۰۰۰


بهترین 10تایی ها - شماره 8 | ساختمونی نیوز

شرکت سرمایه گذاری شهر تمدن

بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی | ساختمونی نیوز

شرکت سرمایه گذاری ساختمانی شهر تمدن از زیر مجموعه های هلدینگ تمدن با هدف توسعه صنعت گردشگری، ساختمانی و ایجاد فرصت های ارزشمند تجاری در بخش خدمات، ایجاد اشتغال و بهبود سطح رفاه در کشور، به دنبال تحول در این صنعت و ساخت آینده ای درخشان برای گردشگری ایران می باشد.

گروه سرمایه گذاری ساختمانی شهر تمدن با ساخت مقاصد توریستی مدرن و بی نظیر قصد دارد که سبکی نوین در این صنعت خلق کند تا افق گردشگری ایران را برای کسب سهم بازار جهانی این صنعت روشن تر نماید. این شرکت نیز جزء یکی از بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی می باشد.

آدرس: البرز – عظیمیه – میدان طالقانی – برج پارادایس – واحد ۶۰۳

تلفن تماس:  ۰۲۱۲۸۴۲۵۲


بهترین 10تایی ها - شماره 9 | ساختمونی نیوز

شرکت توسعه صنایع بهشهر (هلدینگ)

بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی | ساختمونی نیوز

شرکت توسعه صنایع بهشهر (سهامی عام) دی‌ماه ۱۳۴۹ تحت نام شرکت سهامی خاص توسعه صنایع آرین در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات صنعتی تهران به ثبت رسیده است. در تاریخ ۱۳۵۰ نام شرکت، به شرکت سهامی خاص توسعه صنایع بهشهر تغییر یافت و حســب مصوبه مجمع عمـومی فوق‌العاده مورخ ۱۴ اسفند ۱۳۵۲ نوع شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تغییر یافت،  و از سال ۱۳۵۳ در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته گردید. موضوع فعالیت شرکت توسعه صنایع بهشهر(سهامی عام) حسب مفاد اساسنامه، سرمایه گذاری در شرکتها از طریق خرید و فروش سهام آنها و خرید و فروش اوراق قرضه و اوراق بهادار و مشارکت در بانکها و سایر شرکتها اعم از تولیدی و بازرگانی و انجام سایر معاملات مجاز بازرگانی مربوط به موضوع شرکت می باشد. این شرکت نیز یکی از بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی می‌باشد.

سرمایه شرکت پس از چندین مرحله افزایش در مجمع فوق العاده مورخ ۱۳۹۴ و در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسیده است.

آدرس: تهران – خیابان قائم مقام فراهانی – خیابان ۲۲ – پلاک ۲۶ – طبقه اول

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۳۲۹۲۶۱


بهترین 10تایی ها - شماره 10 | ساختمونی نیوز

شرکت سرمایه گذاری خوارزمی

بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی | ساختمونی نیوز

شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی در سال ۱۳۷۶ به صورت سهامی خاص به ثبت رسید و در سال ۱۳۸۴ با هدف توسعه فعالیت‌ها، گسترش مشارکت در انواع طرح‌های سرمایه‌گذاری و ورود به عرصه صنعت سرمایه‌گذاری کشور، به سهامی عام تغییر یافت. سهام شرکت در سال ۱۳۸۹ در سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت و در اسفند ماه همان سال در بازار اول فرابورس ایران پذیرفته گردید. این شرکت نیز یکی از بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی می‌باشد.

شرکت سرمایه ‌گذاری خوارزمی طی سال‌های گذشته توانسته سرمایه گذاری های خود را در صنایع پربازده متنوع سازد.
در راستا هدف گذاری مناسبی برای دستیابی به پرتفوی هدف شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در هفت حوزه راهبردی برخوردار از چشم‌انداز مطلوب سرمایه‌گذاری صورت گرفته که صنعت بانکداری، صنعت ساختمان و مسکن، معادن و صنایع معدنی، انرژی(صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و صنعت برق)، فناوری اطلاعات (با تأکید بر فناوری اطلاعات بخش بانکی کشور)، بازرگانی، و بازار سرمایه و سایر فرصت‌های پربازده سرمایه‌گذاری را شامل می‌گردد.

شرکت سرمایه گذاری خوارزمی در سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان مدیریت صنعتی ایران به عنوان یکی از ۱۰ شرکت «پیشرو» در کشور معرفی گردید. همچنین این شرکت که در سال ۱۳۹۳ در میان شرکت های ایرانی جایگاه ۱۰۷ را به خود اختصاص داده بود، در سال ۹۴ با ۳۶ پله رشد در میان ۱۰۰ شرکت برتر کشور، رتبه ۷۱ را کسب کرد. در رتبه بندی ۵۰۰ شرکت برتر ایران در پایان سال ۱۳۹۸ شرکت سرمایه گذاری خوارزمی رتبه ۱۱۲ را کسب نمود.

آدرس: تهران – سعادت آباد – بلوار فرهنگ – نبش خیابان ۲۴ شرقی – پلاک ۱۸

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۵۶۹۲۸۳


ارزش گذاری سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری

این ارزش بر دو اساس صورت می‌گیرد:

روش خالص ارزش دارایی‌ها

خالص ارزش دارایی‌های یک سهم در واقع ارزش یک سهم از شرکت سرمایه‌گذاری و معادل ارزش خالص دارایی‌ها (NAV) در صندوق های سرمایه گذاری است. این روش بر ارزش روز یا ارزش منصفانه برآوردی دارایی‌ها و اوراق بهادار شرکت استوار می باشد.

به عبارتی این ارزش برآوردی از ارزش ذاتی یک سهم شرکت را نشان می‌دهد و مثل صندوق های سرمایه گذاری از تقسیم خالص دارایی‌های شرکت (با کسر بدهی‌های شرکت) بر تعداد سهام متعلق به سهام‌داران حاصل می گردد.

روش ارزش بازار

از آنجا که سهام تعدادی از شرکت‌های سرمایه گذاری در بازار سهام پذیرفته شده است. و مورد معامله قرار می‌گیرند. ارزش دیگری بر اساس میزان عرضه و تقاضای بازار پیدا می‌کنند. این ارزش می‌تواند با ارزش خالص دارایی‌ها متفاوت باشد و از این جهت با صندوق های سرمایه گذاری متفاوت است، البته به جز صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله (ETF).

پیشنهاد ما به شما مخاطبان بزرگوار

هدف از نگارش این مقاله سودمند، آشنایی شما عزیزان با بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی در ایران می باشد. ساختمونی نیوز بزرگترین مرجع تخصصی معرفی برترین لیست شرکت های سرمایه گذاری ساختمانی می‌باشد.
چنانچه یکی از این شرکتها را جهت اجرای پروژه های ساختمانی و یا مشارکت در ساخت انتخاب کردید، در مورد آن ها تحقیقات جامع و بررسی های لازم را به عمل آورید تا انتخابی ایده آل و عالی داشته باشید.

امید است با مطالعه این مقاله برای شما عزیزان مفید و سودمند باشد. با بررسی لیست بهترین شرکت سرمایه گذاری ساختمانی فوق بهترین ها را برگزینید.

خواهشمندیم ما را از نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود بی نصیب نگذارید تا بهترین خدمت رسانی را داشته باشیم.

با تشکر از توجه و همراهی شما
تحریریه ساختمونی نیوز

۴.۹/۵ - (۹ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + هفت =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا