شرکت های ساختمانی

بهترین شرکت انبوه سازان 【سال ۱۴۰۳】🏚️ + لیست ۱۰ تایی

آشنایی با بهترین شرکت انبوه سازان در وب سایت ساختمونی نیوز

هدف از این مقاله آشنایی شما با انبوه سازان و سپس معرفی بهترین شرکت انبوه سازان می‌باشد.

بلند مرتبه سازی پدیده ای است که تاریخچه آن در جهان به اواخر قرن نوزده و اوایل قرن بیستم بر می‌گردد.
انبوه سازی در دوران حاضر نیز در قالب توجیهات متعددی به عنوان یکی از سیاست‌های شهرسازی و معماری در جهان مطرح است. این پدیده در ایران نیز از اوایل قرن حاضر شروع شده و به ویژه در شهر تهران بازتاب گسترده ای داشته است.

با توجه به افزایش روز افزون و دائم جمعیت در شهرهای بزرگ و افزایش تمایل به زندگی در شهرها، نیاز به داشتن مسکن به یک ام ضروری تبدیل شده است.
مثلاً در پایتخت با رشد انبوه سازی، بسیار حائز اهمیت است که ساخت و ساز طبق اصول استاندارد مهندسی و توجه به امنیت ساختمان توسط بهترین انبوه سازان تهران انجام شود.
در این رابطه عوامل متعدد اقتصادی، اجتماعی، فنی، زیست محیطی و کالبدی قابل بررسی می‌باشند. محور اصلی این عوامل در مبانی نظری گنجانده شده است.
که از جمله می توان به اندازه شهر، شهر فشرده، استفاده بهینه از زمین و زیر ساخت های شهری، سیمای شهری و مدیریت شهری نام برد.
در این راستا، موضوعات و مسائل دیگری نیز شامل: فرم شهری، منظر شهری، سازمان کالبدی شهر و توده و فضا مطرح می‌باشد.

فراهم بودن مطلوب تولید مسکن نیز به عنوان یک مسئله مهم و جدی می‌باشد. در این حالت معیارهای استفاده بهینه از زمین و مصالح ساختمانی، کاهش هزینه ای ساخت، ایمن بودن ساختمان‌های تولیدی و سرانجام کاهش زمان ساخت در راس خط مشی قرار می‌گیرد.

انبوه سازی چیست؟

انبوه سازی پروژه ای است که از نظر تعداد و حجم در اندازه ای باشد که به همراه خود تکنولوژی جدید ایجاد نماید. مسکن به عنوان سر پناه انسان‌ها همواره جزء نیازهای اولیه جامعه بشری می‌باشد که پس از غذا و پوشاک، سومین نیاز اصلی انسان می‌باشد و در جامعه امروز ما به عنوان یک جنس سرمایه ای نقش بزرگی در ایجاد امنیت اقتصادی برای مردم دارد. انبوه ساز یک شخصیت حقوقی یا حقیقی است که مجوز انبوه سازی را دارد.

طبق تعریف قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب سال ۱۳۷۴ مجلس شورای اسلامی: «انبوه ساز به اشخاص حقیقی و حقوقی گفته می‌شود که توانمندی مدیریت، مسئولیت و پدید آوری طرح‌ها، توانمندی تأمین و جذب سرمایه، مدیریت تولید و عرضه مسکن و ساختمان را با استفاده از فناوری‌های نوین صنعت ساختمان و در چارچوب مقررات ملی ساختمان و سایر قوانین مربوط دارد.»

گرفتن پروانه اشتغال به کار در انبوه سازی

انبوه سازی در ایران نسبت به سایر کشورها شکل خاص تر و متفاوت تری دارد. وقتی صحبت از انبوه سازی می‌شود فوراً ساخت و سازهایی یکسان، مشابه، همزمان، با مصالحی و ابزارهایی شبیه به هم به ذهن خطور می‌کند.

یکی از راه ها برای کنترل ساخت و ساز ارجاع بخشی از کار به نهادها و بخش های خصوصی می‌باشد. توان فنی و اجرایی جزء موارد لازم برای تعیین صلاحیت انبوه سازی می‌باشد.
بر اساس تعریف قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، سازنده انبوه مسکن به اشخاص حقیقی و حقوقی گفته می شود که توانمندی لازم مدیریت و مسئولیت پدید آوری طرح ها، توانمندی تأمین و جذب سرمایه، مدیریت تولید و عرضه مسکن و ساختمان را با به کارگیری فناوری های جدید صنعت ساختمان و در چارچوب مقررات ملی ساختمان تعیین گردیده و سایر قانون های مربوطه لازم به همراه پروانه اشتغال به کار دریافت کرده باشند.

حال پس از آشنایی با تعاریف انبوه سازی، اگر به دنبال بهترین انبوه سازان تهران و ایران می باشید، با ما همراه باشید تا لیست انبوه سازان کشور که بهترین و بزرگترین انبوه سازان ایران هستند را خدمت شما بزرگواران معرفی نماییم.

جهت آشنایی بیشتر با  ۱۰ تا از بهترین شرکت انبوه سازان با ما همراه باشید.

بهترین 10تایی ها - شماره 1 | ساختمونی نیوز

شرکت آرین سازه

بهترین شرکت انبوه سازان | ساختمونی نیوز

شرکت آرین‌ سازه در سال ۱۳۸۴ تاسیس شد و ساخت میلیون ها متر مربع بنای پروژه با کاربری های متفاوت مسکونی، تجاری، اداری، تفریحی و آموزشی و دارای بیشتر از ۱۵ سال فعالیت در سراسر کشور می‌باشد.
این شرکت دارای اخذ رتبه اول در رشته ابنیه، رتبه سوم تاسیسات و تجهیزات و رتبه پنجم آب و راه، از سازمان برنامه و بودجه کشور و پایه یک حقوقی انبوه سازی مسکن از وزارت راه و شهرسازی، توسط این شرکت بزرگ می‌باشد.

امروز این شرکت در لیست انبوه سازان تهران یکی از بهترین شرکت انبوه سازان معتبر در عرصه این صنعت است و از درون آن هلدینگ آرین سازه با مجموعه از چندین شرکت تاسیس گردید. شرکتهایی از جمله سورن اطلس پایدار، آرین مزه، آرین گام، داتیس، خیبرخرم آباد و شرکت مهندسی مشاور ماندان می‌باشد.
همچنین به قصد تکمیل زنجیره تولید مسکن در هلدینگ آرین سازه دهکده صنعتی امیر آرین سازه و مجموعه کارخانجات قم و درود را در دست احداث و بهره برداری دارد که می‌تواند در پیشبرد صنعت ساختمان و هدف کاهش نرخ تولید مسکن بسیار موثر واقع گردند.

آدرس: تهران – اتوبان خرازی – خیابان کاشان جنوب میدان موج – خیابان علامه قزوینی – مجتمع یاس ۳

تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۷۴۰۳۱۶


بهترین 10تایی ها - شماره 2 | ساختمونی نیوز

شرکت توسعه انبوه سازی پاسارگاد

بهترین شرکت انبوه سازان | ساختمونی نیوز

شرکت توسعه انبوه سازی پاسارگاد در سال ۱۳۸۶ تاسیس گردید. فعالیتهای این شرکت شامل:

 1. سرمایه گذاری در پروژه های ساختمانی به طور مستقل و یا با مشارکت انبوه سازان شامل واحدهای مسکونی، اداری، تجاری، آموزشی، درمانی، ورزشی و سایر کاربری ها
 2. قبول عاملیت به منظور بررسی، نظارت فنی و مدیریت در بخش ساختمان و مسکن
 3. ارائه خدمات مشاوره ای و امکان سنجی پروژه های ساختمانی
 4. ایجاد، سرمایه گذاری و یا مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی
 5. سرمایه گذاری در خرید، فروش، اداره، در اختیار گرفتن، تأسیس، ایجاد، توسعه، تکمیل، واگذاری و اجاره انواع واحدهای مسکونی، اداری، خدماتی، تجاری، کارخانه ها، واحدها و شرکت های فعال در بخش های تولیدی اعم از صنعتی و معدنی، کشاورزی، ساختمانی و هر گونه اموری که به نحوی از انحاء با فعالیت های فوق مرتبط باشد.

در داخل و خارج از کشور و واگذاری دارایی ها به اشخاص ثالث از طریق تسهیلات اجاره اعتباری و غیره می‌باشد. این شرکت یکی از بهترین شرکت انبوه سازان می‌باشد.

آدرس: تهران – ضلع شمالی خیابان شهید دکتر باهنر(دوراهی دزاشیب) – پلاک ۵۲۷ – مجتمع تجاری اداری نیاوران – طبقه ۸

تلفن تماس: ۰۲۱۷۹۲۵۴۰۰۰


بهترین 10تایی ها - شماره 3 | ساختمونی نیوز

شرکت ساختمانی انبوه سازان همای تهران

بهترین شرکت انبوه سازان | ساختمونی نیوز

شرکت ساختمانی انبوه سازان همای تهران یکی دیگر از بهترین شرکت انبوه سازان در کشور می‌باشد. این شرکت با بیش از ربع قرن تجربه تخصصی که تاکنون بیش از ۳۰ پروژه عظیم ساختمانی را با موفقیت انجام داده است.

این شرکت دارای چهار گواهینامه استاندارد بین المللی ISO از شرکت TUV آلمان و چندین گواهی نامه، تقدیر نامه و تأییدیه ملی می‌باشد. همچنین این شرکت دارای لوح و تاییدیه های مختلفی می‌باشد.

آدرس : تهران – ولنجک – خیابان مقدس اردبیلی – خیابان فرخ – پلاک ۱/۱۵

تلفن تماس: ۰۲۱۲۲۴۲۵۵۰۰


بهترین 10تایی ها - شماره 4 | ساختمونی نیوز

شرکت کیسون

بهترین شرکت انبوه سازان | ساختمونی نیوز

شرکت کیسون در مرداد ماه سال ۱۳۵۴، به عنوان یک شرکت سهامی خاص در بخش خصوصی، تأسیس گردید و فعالیت خود را با هدف «سازندگی در تراز جهانی با توسعه قابلیت‌های انسانی و سازمانی برای ارتقای زندگی انسان‌ها» آغاز نمود.

توانمندی‌‌های مدیریتی، فنی، مهندسی و اجرایی کیسون به عنوان سرمایه‌گذار، تامین‌کننده مالی، توسعه‌دهنده و پیمانکار عمومی (به‌ ویژه خدمات مدیریت پروژه، مهندسی، تدارک، ساخت، نصب، راه‌اندازی، بهره‌برداری و نگهداری) در تراز بین‌المللی، گستره وسیعی از جمله نفت، گاز و صنعت، مسکن و ساختمان، حمل‌ونقل ریلی، آب و فاضلاب و محیط زیست، سیویل و برق و نیروگاهی را در بر می‌گیرد. این شرکت نیز یکی دیگر از بهترین شرکت انبوه سازان می‌باشد.

آدرس: تهران – سعادت‌ آباد – خیابان دوم – پلاک۱۸

تلفن تماس: ۰۲۱۲۴۸۰۱۰۰۰


بهترین 10تایی ها - شماره 5 | ساختمونی نیوز

شرکت انبوه سازان آ.اس.پ

بهترین شرکت انبوه سازان | ساختمونی نیوز

فعالیت شرکت آ.س.پ (سهامی عام) از سال ۱۳۴۸ با بهره‌گیری از دانش فنی مهندسان مشاور و کارشناسان داخلی و خارجی با اجرای طرح‌های بزرگ مسکونی، اداری و تجاری آغاز گردید و در حال حاضر با تجارب بیش از نیم قرن، کماکان با اجرای طرح‌های عظیم مهندسی مشغول به فعالیت می‌باشد.
این شرکت نیز همانند دیگر شرکتهای معرفی گردیده جزء یکی از بهترین شرکت انبوه سازان در کشور می‌باشد.

فعالیتهای اصلی شرکت ارائه خدمات و فعالیت‌های پیمانکاری (GC)، مدیریت اجرایی (MC)، پروژه‌های EPC وEPCF به ویژه پروژه‌های انبوه‌سازی ساختمانی می‌باشد.

آدرس: تهران – میدان ونک – خیابان شهید عباسپور – روبه روی بیمارستان دی – پلاک ۱۶

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۸۸۱۳۶۲


بهترین 10تایی ها - شماره 6 | ساختمونی نیوز

شرکت خانه گستر

بهترین شرکت انبوه سازان | ساختمونی نیوز

شرکت خانه گستر یک شرکت عمرانی زیر مجموعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است که خدمات مهندسی و ساخت را در زمینه طراحی، مدیریت، تدارک و اجرای پروژه‌های بزرگ مختلف می‌باشد.
این شرکت دارای بیش از ۵۰ سال تجربه در عرصه ساخت و ساز در بازار می‌باشد. این شرکت نیز مانند دیگر شرکتهای معرفی گردیده جزء یکی از بهترین شرکت انبوه سازان در کشور می‌باشد.

آدرس: تهران – بزرگراه علامه جعفری – بلوار جهاد شمالی – خیابان چهل نهم – خیابان نصر پنج – نبش خیابان ۵۱

تلفن تماس: ۰۲۱۹۰۰۶۲۶۲


بهترین 10تایی ها - شماره 7 | ساختمونی نیوز

شرکت تکناب

بهترین شرکت انبوه سازان | ساختمونی نیوز

شرکت مهندسی تکناب یکی دیگر از بهترین شرکت انبوه سازان در کشور می‌باشد که در سال ۱۳۷۱ تأسیس گردید.
توانایی های این شرکت در زمینه های کاری شامل:

 1. فعالیت های عمومی سیویل
 2. ابنیه سنگین بتنی
 3. تأسیسات مکانیکی
 4. برق ساختمان های صنعتی
 5. برق ساختمان های اداری، تجاری، خدماتی، رفاهی، مسکونی، ورزشی و به خصوص ساختمان های بلندمرتبه
 6. برق صنایع نفتی
 7. پتروشیمی، نیروگاهی
 8. خطوط انتقال آب و گاز و نفت در خشکی

آدرس: تهران – بلوار آفریقا – خیابان ارمغان شرقی – مجتمع ارمغان – پلاک ۱۳ – طبقه پنجم

تلفن تماس: ۰۲۱۲۲۰۴۷۰۶۸


بهترین 10تایی ها - شماره 8 | ساختمونی نیوز

شرکت ایران سازه

بهترین شرکت انبوه سازان | ساختمونی نیوز

شرکت ایران سازه، متعلق به هلدینگ سیمان تامین و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در تاریخ ۱۸ بهمن ۱۳۶۸ تاسیس گردید.
زمینه فعالیت این شرکت شامل: سرمایه گذاری و مشارکت در امر احداث ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری، هتل و مدیریت، طراحی، نظارت و اجرای بناها و تاسیسات، عقد قراردادهای لازم با مهندسان و مشاوران و پیمانکاران اعم از حقیقی و حقوقی می‌باشد.
این شرکت نیز همچنین مانند دیگر شرکتهای معرفی گردیده جزء بهترین شرکت انبوه سازان می‌باشد.

آدرس: تهران – خیابان ولی عصر – خیابان توانیر – میدان شهید عباسپور – خیابان نظامی گنجوی – پلاک ۸

تلفن تماس: ۰۲۱۴۲۰۰۱


بهترین 10تایی ها - شماره 9 | ساختمونی نیوز

شرکت کلوک

بهترین شرکت انبوه سازان | ساختمونی نیوز

 شرکت ساختمانی کلوک در سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت با بیش از ۲۰ سال تجربه نیز مانند دیگر شرکت‌های عنوان شده در زمینه انبوه سازان یکی از بهترین شرکت انبوه سازان در کشور می‌باشد، که هم اکنون نیز در این زمینه مشغول به فعالیت می‌باشد.
فعالیتهای این شرکت در زمینه مجری انواع سازه های بتنی و فلزی، نما، سفت کاری و نازک کاری، تاسیسات، محوطه سازی، طراحی داخلی، مشارکت در ساخت و پیمان می‌باشد.

آدرس: بزرگراه خرازی – بلوار نهاوند – خیابان کامیاب – خیابان کاوش – ساختمان پزشکان تریتا – طبقه ۱۸

تلفن تماس: ۰۲۱۳۳۲۰۱۰۴۶


بهترین 10تایی ها - شماره 10 | ساختمونی نیوز

شرکت سازه گستر شمال

بهترین شرکت انبوه سازان | ساختمونی نیوز

شرکت سازه گستر شمال در سال ۱۳۷۱ آغاز به فعالیت نمود. این شرکت به عنوان قدیمی ترین و معتبر ترین شرکت در شمال ایران جزء بهترین شرکت انبوه سازان در حال  فعالیت می‌باشد. فعالیت شرکت شامل: شهرک سازی و فروش ملک و زمین به منظور احداث ساختمان، شهرک سازی، مجتمع های مسکونی و تجاری، احداث کارخانجات، مشارکت، سرمایه گذاری، احداث سد و پل، طراحی و نظارت فاز ۱، فاز ۲، فاز ۳ و…  می باشد.

تلفن تماس: تهران ۰۲۱۴۷۶۲۰۴۳۶ و نوشهر ۰۱۱۵۲۰۵۸۸۲۶


شرایط انبوه سازی

 1. تحصیلات مناسب و مرتبط مدیرعامل و سایر مدیران پروژه
 2. میزان سوابق حرفه ای افراد اعم از شخص حقوقی و حقیقی در پروژه
 3. میزان بودجه و توان مالی شرکت برای اجرای پروژه و میزان اعتبار آن در جذب سرمایه
 4. بررسی و تایید کارهای انجام شده و بررسی نمونه کارهای موفق قبلی
 5. بررسی شماره ثبت شرکت و مالکیت معنوی آن، بررسی رسمی آن در روزنامه های رسمی کشور و انطباق آن با اساس نامه و بررسی شرایط لازم شرکت و انطباق آن با قوانین ساخت و ساز انبوه در کشور

سابقه حرفه ای،توان مالی، مدیرت منابع مالی، مطلوبیت کارهای مدیریت شده و عملکردها و تجربه های سابق موفق از جمله شرایط الزامی برای دریافت پروانه در زمینه های کلان سازی و انبوه سازی مسکن است.
علاوه بر این لازم می‌باشد که سازنده حقیقی باید دارای پروانه اشتغال به کار مهندسی، تجربی کاردانی در یکی از رشته های مربوط به ساختمان در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان ها در زمینه مربوطه باشند.

سازندگان حقیقی و حقوقی

سازندگان انبوه مسکن و افرادی که در ساخت و ساز فعالیت دارند، چه به صورت حقیقی و چه حقوقی برای فعالیت شان در زمینه های طراحی و یا اجرا باید حتماً از اشخاص حقیقی که دارای صلاحیت تعریف شده در قانون می‌باشند، برای اجرا استفاده نمایند.
و اگر در مواردی خودشان بخواهند به صورت مستقل فعالیت نمایند باید صلاحیت ها لازم و تعریف شده را بر اساس ضوابط و قوانین در نظام مهندسی داشته باشند در غیر این صورت این امر امکان پذیر نیست.

اگر دارندگان پروانه ارزیابی صلاحیت در یک دوره یا در یک مقطع زمانی بیش از میزان ظرفیتی که بر اساس قانون و مقررات مربوطه تعیین گردیده، خدمات طراحی یا اجرا و ساخت ساز را ارائه نمایند می‌توانند با تکیه بر ضمانت نامه و یا بیمه نامه ای که استفاده می‌نمایند مسئولیت و کیفیت خدمات مهندسی به میزانی که توسط نهادهای ضمانت کننده یا شرکت های بیمه گر تقبل و تضمین گردیده است، استناد نمایند.


 پیشنهاد ما به شما سروران گرامی

اکنون که تا اینجا با ساختمونی نیوز همراه بودید، متشکریم. شما بزرگواران را به معرفی ۱۰ تا از بهترین شرکت انبوه سازان آشنا کردیم.

 اگر یکی از این شرکت های برتر انبوه سازی را به عنوان شرکت انبوه سازی برتر مَد نظر شما سروران گرامی می‌باشد، ابتدا بهتر است تحقیقات جامعی به عمل آورید تا انتخابی مورد تایید و ایده آل داشته باشید.

امید آن داریم با بررسی لیست بهترین شرکت های انبوه سازی فوق بهترین انتخاب را داشته باشید.

با نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود ما را در خدمت رسانی بهتر یاری دهید.

با تشکر از توجه و همراهی شما

تحریریه ساختمونی نیوز

۴.۴/۵ - (۱۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − یک =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا