تولید کننده محصولات ساختمانی

بهترین تولید کننده کلید و پریز 🎛🎛【سال ۱۴۰۳】 + لیست ۱۰ تایی

آشنایی با بهترین تولید کننده کلید و پریز در وبسایت ساختمونی نیوز 

در این متن قصد داریم شما مخاطبین گرامی را با ویژگی های کلید و پریز آشنا کنیم و سپس بهترین تولید کننده کلید و پریز در کشور را خدمت شما معرفی کنیم.

کلید برق (Light Switch)

در صنعت روشنایی، کلید برق، سوئیچی است که برای راه اندازی یک لامپ، یک دستگاه و یا یک پریز استفاده می‌گردد.
کلید الکتریکی وسیله ای است، معمولاً الکترومکانیکی، که برای باز و بسته کردن مدار الکتریکی استفاده می‌گردد که به ترتیب جریان الکتریکی را غیرفعال و فعال می کند. اولین نمونه کلید برق توسط توماس ادیسون اختراع شد. بعد از ادیسون، مهندسی انگلیسی به نام هنری هولمز، کلید برق quick-break را ابداع کرد.
این سوئیچ، تجمع ناشی از جرقه را مهار کرده و دوام آن را بیشتر می کرد.
همچنین با کاهش زمان اتصال دو کنتاکت الکتریکی در مدار، سرعت سوئیچینگ را افزایش می داد. سوئیچ های دکمه ای در اواخر قرن نوزدهم بسیار محبوب شدند.

اختراع کلید و پریز

در سالهای بعد، مبتکران آمریکایی سوئیچی تحت عنوان کلید ضامن (toggleswitch) را اختراع کردند که استفاده از آن همچنان در آمریکا رایج است. در حالی که مفهوم کلیدهای الکترونیکی در قرن حاضر تغیرات کمی کرده است اما، روش کنترل آن ها بسیار متحول شده و تکامل پیدا کرده اند.
هوشمند سازی این قطعات بارزترین مفهوم دگرگونی کلید ها در قرن بیستم می باشد. کنترل سوئیچ ها از راه دور و با فناوری رایانه و دستگاه الکترونیکی، مثال واضحی برای این تحولات است. در حال حاظر کلید ها بر اساس نیازها و سلیقه بازار مصرف در انواع گوناگون، طراحی و ساخته  می شوند.

ساختار و نصب کلید پریز ساختمانی

کلید پریز جدید دارای سه بخش است :

۱. مکانیزم درونی و حلقه

مکانیزم درونی همان ساختار درونی کلید پریز است، که به نحوه سیم پیچی و اتصال های درونی کلید و پریز، تک پل یا دوپل بودن و اتصال آن به قاب می پردازد.

۲. قاب یا کادر کلید پریز

قاب کلید و پریز همان بخشی است که قابل دیدن روی دیوار است و این سطح از جنس عایق ساخته می‌گردد تا در هنگام اتصال برق دست فرد روشن کننده را برق نگیرد.

نکته ی مهمی که بعد از زیبایی کلید پریز در انتخاب مدل کلید و پریز می تواند مهم باشد، ایمنی آنها است. این قطعات مستقیماً با انرژی برق در ارتباط میباشد. بنابر این در ساخت آنها باید به نکات ایمنی دقت کرد.

تفاوت مکانیزم قدیمی کلید پریز با مکانیزم جدید آنها

مکانیزم کلید پریز های قدیمی نیاز به پیچ و مهره شدن به قاب داشتند اما کلید و پریز های جدید عموما نیازی به این کار ندارند و به وسیله مکانیزم فنری به راحتی در عمق دیوار قرار می گیرند و به صورت یک مجموعه کامل در نظر گرفته می شوند.

کلید پریزهای قدیمی عموما در رنگ های سفید و کرم تولید می شدند  و ساختاری مربعی شکل داشتند، اما کلید پریز های امروزی در رنگ های بسیار متنوع و جنس های مختلف ساخته می‌گردد که غالبا جنس آنها از پلاستیک مرغوب است اما قاب کلید و پریز جدید عموما از جنس آلیاژ برنج ساخته می شود که علاوه بر زیبایی می توان به مقاومت بالا، عدم تغییر رنگ و پوسیدگی اشاره کرد. همچنین انواع کلید پریز با روکش های چرم ، چوب ، فلز و یا حتی کریستال هم در این مجموعه تولید می شود. با این تنوع به راحتی می توانید اجزای الکتریکی ساختمان را نیز با دکوراسیون کلاسیک یا مدرن تطبیق کرد.

کلید ها بر اساس نوع استفاده و کاربرد شامل : کلید تک پل، کلید دو پل، کلید سه پل، کلید تبدیل، کلید صلیبی کلید جیوه ای، کلید دیمر می باشد.

یکی دیگر از دسته بندی های کلید های برق بر اساس موارد زیر  می باشد :

 1. نوع اتصال : دارای دو اتصال یک جهته مانند یک پل و دو پل و چند جهته مانند تبدیل و صلیبی است.
 2. نوع تغذیه : AC و DC.
 3. روش نصب کلید : روکار، توکار، نیمه کار، تابلویی.
 4. درجه حفاظت در برابر عبور جریان : کلیدهای بدون پوشش و با پوشش.
 5. درجه حرارت در برابر نفوذ آب : که شامل کلید های معمولی و حفاظت شده در برابر ترشح آب و حفاظت شده در برابر فوران آب.
 6. کلید های مجهز به حس گرهای حرکتی.
 7. کلیدهای تایمری: بیشتر در محل هایی مانند مسیر راه پله حیاط یا پشت بام استفاده می شوند که نباید چراغ همیشه روشن بماند. این کلید ها قابلیت تنظیم برای زمان های مختلف را دارا هستند.

انواع پریزها بر اساس نوع فاز

یکی از پرکاربردترین دسته بندی ها بر اساس نوع فاز پریز ها می باشد. این دسته بندی شامل دو نوع تک فاز و سه فاز بوده که برخی دارای اتصال به زمین و برخی دیگر بدون اتصال هستند.

انواع پریز بر اساس روش نصب

در این دسته بندی پریز ها به دو گروه روکار و توکار تقسیم می‌گردد. از مهمترین تفاوت های این دو دسته بندی می توان از وجود اتصال به زمین، درجه حفاظت در برابر رطوبت و نفوذ آب و تعداد فازها نام برد.

انواع پریز برق بر اساس نوع کاربرد

 1. پریز برق یو پی اس : این نوع پریزها دستگاهایی که به آن ها وصل می شوند را به منبع ذخیره برق ارتباط می دهند و هنگامی که برق قطع می شود، این دستگاه ها همچنان روشن خواهند ماند.
 2. پریز برق ارت دار : این نوع پریز ها که مجهز به یک سیم ارت دار می‌باشند، برای تخلیه بار الکتریکی به زمین متصل می‌گردد. این سیم با انتقال الکتریسیته ساکنی که در مدار، تخلیه شده مانع از برق گرفتگی افراد می شود.
 3. پریز چند کاربردی : در گذشته پریزها فقط دارای یک ورودی برای دو شاخه‌ها بودند، اما پریز های جدید با انواع ورودی ها دسترسی شما را به مرکز اطلاعات و تلفن و اینترنت آسان می کنند.

جهت آشنایی بیشتر با  ۱۰ تا از بهترین تولید کننده کلید و پریز با ما همراه باشید.

بهترین 10تایی ها - شماره 1 | ساختمونی نیوز

 شرکت دلند

شرکت صنایع دلند الکتریک ۱۳۶۱ تاسیس گردید. این شرکت تولید کننده انواع کلید و پریز توکار و روکار در مدلها و رنگهای مختلف می باشد. توانست به عنوان واحد نمونه استاندارد کشوری موفق به دریافت لوح تقدیر و نشان طلایی استاندارد ایران در سالهای ۶۶، ۶۷، ۶۸، ۶۹ گردد. این شرکت یکی از بهترین تولید کننده کلید و پریز در کشور می باشد.

همچنین دارای آزمایشگاه همکار در کلید و پریز و قطعات هم ردیف می باشد و ضمناً دارای
گواهینامه های Iso 9001 : 2008 و Iso 14001 : 2004  و  Iso 10002 : 2004  و Iso 10004 : 2012 می باشد.

این شرکت در سال ۱۳۹۴ مجددا به عنوان واحد نمونه استاندارد کشوری انتخاب شد.

آدرس: تهران – خیابان سمیه – ساختمان ۲۱۴ ، طبقه ۴

تلفن تماس:  ۰۲۱۸۸۸۲۷۹۲۴


بهترین 10تایی ها - شماره 2 | ساختمونی نیوز

ویرا الکتریک

شرکت ویرا الکتریک به عنوان یکی از مطرح‌ترین فعالان حوزه تجهیزات الکتریکی در کشور با ارائه محصولات خود به بازارهای جهانی، نقش موثری را در صنعت صنایع الکترونیکی کشور ایفا کرده و در کنار تولیدات و با تکیه بر اصل تحقیق و توسعه محصولات خود با بهره گیری از آزمایشگاه‌های پیشرفته همواره به دنبال ارائه بهترین کیفیت کالا و کسب رضایت مصرف کنندگان بوده است. این شرکت یکی از بهترین تولید کننده کلید و پریز می باشد.

آدرس: مشهد – شهرک صنعتی طوس

تلفن تماس: ۰۵۱۳۵۴۲۱۰۵۷


بهترین 10تایی ها - شماره 3 | ساختمونی نیوز

ایران الکتریک

مجتمع عظیم فضل الکتریک با نام تجاری ایران الکتریک در سال ۱۳۶۱ در زمینی به مساحت ۴ هکتار احداث گردید. این مجتمع هم اکنون با زیر بنای ۲۵۰۰۰ متر مربع در کشور در حال تولید می‌باشد. این شرکت یکی از دیگر از بهترین تولید کننده کلید و پریز در کشور می‌باشد.

آدرس: تهران – خیابان شریعتی – خیابان ظفر

تلفن تماس: ۰۲۱۴۲۲۳۶۹۰۱


بهترین 10تایی ها - شماره 4 | ساختمونی نیوز

شرکت آراد الکتریک

این شرکت فعال در زمینه فروش لوازم برق ساختمان با سابقه بیش از ۲۰ سال در زمینه اجرای تاسیسات برق، با وجود تیم اجرایی قوی و متخصص به جدیدترین و بروزترین نقشه ها و آیتم های برقی همراه با استانداردهای روز دنیا، از سال ۱۳۸۰ در حال خدمات به مشتریان خود می‌باشد. از سال ۱۳۸۹ آغاز به تولید. این شرکت در حال حاضر بعنوان یکی دیگر از بهترین تولید کننده کلید و پریز در کشور می‌باشد.

آدرس: سمنان – محله باغ فردوس – کوچه ۱ فرعی

تلفن تماس: ۰۲۳۳۳۳۵۱۰۹۷


بهترین 10تایی ها - شماره 5 | ساختمونی نیوز

صنایع آسیا الکتریک

شرکت صنایع آسیا الکتریک در سال ۱۳۵۹ با تولید لوازم الکتریکی ساده کار خود را آغاز نموده است. در این سالها محصولات مختلفی مانند میکروسوئیچ، بالاست، دیمر، انواع کلید و پریز توکار و روکار و کلیدهای گردان صنعتی تولید نموده اما بتدریج عمده فعالیت خود را بر روی تولید کلید و پریز متمرکز نموده است. این شرکت را باید یکی از بهترین تولید کننده کلید و پریز نام برد.

این مجموعه دارای بخشهای مختلفی از جمله طراحی، قالب سازی، تزریق پلاستیک، تولید قطعات فلزی و سالن مونتاژ برای تولید محصول نهایی می باشد.

این شرکت انواع گواهینامه ها نیز می باشد که شامل:

 1. اولین دارنده گواهینامه ی استاندارد اروپای متحد برای انواع کلید و پریز مکانیکی CE
 2. واحد تحقیق و توسعه ی افزایش کیفیت محصولات و بهبود روند تولید R&D
 3. اولین دارنده ی گواهینامه ISO 9001 برای تولید کلید و پریز در ایران

آدرس: پردیس – منطقه صنعتی خرمدشت – خیابان هفتم شرقی

تلفن تماس: ۰۲۱۷۶۱۷۱۹۶


بهترین 10تایی ها - شماره 6 | ساختمونی نیوز

شرکت ساعی بنیان (ریمونکس)

شرکت متخصصان ساعی بنیان به نام تجاری ریمونکس REMONEX از سال ۱۳۹۷ تاسیس گردید. این شرکت به عنوان یک مجموعه نوین زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور در حال فعالیت است. از نمونه خدمات و فعالیت های این مجموعه می توان به استفاده از فناوری های سیستم های هوشمند در منازل نام برد که این موارد شامل تهویه مطبوع، کلید و پریز های تک پل، دو پل، سه پل و چهار پل نام برد. این شرکت نیز یکی از بهترین تولید کننده کلید و پریز می باشد.

آدرس: تهران – میدان رسالت – خیابان طرقی

تلفن تماس: ۰۲۱۲۸۴۲۵۹۳۵


بهترین 10تایی ها - شماره 7 | ساختمونی نیوز

نوین سازان تارا کاوش

شرکت نوین سازان تارا کاوش با پشتوانه دانش فنی آلمان و ایران در زمینه تولید کلید و پریز‌های مدرن، رو میزی و لمسی استاندارد با برند NESTECH AUTOMATION (نِستِک اتوماسیون) در حال فعالیت است. محصولات این شرکت در بازار ایران، به عنوان برند کلیدهای لمسی استاندارد
که در پروژه‌های هوشمند سازی لوکس استفاده می گردد شناخته شده است.  این شرکت نیز یکی از بهترین تولید کننده کلید و پریز می‌باشد.

محصولات NESTECH AUTOMATION مطابق با استانداردهای بین المللی CE و RoHS در ایران تولید می‌شود. ریشه کلمه NESTECH برند NESTECH از دو بخش NEST (به معنای آشیانه و مکانی آرام برای زندگی واقعی) و TECH (مخفف کلمه تکنولوژی) تشکیل گردیده است که معرف خدمات و محصولاتی با تکنولوژی پیشرفته برای خانه‌های امروزی است.

آدرس: تهران – خیابان شریعتی – کوچه نورمحمدی

تلفن تماس: ۰۲۱۲۶۷۱۳۹۰۱


بهترین 10تایی ها - شماره 8 | ساختمونی نیوز

شرکت IHS

شرکت IHS در سال ۱۳۸۸ تاسیس گردید. فعالیت این شرکت در زمینه برق و الکترونیک به عنوان یکی از اولین تولیدکنندگان تجهیزات خانه هوشمند در ایران است. این شرکت نیز همانند دیگر شرکتهای معرفی گردیده یکی از بهترین تولید کننده کلید و پریز در کشور می باشد.

آدرس: تهران – بلوار آفریقا – ابتدای والی نژاد

تلفن تماس: ۰۲۱۹۱۰۰۸۸۴۸


بهترین 10تایی ها - شماره 9 | ساختمونی نیوز

ابتکارات مانا

شرکت زنجیره ابتکارات مانا این شرکت به عنوان یکی از تخصصی ترین و حرفه ای ترین شرکت کلید و پریز و لامپ های هالوژن و سیستم های هوشمند در ایران است.

از جمله محصولات شامل: قاب های کلید و پریز لوکس، چراغ های سقفی و لوستری، انواع چراغ دیواری و دیوارکوب، سیستم های هوشمند و صوتی منازل، قاب های هالوژن لوکس و خاص، انواع آباژورهای خاص و لوکس، تجهیزات روشنایی روکار می باشد.

این شرکت نیز از بهترین تولید کننده کلید و پریز است.

آدرس: تهران – بلوار کاوه – بهار جنوبی

تلفن تماس: ۰۲۱۲۲۰۰۰۰۵۲


بهترین 10تایی ها - شماره 10 | ساختمونی نیوز

شرکت هوشمند سازان چیره

این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۳۹۰ آغاز نمود. از دیگر شرکت های فعال و دانش بنیان که توانسته است با تلاش های مستمر خود، در صنعت بردهای الکترونیکی، توانسته محصولاتی ممتاز را به بازار عرضه نماید. این شرکت نیز از بهترین تولید کننده کلید و پریز می باشد.

آدرس: تهران – شهرک غرب – بلوار دادمان

تلفن تماس: ۰۲۱۲۶۳۵۰۷۸۷

یک پیشنهاد ویژه به سروران گرامی

همان طور که می دانید در ساختار روشنایی، یک سوئیچ معمولا برای راه اندازی چراغ های الکتریکی، تجهیزات متصل دائمی، یا خروجی های الکتریکی استفاده می شود. هنگامی که الکتریسیته برای اولین بار در سال ۱۸۸۰ وارد خانه ها شد، با هدف فراهم کردن روشنایی فضاها بود. اما نیاز سایر وسایل خانه به برق و مهیا کردن برای آنها از طریق پریز لامپ ها امکان پذیر بود. چنانچه در جستجوی بهترین کلید و پریز هستید، خیالتان راحت ما به شما ۱۰ تا از بهترین تولید کننده کلید و پریز را معرفی نمودیم.
ساختمونی نیوز به عنوان برترین معرف تولید کنندگان این حوزه می باشد ولی قبل از انتخاب بهترین تولید کننده کلید و پریز حتما تحقیقات و بررسی های لازم را انجام دهید.

جهت بهبود بهترین اطلاعات و خدمات از وبسایت ساختمونی نیوز ما را با نظرات خود خرسند نمائید.

با تشکر از توجه و همراهی شما
تحریریه ساختمونی نیوز

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + ده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا