شرکت های ساختمانی

بهترین شرکت برق کشی ساختمان 【سال ۱۴۰۳】👷 ⚡+ لیست ۱۰ تایی

 

بهترین شرکت برق کشی ساختمان در وب سایت ساختمونی نیوز

برای آگاهی بیشتر شما عزیزان سعی نمودیم در این مقاله خلاصه ای از سیستم برق کشی ساختمان و سپس ده تا از بهترین شرکت برق کشی ساختمان را خدمت تان معرفی نماییم.

برقکشی ساختمان یکی از مهمترین مراحل در زمان ساخت ساختمان به شمار می‌آید. و نحوه برق کشی از اهمیت بسیار فراوانی برخوردار است.
زیرا اگر مراحل سیم کشی و برق کاری ساختمان به درستی صورت نگیرد، اختلالات و مشکلات فراوانی در ساختمان به وجود می آید. که حتی ممکن است باعث برق گرفتگی و مرگ افراد ساختمان گردد.

ما به صورت روزمره با آن چه دستاورد نهایی مقوله برق ساختمان است، سر و کار داریم. اینکه می توانیم در محل کار یا منزل خود حتی یک لامپ را خاموش و روشن کنیم، دقیقا مرتبط با اجرای پروژه ی برق کشی یک ساختمان می باشد.
اهمیت این مقوله در پروژه های کوچک و یا بزرگ عمرانی و ساختمانی تا حدی است که اگر پس از ساخت و تکمیل یک بنا نسبت به سیم کشی داخلی آن اقدام نگردد، نمی توان استفاده مفید از آن داشت.

برق کشی ساختمان چیست؟

سیم‌کشی برق، نصب سیم‌های برق و سایر تجهیزات وابسته مانند کلیدها، تابلوهای توزیع، پریزهای برق و چراغ‌های روشنایی در یک ساختمان می‌باشد.

طراحی و نصب سیم‌کشی برق یکی از موضوعات استانداردهای ایمنی می‌باشد.
انواع مدل‌ها و اندازه‌های مختلف سیم‌ و کابل‌های مجاز با توجه به سطح ولتاژ مدار و مقدار جریان الکتریکی مشخص می‌شود. محدودیت هایی در مورد شرایط محیطی همانند دمای محیط، میزان رطوبت، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و مواد شیمیایی برای آنان اعمال می‌گردد.

اجرای تاسیسات برق ساختمان بر اساس نقشه ی تعیین شده

یکی از بهترین روشهای حفظ امنیت و دقت در انجام پروژه های مرتبط با لوله کشی برق، می‌بایست مطابق با نقشه عمل شود. در هر  ساختمانی با توجه به نوع آن و کاربری فضای داخلی آن یک نقشه مخصوص تهیه می‌گردد که به طور اختصاصی و دقیق با استفاده از علائم و نشانه های مخصوص محل دقیق قرار گیری لوله برق ها مشخص می شود.

البته نقشه برق ساختمان شامل موارد گسترده تری است، نظیر سیستم روشنایی، صوتی، کلید و پریز برق، سیم کشی تلفن، آنتن، آیفون، سیستم های هوشمند و … توجه باید داشت که در این مرحله باید به صورت موازی با عملیات بنایی بر اساس نقشه در محل های مخصوص روی دیوار ها اقدامات مربوط به شیار زنی انجام شود.

در ابتدا با استفاده از دستگاه مکانیکی / الکتریکی شیار زن خط تراز ایجاد گردیده بر روی سطح شیار زده می شود و این بخش ها برای قرار گیری لوله برق، قوطی کلید و …آماده می‌گردد. تجهیزات مرتبط با لوله کشی برق ساختمان از طریق ابزار ها و بست های مخصوص، جوشکاری و …. کاملا در محل محکم می گردد.

علت لوله گذاری برق روی دیوار ساختمان چیست؟

علت لوله گذاری در اجرای پروژه های برق ساختمان برای در نظر گرفتن استاندارد‌ها و نکات امنیتی نسبت به هر مورد دیگری در اولویت می‌باشد. بهره گیری از لوله برق و قرار دادن آن‌ها در شیار های مناسب ایجاد شده روی دیوار های داخلی باعث می گردد که علاوه بر ایجاد ظرافت و نظم در امر لوله گذاری برق، محافظت کامل از سیم و کابل‌ها انجام گردد و همچنین هر زمان که به هر دلیلی به تعویض سیم‌ها نیاز بود، این کار میسر باشد.

 انواع سیم کشی ساختمان

سیم کشی ساختمان بسته به نوع پروژه و کاربرد ساختمان در آینده، به دو روش توکار و روکار انجام می‌گردد.

روکار :

در سیم کشی روکار سیم‌ها معمولاً از روی گچ دیوار عبور داده می‌شوند که برای زیبایی و پوشاندن آن‌ها و نیز برای نظم دادن به سیم‌ها از یک لوله برق مخصوص استفاده می‌شود.

به این لوله برق مخصوص داکت میگویند. با این که این روش، روش خوبی برای برق کشی نمی‌باشد و مشکلاتی به همراه دارد اما یکی از مزایای آن این است که اگر مشکلی در سیم کشی به وجود بیاید، عیب یابی و دسترسی به سیم‌ها آسان می‌باشد و لازم به کنده کاری و خراب کردن دیوار و گچ ندارد، این روش در حال حاضر منسوخ گردیده و کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توکار:

سیم کشی توکار که بسیار رایج‌تر و متداول‌تر می‌باشد، یک روش مناسب و قابل اجرا بر روی تمامی پروژه‌های ساختمانی، مسکونی، اداری، تجاری، تفریحی و … می‌باشد، در این روش علاوه بر این که زیبایی و ظرافت ساختمان حفظ می‌گردد، نکات ایمنی هم نسبت به روش روکار بسیار بیشتر رعایت می‌گردد.

در روش برق کشی توکار سیم‌ها از زیر سیمان یا گچ عبور داده می‌شوند و در محل‌هایی که نیاز به لوله گذاری نمی‌باشد سیم مخصوص داخل دیوار قرار گرفته است.
در سیم کشی توکار می‌توان از سیم‌های مخصوص و مجهز به طور مستقیم در زیر گچ استفاده کرد و همچنین می‌توان لوله‌های خرطومی و pvc که مخصوص قرار دادن سیم در زیر گچ است، استفاده کرد به این صورت که به کمک فنر مخصوص سیم کشی سیم‌های برق را درون آن‌ها قرار داده و ثابت کنید.

اصول برق کشی

استاندارد‌ های برق کشی ساختمان مجموعه قانون‌ هایی است که باید در موقع برق کشی ساختمان مد نظر قرار گیرد. همان طور که همه می دانیم برق خطرناک است و در صورتی که برق کاری ساختمان‌ ها اصولی و استاندارد انجام نگردد آثار و صدمات جبران ناپذیری را به بار می‌آورد.

قوانین و مقرراتی که در ارتباط با برق ساختمان وجود دارد توسط وزارت مسکن و شهرسازی با هدف اطمینان از ایمنی، بهره‌ برداری مناسب، آسایش و صرفه اقتصادی وضع گردیده است. برق کاران ساختمان باید با این قوانین و استانداردها آشنایی کامل داشته باشند و این اصول را در برق کاری حتما رعایت گردد.

 استاندارهای برق کاری ساختمان

کلیه سیم کشی های ساختمان اعم از روکار و توکار می بایست داخل لوله های مخصوص سیم کشی انجام شود و برای اجرای انشعاب‌ها، خم‌ها و غیره از وسایل و متعلقات استاندارد هر لوله یا مجرا استفاده گردد، جعبه‌های زیر کلید و پریز و دیگر وسایل مشابه در سیم کشی‌های توکار باید با نوع سیم کشی و کلید و پریز استفاده گردیده هماهنگی داشته باشد.

 1. نسبت قطر داخلی لوله به قطر دسته سیم‌ها باید حداقل ۱.۳ باشد.
 2. لوله‌ها هنگام لوله کشی برق ساختمان باید خالی بوده و در پایان لوله کشی سیم‌ها به وسیله ابزار آلات به داخل آن هدایت گردد.
 3. مدار ها‌یی که در زیر کف‌ها قرار می‌گیرند باید فقط با استفاده از لوله‌های پلاستیکی یا فولادی صلب اجرا گردند.

اگر در سیم کشی روکار در ساختمان استفاده شده باشد بست‌های لوله روکار باید دو پیچه باشند و نیز از نوعی باشند که مانع تماس لوله با سقف یا دیواره گردد و حداقل ۶ میلی متر  از آن‌ها فاصله داشته باشد.

استفاده از لوله بر در لوله کشی‌‌ها مجاز نمی‌باشد و لوله‌ها باید به وسیله اره برش داده شود و بعد از برش دادن حتما باید لبه‌های تیز محل برش صاف شود.

اتصال لوله کشی به دستگاه‌ ها‌یی که لرزش دارند مثل موتور باید به کمک لوله های فولادی قابل انعطاف که حداقل طول آنها ۲۰ سانتی متر است انجام گردد.

اتصالات و انشعابات باید با استفاده از ترمینال‌های پیچی انجام گردد، استفاده از ترمینال‌های دیگر در صورتی مجاز است که علاوه بر انجام اتصال و تضمین تداوم الکتریکی عایق بندی لازم را نیز تامین کنند.

پیچیدن سیم‌ها به دور هم برای ایجاد اتصال الکتریکی و عایق‌ بندی محل اتصال با نوار چسب الکتریکی غیر مجاز ممنوع می‌باشد.

استانداردهای پریز

کلیه پریزها ( یک فاز، سه فاز ) باید یک اتصال اضافی برای وصل هادی حفاظتی داشته باشد.

در محیط‌ هایی که به سیستم‌هایی غیر از جریان برق عادی نیاز باشد، که در محیط‌ هایی که از روشهای ایمنی خاصی استفاده می‌گردد، باید بر حسب مورد از انواع پریز‌ها استفاده گردد.

حال با اطلاعات بیان شده ده تا از بهترین شرکت برق کشی ساختمان را خدمت تان معرفی مینماییم.

جهت آشنایی بیشتر با  ۱۰ تا از بهترین شرکت برق کشی ساختمان با ما همراه باشید.

بهترین 10تایی ها - شماره 1 | ساختمونی نیوز

شرکت تجهیزات و برق کشی گرایی

شرکت گرایی بهترین شرکت برق کشی ساختمان | ساختمونی نیوز

شرکت گرایی با بیش از بیست سال سابقه، یکی از بهترین شرکت برق کشی ساختمان در کشور می باشد. این شرکت با استفاده از تجهیزات مهندسی پیشرفته در عرصه طراحی و اجرای پروژه های برق صنعتی و ساختمانی، هوشمند سازی و سیستم های حفاظتی و هشدار دهنده فعالیت دارد.

خدمات:

 1. انجام کلیه کارهای الکتریکال ساختمانی و صنعتی
 2. هوشمند سازی
 3. نورپردازی مناسب
 4. سیستم اعلام حریق و اطفاء حریق
 5. دزدگیر ساختمان و دوربین مخفی

آدرس: تهران – یافت آباد – میدان الغدیر – خیابان بختیاری – بن بست سجاد دوم – پلاک ۱۶ – واحد همکف

تلفن تماس: ۰۹۱۸۸۴۶۵۳۴۴۰۹۱۲۹۴۱۱۱۹۲


بهترین 10تایی ها - شماره 2 | ساختمونی نیوز

 شرکت پایا صنعت آپادانا

 شرکت پایا صنعت آپادانا بهترین شرکت برق کشی ساختمان | ساختمونی نیوز

شرکت پایا صنعت آپادانا با بیش از ۱۵ سال سابقه دارای تجربه در زمینه مشاوره و طراحی، اجرا سیستم های امنیتی و حفاظتی و متخصص در زمینه سیستم های مسکونی، تجاری، اداری و سازمانی می باشد.

فعالیت این شرکت در زمینه مشاوره و طراحی، اجرا سیستم های امنیتی، حفاظتی و متخصص در زمینه سیستم های مسکونی، تجاری، اداری و سازمانی می باشد. همچنین مجری کلیه برقکار ساختمان در تهران، مجری دوربین مداربسته و دزدگیر، مجری سیم کشی مخابرات، مجری اعلام حریق، مجری پسیو شبکه، خرید و تهیه کلیه لوازم برقی می‌باشد. این شرکت نیز جزء یکی از بهترین شرکت برق کشی ساختمان می‌باشد.

آدرس: تهران – تجریش – شهرک نفت – خیابان لاوان – خیابان لاوان دوازدهم – پلاک ۱۸ – طبقه همکف

تلفن تماس: ۴۶*****۰۹۱۲


بهترین 10تایی ها - شماره 3 | ساختمونی نیوز

شرکت کوشا مهر

شرکت کوشا مهر بهترین شرکت برق کشی ساختمان | ساختمونی نیوز

شرکت ساختمانی تونل راه (سهامی خاص) با هدف عمران و آبادانی کشور در سال ۱۳۶۰ آغاز به فعالیت نمود و دارای رتبه یک ابنیه، سد و تاسیسات از سازمان برنامه و بودجه می باشد. این شرکت جزء یکی از بهترین شرکت برق کشی ساختمان در کشور می‌باشد.

مجموعه هولدینگ تونل راه و کوشا مهر با داشتن نیروهایی مجرب و متخصص در کلیه خدمات اجرایی از صفر تا صد ساختمان به صورت مشارکت و پیمانکاری آماده خدمت رسانی به شما عزیزان خواهد بود

فعالیت‌های برنامه‌ریزی، کنترل و مدیریت پروژه بر اساس استانداردهای روز انجام می‌پذیرد. حفظ بالا‌ترین سطح کیفی، سرعت عمل در انجام امور، پایبندی به اصول اعتقادی و ارزشهای اجتماعی و شایسته سالاری در کلیه مراحل انجام کار به منظور جلب رضایت کارفرمایان، همواره جزء اهداف و ارزش های محوری شرکت می‌باشد.

آدرس: تهران – بزرگراه اشرفی اصفهانی – تقاطع جلال آل احمد – پلاک ۴۶۵ – طبقه پنجم – واحد ۱۳

تلفن تماس: ۳۱****۰۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 4 | ساختمونی نیوز

 شرکت المان

شرکت المان بهترین شرکت برق کشی ساختمان | ساختمونی نیوز

شرکت خدمات مهندسی المان توسعه دنیا، از مرداد ۱۳۹۵ با هدف مشارکت در توسعه آبادانی و سازندگی کشور و با دانش آموختگان دانشکده فنی دانشگاه تهران تاسیس و به ثبت رسید.

این شرکت در زمینه معماری، سازه، ژئوتکنیک و تاسیسات مشغول به فعالیت می‌باشد. شرکت المان جزء بهترین شرکت برق کشی ساختمان در کشور محسوب می‌شود، که در حال حاضر با بکار گیری بهترین برقکار تهران، مشغول به فعالیت و ارائه بهترین خدمات به کارفرمایان می‌باشد.

آدرس: تهران – خیابان شریعتی – بالاتر از سیدخندان – کوچه خیر مندی – پلاک ۱۷

تلفن تماس: ۹۰****۰۲۱۲۲


بهترین 10تایی ها - شماره 5 | ساختمونی نیوز

شرکت برق ستان

شرکت برق ستان بهترین شرکت برق کشی ساختمان | ساختمونی نیوز

ﺷﺮﮐﺖ فنی مهندسی برقستان ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۱۳۹۳ ﺑﺎ ﻫﺪﻑ ﻃﺮﺍحی ﻭ ﺳﺎﺧﺖ ﺗﺎﺑﻠﻮﻫﺎی ﮐﻨﺘﻮﺭ ﺑﺎ ﺗﺄییدیه ﺍﺩﺍﺭﻩ ﺑﺮﻕ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﺑﺰﺭﮒ ﻭ ﻣﻄﺎﺑﻖ ﺑﺎ ﺩﺳﺘﻮﺭﺍﻟﻌﻤﻞﻫﺎی ﺷﺮﮐﺖ ﺗﻮﺍﻧﻴﺮ ﺗﺄﺳﻴﺲ شد. این شرکت نیز جزء یکی از بهترین شرکت برق کشی ساختمان محسوب می‌گردد.

سپس ﺗﺼﻤﻴﻢ ﺑﻪ ﮔﺴﺘﺮﺵ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖﻫﺎی ﺧﻮﺩ ﺩﺭ ﺯﻣﻴﻨﻪ ﺍﺗﻮﻣﺎﺳﻴﻮﻥ صنعتی ﻭ ﻃﺮﺍحی ﻭ ساخت ﺗﺎﺑﻠﻮﻫﺎی ﻓﺸﺎﺭ ﺿﻌﻴﻒ و فشار متوسط گرفت و سپس با گردآوری ﺗﻌﺪﺍﺩی از ﻣﻬﻨﺪﺳﻴﻦ ﺯﺑﺪﻩ ﻭ ﺧﻼﻕ ﮐﺸﻮﺭ ﺩﺭ ﺭﺷﺘﻪﻫﺎی ﺑﺮﻕ ﻭ ﻣﮑﺎﻧﻴﮏ، ﺗﻴﻢ ﻣﻬﻨﺪسی ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﮔﺴﺘﺮﺵ ﺩﺍﺩﻩ ﻭ ﺗﻮﺍﻧﺴﺘﻪ ﺑﺎ ﻭﺭﻭﺩ ﺑﻪ ﺣﻮﺯﻩﻫﺎی ﻃﺮﺍحی ﻭ ﺍﺟﺮﺍی ﺗﺄﺳﻴﺴﺎﺕ ﺍﻟﮑﺘﺮیکی ﻭ ﻣﮑﺎنیکی، ﺗﻬﻮﻳﻪ ﻣﻄﺒﻮﻉ ﻭ ﭘﻴﺎﺩﻩ ﺳﺎﺯی ﺍﻧﻮﺍﻉ ﺳﻴﺴﺘﻢﻫﺎی ﺭﻭﺷﻨﺎیی ﻭ ﻧﻮﺭﭘﺮﺩﺍﺯی ﺿﻤﻦ ﺍﺭﺍﺋﻪ ﮐﺎملی ﺍﺯ ﺧﺪﻣﺎﺕ ﺑﺮقی ﻭ ﻣﮑﺎنیکی جهت ارائه ﺭﺿﺎﻳﺖ کارفرمایان خود مشغول به فعالیت می‌باشد.

آدرس: تهران – خیابان لاله زار نو – کوچه امین زاده – پاساژ پردیس طبقه زیر همکف

تلفن تماس: ۴۹****۰۲۱۳۳


بهترین 10تایی ها - شماره 6 | ساختمونی نیوز

شرکت پرشین تکنیک

شرکت پرشین تکنیک بهترین شرکت برق کشی ساختمان | ساختمونی نیوز

گروه صنعتی پرشین تکنیک در سال ۱۳۸۴ با هدف جوابگویی به نیازهای فنی واحدهای صنعتی در زمینه تامین، طراحی، ساخت و اجرای پروژه های برقی به جهت خدمات رسانی هرچه بیشتر در بخش تولید و صنعت کشور اقدام به فعالیت نمود.

با توجه به سابقه ۱۳ ساله مدیریت این واحد در زمینه تامین ملزومات برق، روشنایی و اتوماسیون صنعتی در ایران مشغول به فعالیت می‌باشد. این شرکت از دیگر بهترین شرکت برق کشی ساختمان می‌باشد.

خدمات :

 1. تامین کلیه قطعات برقی، الکترونیکی، روشنایی و …
 2. اجرای برق صنعتی و مونتاژ ضعیف برای مصارف ماشین آلات صنعتی در خطوط تولید
 3. انجام خدمات فنی و مهندسی شرکت های صنعتی و تولیدی
 4. واردات قطعات و تجهیزات برقی و همکاری با بخش های فنی و تدارکات شرکت های بزرگ صنعتی
 5. ساخت و تولید تابلوهای برق صنعتی و اتوماسیون صنعتی تحت برند این شرکت

آدرس: تهران – لاله‌زار جنوبی – پاساژ ایران – طبقه منفی یک – سمت راست – پلاک ۲

تلفن تماس: ۸۰****۰۲۱۳۳


بهترین 10تایی ها - شماره 7 | ساختمونی نیوز

شرکت کرج الکتریک

شرکت کرج الکتریک بهترین شرکت برق کشی ساختمان | ساختمونی نیوز

 شرکت کرج الکتریک، با بیش از ۱۰ سال فعالیت مستمر در زمینه نصب و تعمیر درب اتوماتیک، آیفون تصویری، دوربین مدار بسته ، روشنایی ساختمان و سیستم برق کشی ساختمان و … در کرج در حال فعالیت می‌باشد. این شرکت را مانند دیگر شرکتهای معرفی شده می‌توان جزء یکی از بهترین شرکت برق کشی ساختمان نام برد.

آدرس: کرج – فاز چهار مهرشهر – خیابان ۴۰۲  – پلاک ۱۲۴

تلفن تماس: ۰۲****۰۹۰۲۹


بهترین 10تایی ها - شماره 8 | ساختمونی نیوز

شرکت اترک انرژی

شرکت اترک انرژی بهترین شرکت برق کشی ساختمان | ساختمونی نیوز

اترک انرژی با سابقه چندین ساله به عنوان مجری پروژه‌های تاسیسات الکتریکی آماده خدمت رسانی در این زمینه به کار فرما‌یان خود می‌باشد.
همچنین در تهران و کرج مشغول به فعالیت می‌باشد.
این شرکت را می‌توان یکی از بهترین شرکت برق کشی ساختمان در کشور نام برد. که همواره تلاش این شرکت ارائه خدمات به نحوی که کمترین وقت، انرژی و تمرکز کارفرمایان صرف شود.

برای این منظور ابتدا طی جلساتی نیاز کارفرمایان را مشخص کرده و همچنین با استفاده از نیروی متخصص همان کار، جهت اجرای پروژه اقدام می‌نمایند. این کار سرعت و کیفیت لازم را ایجاد می‌نماید.
در طی مسیر نیز به طور مستمر روند اجرا کنترل و نظارت می‌شود تا خطا‌های احتمالی را کاهش داده بازدهی را افزایش دهیم.

آدرس: البرز، شهرک صنعتی هشتگرد

تلفن تماس: ۴۸****۰۲۱۶۵


بهترین 10تایی ها - شماره 9 | ساختمونی نیوز

نیتا صنعت

تینا صنعت بهترین شرکت برق کشی ساختمان | ساختمونی نیوز

شرکت تینا صنعت با ارائه خدمات و محصولات با کیفیت مشغول به فعالیت می‌باشد.

فعالیت های این شرکت شامل : مشاوره طراحی و اجرای تاسیسات الکتریکی ساختمان، برق صنعتی و اتوماسیون صنعتی، مشاوره طراحی و اجرای سیستم های امنیتی و حفاظتی و شبکه، مشاوره طراحی و اجرای سیستم های هوشمند ساختمان میباشد.

خدمات:

 1. طراحی و اجرای سیستم های برق ساختمان
 2. طراحی  سیستم های جریان ضعیف
 3.  اجرای سیستم های امنیتی و حفاظتی،
 4. طراحی تابلوهای برق صنعتی فشار متوسط و ضعیف
 5. اجرای  سیستم های شبکه های کامپیوتری
 6. راه اندازی انواع سرورها و امنیت شبکه
 7. کنترل سیستم های سرمایشی و گرمایشی

این شرکت را می‌توان به عنوان بهترین شرکت برق کشی ساختمان در کشور نام برد.

آدرس : تهران، کارگر جنوبی، نبش کوچه حقیقت بیان، پلاک ۱۱۴۹، واحد۲

تلفن تماس: ۳۹****۰۲۱۵۵


بهترین 10تایی ها - شماره 10 | ساختمونی نیوز

شرکت آسا نیرو

شرکت آسا نیرو بهترین شرکت برق کشی ساختمان | ساختمونی نیوز

شرکت آسا نیرو انرژی در سال ۱۳۷۹ به منظور ارائه خدمات فنی مهندسی در زمینه اجرای تاسیسات الکتریکال صنعتی، مسکونی، اداری، تجاری و توزیع فعالیت خود را آغاز به فعالیت نمود.

این مجموعه از سال ۱۳۸۶ به دلیل تعدد و ارتقا سطح کیفی پروژه ها، اقدام به جذب نیروهای مهندسی متخصص و با تجربه کرده است و توانسته در دو دهه اخیر توان اجرایی و طراحی خود را برای جلب رضایت کارفرمایان خود افزایش دهد.

این شرکت نیز مانند دیگر شرکتهای ذکرشده به عنوان یکی دیگر از بهترین شرکت برق کشی ساختمان نام برد.

آدرس: تهران، پاسداران شمالی، پایین تر از سه راه اقدسیه، نارنجستان نهم، پلاک ۲ واحد ۲۱

تلفن تماس: ۶۰****۰۲۱۲۶


استانداردهای کلید در برق کشی ساختمان

کلید ها برای استفاده در سیستم‌ های جریان متناوب جهت قطع و وصل سیستم برق استفاده می‌گردد. جریان‌ های اسمی کلید‌‌ها با توجه به نوع باری که قطع و وصل می‌کند باید برابر و یا بزرگ‌تر از موارد قیدشده در زیر باشد:

برای بارهایی با ظرفیت قدرت واحد مثل لامپ‌های رشته‌ای برابر با جریان مصرف، برای بارهای با ظرفیت قدرت ری اکتیو مثل موتورها یک و نیم برابر جریان مصرف، برای بارهایی با ضریب قدرت خازنی مثل کاپاسیتیو و لامپ های گازی و … دو برابر جریان می‌باشد.

کلید‌های کنترل مدارها باید رسانای فاز را قطع و وصل کند قطع و وصل رسانای خنثی برای کنترل مدار غیر مجاز و ممنوع میباشد. کلیدهای تبدیل نباید با استفاده از روش غلط که در آن هم رسانای فاز و هم رسانای خنثی به کلید وصل می‌شود سیم کشی شود.

پیشنهاد ما به شما عزیزان

با تشکر از مطالعه مطلب فوق از شما عزیزان، هدف از نگارش این محتوا آشنایی با بهترین شرکت برق کشی ساختمان می باشد.
چنانچه یکی از این شرکت ها را برای اتصال و نصب برق کشی ساختمان خود انتخاب کردید، در مورد آن تحقیقات جامع و بررسی های بیشتری را به عمل آورید تا انتخابی ایده آل و عالی داشته باشید.
شما سروران گرامی از طریق وبسایت ساختمونی نیوز می توانید بهترین شرکت برق کشی ساختمان را جستجو نمائید.

امید آن داریم با بررسی لیست بهترین برق کشی ساختمان در تهران فوق بهترین انتخاب را داشته باشید.

با تشکر از توجه و همراهی شما
تحریریه ساختمونی نیوز

۵/۵ - (۱۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + دو =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا