ابزار ، تجهیزات و ماشین آلات

بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق【سال ۱۴۰۳】🚒🧯+ لیست ۱۰ تایی ها

آشنایی با بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق در وبسایت ساختمونی نیوز

دراین مقاله قصد داریم شما را با سیستم اعلام و اطفاء حریق و سپس با بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق از خطراتی که همواره تأسیسات و صنایع مختلف در معرض آن قرار دارند، آتش‌سوزی و خسارات ناشی از آن است. خسارات جانی و مالی ناشی از حریق به قدری بالاست که سرمایه‌گذاری های بزرگی را در جهت مقابله با حریق و کاهش خسارات ناشی از آن انجام میگیرد.

از آن‌جایی که جمعیت زیادی افراد در فضاهای شهری و ساختمان‌ها متمرکز شده است، آتش‌سوزی در این مکانها نیز تهدید بزرگی برای جان و مال افراد محسوب می‌شود. به عنوان مثال، برج‌ها و ساختمان‌های بلندمرتبه مسکونی و تجاری، در زمان وقوع آتش‌سوزی محلی بسیار نا ایمن میباشد. در واحدهای صنعتی نیز آتش‌سوزی خسارات جانی و مالی شدیدی به دنبال دارد. پس  وجود سیستم های اعلام و اطفاء حریق استاندارد در چنین فضاهایی نقش بسزایی در کاهش تلفات جانی و مالی خواهد داشت.

کشور ایران در صنعت سیستم های اعلام حریق در حال تولید و ارائه خدمات می باشد. به دلیل حوادث سنگین و تاسف آور، نصب اعلام حریق در ساختمان سازی را به یک بخش ضروری و الزامی در مقررات ملی ساختمان تبدیل شده است. در دهه اخیر، در تمام شهر های ایران ساختمان های نوساز از این قانون پیروی می کنند.

سیستم اعلام و اطفاء آتش حریق چیست؟

سیستم اعلام و اطفا حریق از چندین قطعه الکترونیکی و هوشمند ساخته شده است که در صورت بروز نشتی گاز و یا آتش سوزی به وسیله سنسور هایی که در آن می‌باشد از وقوع حادثه باخبر شده و با به صدا در آوردن آژیر ها هشدار های لازم را به افراد می‌دهد.

بعد از آگاه سازی افراد این سیستم هوشمند به حفاظت از جان و اموال ساکنین پرداخته و با اقدامات خاص مانع از گسترش بیشتر حریق می شود. در عصر کنونی در بیشتر ساختمان های تجاری، اداری، مسکونی و صنعتی از سیستم اعلام حریق و سیستم اطفا حریق استفاده می شود. زیرا این سیستم با توجه به نوع عملکردی که دارد، مانع از تلفات جانی می شود و خسارت های ناشی از آتش سوزی را تا حد چشمگیری کاهش می دهد. به همین دلیل وجود چنین وسیله ای در هر ساختمان ضروری است.

بنابراین سیستم‌های اطفا کننده‌ی حریق برای خاموش کردن یا سرکوب کردن آتش در سریع‌ترین زمان ممکن نصب می‌شوند. یک سیستم اطفا حریق برای خاموش کردن آتش از طریق استفاده از یک عامل اطفا حریق مانند آب، فوم یا عامل شیمیایی ساخته شده است. این سیستم‌ها به طور معمول با اجزایی طراحی می‌شوند تا عواملی مانند گرمای شدید، دود یا آتش را شناسایی کرده و پاسخ را تحریک کنند.

تفاوت سیستم اعلام و اطفاء حریق

سیستم‌های تشخیص حریق با تشخیص هرچه سریع‌تر حریق، امکان تخلیه‌ ایمن افراد از محل را فراهم نموده تا واکنش سریع برای خاموش کردن آتش فراهم شود. با یک سیستم تشخیص حریق یا سیستم اعلام حریق مناسب، میزان خسارت جانی و مالی از حریق تا حد قابل‌ توجهی کاهش می یابد.

معرفی سیستم تشخیص حریق

سیستم‌ های تشخیص حریق الکترونیکی معمولاً با آلارم‌ها کار می‌کنند تا به محض تشخیص حریق و یا نشانه‌های حریق، با آژیر یا آژیر فلاشر افراد را مطلع می‌سازند. با این عمل هشدار آتش‌سوزی را به ساکنان ساختمان می‌دهد و می‌تواند اطلاعاتی در مورد محل آتش‌سوزی نیز در اختیار نیروهای آتش‌نشانی بدهد تا روند کنترل و اطفا حریق تسریع گردد.

حفاظت در برابر آتش چیست؟

سیستم حفاظت از آتش، هدف محافظت از ساکنان ساختمان و به حداقل رساندن آسیب ناشی از حریق می‌باشد. هدف اصلی این است که بهترین راه ممکن برای تخلیه‌  ایمن و کاهش آسیب به تجهیزات فراهم گردد و باعث کاهش زمان خرابی و هزینه‌های ‌ تعمیر تجهیزات می‌گردد.

انواع سیستم حفاظت از آتش

سیستم اطفا حریق به دو نوع فعال و غیرفعال تقسیم می شود.

۱- فعال

این سیستم ها به طور فعال به مبارزه با حریق و اعلام زنگ هشدار کمک می‌کنند و یا اسپرینکلرها را برای متوقف کردن آتش پیش از خارج از کنترل شدن آن فعال می‌کنند.

۲- غیرفعال

در این سیستم ها شامل طراحی‌هایی مانند دیوارها و تکیه‌گاه‌های سازه‌ای برای به حداقل رساندن اشتعال‌پذیری و انتشار دود می‌باشد.

در این سیستم غیرفعال یا پسیو، علاوه بر جلوگیری از گسترش آتش،به حفظ یکپارچگی ساختار  ساختمان نیز کمک می‌کنند.

مقاله فوق جهت آشنایی شما بزرگواران از سیستم های اعلام و اطفاء حریق می‌باشد. حال در ذیل ده تا از بهترین شرکت اطفا حریق حریق کشور را برای شما معرفی کرده ایم. حال شما را دعوت می‌کنیم برای مطالعه با ما همراه باشید.

برای آشنایی بیشتر با  ۱۰ تا از بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق با ما همراه باشید.

بهترین 10تایی ها - شماره 1 | ساختمونی نیوز

 آریاک

بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق | ساختمونی نیوز

سیستم اعلام حریق آریاک یکی از انواع بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق می‌باشد که با بیش از ۳۰ سال سابقه و پیشرو در صنعت ایمنی مشغول به فعالیت می‌باشد.

این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۳۶۷ آغاز کرده است. این واحد تولیدی در سال ۱۳۷۵ با عنوان ” آریاک الکتریک تهران ” به ثبت رسید. در سال ۱۳۹۵ کارخانه ای با وسعتی در حدود ۲۰۰۰ متر مربع واقع در استان تهران – شهرک صنعتی نصیرآباد افتتاح کرد.

در حال ارائه خدمات آزمون به تولید کنندگان داخلی، ادارات کل استاندارد کشور، و سایر متقاضیان می‌باشد. نصب محصولات سیستم های کشف و اعلام حریق شرکت آریاک در بیش از هزاران پروژه مسکونی و تجاری اعم از کارخانجات، انبارها، بیمارستانها، دانشگاه ها و مدارس و … و همچنین محصولات تولیدی این شرکت به برخی از کشورهای همسایه ایران صادرات می‌گردد.

سیستم‌های اریاک دارای اجزای مختلفی می باشند. برخی از این اجزا را می توانیم، شاسی های ریست کننده، آژیر های داخلی و خارجی، هشدار دهنده های دود و حرارت، سنسور های تشخیص نشت گاز و… بیان کرد.

سیستم های اعلام حریق آریاک به چند نوع مختلف تقسیم می شوند. دستگاه های اعلام حریق آریاک ۲ زون، سیستم های اعلام حریق آریاک ۴ زون و سیستم های اعلام حریق آریاک ۶ زون.

از خدمات این شرکت می‌توان به نصب، راه اندازی و خدمات پس از فروش و عقد قرارداد جهت نگهداری سالانه تجهیزات سیستم های اعلام حریق نام برد.

آدرس: تهــــــران – خیابان آزادی – خیابان اوستا – ساختمان ۴۱ – طبـقه دوم – آریـاک الکتریـک

تلفن تماس: ۵۵******۰۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 2 | ساختمونی نیوز

شرکت زیتکس

بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق | ساختمونی نیوز

یکی از معتبرترین و بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق ایرانی می‌باشد. زیتکس اولین برند ایرانی است که توسط سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران مورد تایید و صلاحیت قرار گرفته است. زیتکس همچنین گواهی‌نامه و تاییدیه‌های اروپایی و بین‌المللی زیادی را نیز کسب کرده است.

محصولات اعلام حریق متعارف هوشمند زیتکس در پروژه‌های ایمن‌سازی سالها مورد استفاده قرار گرفته است، همچنین محصولات اعلام حریق آدرس پذیر زیتکس هم از سال ۱۳۹۹ توانست تاییدیه سازمان آتش نشانی را بگیرد.

دارای اولـین برنـد ملـی تائـید شـده توسـط سازمان آتش نشانی تهران و کلانشهرها می‌باشد.

شرکت شرکت اعلام حریق زیتکس، اولین تولید کننده سیستم های اعلام حریق آدرس پذیر در ایران می‌باشد.

گواهینامه ها و استانداردها :

 1. پروانه استاندارد دتکتور حرارتی
 2. استاندارد کنترل پانل
 3.  دتکتور دودی
 4.  آژیر اعلام حریق
 5. شستی
 6. ماژول اعلام حریق
 7. گواهینامه استاندارد ایمنی و بهداشت حرفه‌ایISO 45001:2018 از موسسه TBR International
 8. گواهینامه رضایت مندی مشتریISO 10004:2018 از موسسه TBR International

جوایز و لوح تقدیر :

 1. لوح تقدیر و تندیس سازمان آتش‌نشانی تهران
 2. تندیس تولید‌ کننده برتر ملی
 3. تندیس اجلاس جهانی نشان منتخب از مرکز ملی رقابت
 4. تندیس ستاره طلایی کیفیت از انگلستان
 5. لوح تقدیر تولیدکننده ملی از سازمان آتش‌نشانی تهران

آدرس: تهران – فلکه دوم صادقیه – خیابان آیت الله کاشانی – بعد از خیابان اباذر – پلاک ۴۹

تلفن تماس: ۸۸****۰۲۱۴۴


بهترین 10تایی ها - شماره 3 | ساختمونی نیوز

 شایسته آتش پاد

بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق | ساختمونی نیوز

شرکت شایسته آتش پاد یکی از معتبرترین و بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق ایرانی می‌باشد. با استفاده از مدرن ترین و در عین حال اقتصادی ترین تجهیزات اعلام حریق و همچنین استفاده از علمی ترین و پیشرفته ترین متد، جهت کاهش عوارض ناشی از آتش سوزی از سال ۱۳۹۵ شروع به فعالیت در زمینه سیستم‌های اعلام حریق در اصفهان نمود و در سال ۱۳۹۸ با نام شایسته سازان آتش پاد با مسئولیت محدود و به شماره ثبت ۲۰۷۵ تاسیس گردید.

این شرکت در حال حاضر به صورت تخصصی به تامین تجهیزات سیستم اعلام حریق مورد تایید سازمان آتش نشانی اصفهان می‌پردازد و افتخار همکاری با برندهای سایان ساخت کشور ایران، گلوبال فایر ساخت کشور پرتغال و ویوا ساخت کشور ترکیه را دارد که کارفرمایان محترم می‌توانند متناسب با پروژه های مختلف و با مشاوره متخصصین ما، مناسب ترین هارا انتخاب نمایند.

آدرس : اصفهان – خیابان شریف واقفی – خیابان گلزار – نرسیده به کوچه سوم

تلفن تماس: ۱۸******۰۳۱


بهترین 10تایی ها - شماره 4 | ساختمونی نیوز

شرکت سنس

بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق | ساختمونی نیوز

سنس نام تجاری ثبت شده شرکت فن آوری سانا پژوهش گستر می باشد که محصولات خود را با این نام به بازار عرضه می‌کند. این شرکت از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را آغاز نموده است. فعالیت این شرکت در زمینه تولید و توزیع سیستم‌ها و تجهیزات الکترونیک اعلان حریق و ایمنی می‌باشد.

کارخانه مرکزی و آزمایشگاه اصلی شرکت در محلی به وسعت ۳۹۰۰ متر مربع در شهرک صنعتی شاهین شهر تبریز می باشد. محصولات سنس به ۳۱ استان ایران و برخی کشورهای همسایه ارائه می‌گردد و  حال حاضر در حال توسعه و راه یابی به بازارهای جدید در مناطق مختلف جهان می‌باشد.
طراحی دقیق با آخرین فن آوری های روز، کاربری آسان و تطبیق با استاندارد های تخصصی معتبر اروپایی از جمله مزایایی است که باعث شده است تا برند SENS در مدت کوتاهی به یک نام آشنا و یکی از بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق در زمینه اعلان حریق و ایمنی در منطقه تبدیل گردد.

برند سنس همچنین سیستم‌های آدرس‌ پذیر نیز تولید می‌کند. طراحی دقیق مطابق با فن‌ آوری‌‌های روز دنیا، و با استفاده از استانداردهای تخصصی اروپایی و ملی و کاربری آسان، محصولات این برند را در اکثر استان‌های ایران و برخی از کشورهای همسایه بسیار پرطرفدار می‌باشد.

گواهینامه ها و استانداردها :

 1. پروانه استاندارد ملی ایران
 2. گواهی CE محصولات آدرس پذیر
 3. گواهی های CE محصولات کانونشنال
 4. گواهینامه ایزو ISO

آدرس : تبریز – میدان بسیج – به سمت شهرک مرزداران – شهرک صنعتی شاهین شهر – پلاک ۱/۷

تلفن تماس: ۰۷*****۰۴۱


بهترین 10تایی ها - شماره 5 | ساختمونی نیوز

 شرکت دژ صنعت

بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق | ساختمونی نیوز

با توجه به خطراتی که همواره تأسیسات و صنایع مختلف در معرض آن می‌باشند، آتش‌سوزی و خسارات ناشی از آن می‌باشد. خسارات جانی و مالی ناشی از حریق به قدری بالاست که کارخانجات مختلف، سازمان‌های دولتی، شرکت‌های بیمه و… را بر آن داشت که سرمایه‌گذاری های بزرگی را در جهت مقابله با حریق و کاهش خسارات ناشی از آن انجام دهند.
شرکت دژ صنعت تامین سیستم های اعلام حریق و اطفاء حریق با سیستم های استاندارد را بر عهده دارد.این شرکت را میتوان از زمره دیگری از بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق نامید.

آدرس: تهران – خیابان دکتر قریب – نبش کوچه معین – پلاک ۹

تلفن تماس: ۸۵******۰۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 6 | ساختمونی نیوز

 شرکت ایمنی و مهندسی آترون

بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق | ساختمونی نیوز

آتش‌سوزی یکی از خطرناک‌ترین پدیده هایی است که خسارات جانی و مالی عمده ای را به وجود می‌آورد و بر طبق تجربیات حاصل شده در سال‌های گذشته خطری مهم برای کلیه مراکز صنعتی، خدماتی، آموزشی، درمانی و تجاری است. شرکت ایمنی و مهندسی آترون ، تامین کننده و مجری سیستم های اعلام و اطفاء حریق مشغول به فعالیت می‌باشد.

شرکت ایمنی و مهندسی نگاهبانان آتش اترون ایرانیان با استفاده از نیروهای متخصص، کارشناسان داخلی و بین المللی و با استفاده از استانداردهای روز دنیا مانند استاندارد NFPA، BSI، LPCB، UL و FM طراحی سیستم های اعلام و اطفاء حریق را انجام میدهد  و با بهره وری از تجهیزات  دارای استاندارد پروژه های مربوطه را اجرا و راه اندازی میکند.

این شرکت را میتوان از زمره دیگری از بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق نامید. فعالیت شرکت آترون طراحی، مشاوره، نظارت، تامین تجهیزات، نصب، راه اندازی و نگهداری سرویس های اعلام و اطفاء حریق در کارخانجات، سالن‌های تولید، ادارات و سازمان ها، مراکز صنعتی، ساختمان های تجاری و مسکونی، کتابخانه ها، آزمایشگاه ها مراکز بایگانی اسناد، و نیز راه اندازی سیستم اعلام و اطفاء حریق برای دیتا سنتر (اتاق های سرور، اتاق برق و  (UPS ، اتاق کنترل، اتاق ژنراتور آماده ارائه خدمات می‌باشد.

آدرس: تهران – خیابان سپهبد قرنی – خیابان شاداب غربی – پلاک ۴۴

تلفن تماس: ۵۶******۰۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 7 | ساختمونی نیوز

 آرکا ایتوک (آرکا فایر)

بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق | ساختمونی نیوز

شرکت آرکا ایتوک حریق با برند تجاری Arka Fire از زمان تأسیس در سال  ۱۳۹۵ در حال فعالیت می‌باشد. این شرکت توانسته بهترین راه حل ها را برای مشتریان خود ارائه دهد.
یک سیستم اعلام و اطفای آبی اتوماتیک برای یک ساختمان بلند مرتبه اداری  تجاری یا مسکونی یا انبار، سیستم خاموش کننده اتوماتیک گاز برای نیروگاه ها یا اتاق اسناد بایگانی یا دیتا سنترهای شبکه  یا سیستم خاموش کننده کف برای انبار نفت و پتروشیمی یا صنایع دارو سازی.
این شرکت می تواند یک سیستم اعلام و خاموش کننده مناسب را برای رفع نیازها و دستورالعمل ها طراحی و تأمین نماید. با توجه به خدمات این شرکت می توان آن را نیز جزء یکی دیگر از بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق نامید.

خدمات :

خدمات مشاوره  :

 1. طراحی انواع سیستم‌های اطفاء حریق اتوماتیک آبی (اسپرینکلرها و فایرباکس‌ها و پمپ های براساس استانداردهای(NFPA)
 2. تهیه طرح‌های توجیهی فنی و اقتصادی صنایع
 3. طراحی سیستم‌های اعلام حریق متعارف و آدرس‌ پذیر بر اساس استاندارد (BS)
 4. طراحی و مشاوره سیستم‌های هوشمندسازی خانه (Home Automation & BMS)

مهندسی :

 1. تهیه‌ مشخصات کلیه کابل‌ها به‌ ویژه کابل‌های مقاوم در برابر حریق
 2. تامین تجهیزات اعلام حریق و اطفای حریق هوشمند
 3. ارزیابی فنی و اقتصادی منابع تأمین تجهیزات

اجرایی:

 1. اجرا و نصب سیستم‌های اعلام حریق و سناریو نویسی هوشمند
 2. نصب سیستم‌های Home Automation ،BMS
 3. نصب و راه‌اندازی کلیه سیستم‌های اطفاء حریق fm200

آدرس: تهران – میدان تجریش – خیابان فناخسرو – پلاک ۵۵

تلفن تماس: ۸۵******۰۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 8 | ساختمونی نیوز

 ماهان گستر همگام

بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق | ساختمونی نیوز

یکی دیگر از بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق که می‌خواهیم معرفی نماییم، شرکت ماهان گستر همگام از سال ۱۳۷۸ در زمینه خدمات رسانی ایمنی و آتش نشانی شروع به فعالیت کرده است.
این شرکت به عنوان یکی از پیشروان در عرصه تجهیزات تخصصی ایمنی فردی، صنعتی و مبارزه با حریق در خدمت مردم شریف ایران می‌باشد.
این شرکت، معرفی و عرضه تجهیزات آتش نشانی، شارژ  و فروش انواع خاموش کننده ها، نوع سازی، شات پلاست و رنگ آمیزی انواع سیلندرها، شیرهای آتش نشانی و قطعات دیگر و نصب سیستم های اعلام و اطفا حریق و تجهیز و تعمیر خودروهای آتش نشانی با بهترین کیفیت فعالیت می‌کند.

فعالیت های این شرکت به شرح ذیل می‌باشد:

 1. انجام خدمات راهبری، تعمیر، نگهداری و سرویس کلیه سیستم های کشف، اعلام و اطفا حریق ثابت و قابل حمل در انواع و اندازه های گوناگون .
 2. طراحی سیستم های اعلام و اطفا حریق مسکونی، اداری، صنعتی بر اساس استاندارد NFPA شامل سیستم های دستی و اتوماتیک
 3. انجام خدمات طراحی، مهندسی خرید، نصب، تست و راه اندازی کلیه سیستم های کشف، اعلام، و اطفا حریق
 4. برگزاری دوره های آموزشی، ایمنی و آتش نشانی به منظور انتقال اطلاعات لازم و به روز در زمینه ایمنی و آتش نشانی در صنایع مختلف
 5. ارائه خدمات در زمینه تهیه و تامین تجهیزات و لوازم ایمنی و آتش نشانی در صنایع مختلف از طریق شرکت های خارجی معتبر و دارای تایید استانداردهای معتبر بین المللی

آدرس: تهران – جاده خاوران – قیام دشت – نرسیده به شهرک انقلاب – ۱۰۰ متر بعد از پمپ بنزین

تلفن تماس:  ۵۴******۰۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 9 | ساختمونی نیوز

 گروه صنعتی بستانچی

بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق | ساختمونی نیوز

گروه صنعتی بستانچی  را می‌توان یکی از بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق در ایران نامید که با تکیه بر توان تمامی کارشناسان خود و با هدف توسعه واحد های فنی، مهندسی، بازرگانی و همچنین دستیابی به بازار های بین المللی شروع به فعالیت نموده است.
این شرکت به عنوان پیمانکار و تامین کننده تجهیزات تهویه و تخلیه دود مورد تایید سازمان آتش نشانی تهران می باشد و با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب در این زمینه (از سازمان نظام مهندسی تهران) و ارائه خدمات مهندسی و رعایت ضوابط سازمان آتش نشانی تهران آماده دریافت تاییدیه سیستم تهویه و تخلیه دود از سازمان آتش نشانی تهران می باشد. این شرکت موفق به دریافت تاییدیه های متعددی در این زمینه شده است.

گروه صنعتی بستانچی هم اکنون با تجربه پنجاه ساله خود در صنعت تولید انواع فن و هواکش و همچنین با استفاده از دانش فنی کارشناسان خود در تمامی زمینه های مرتبط با تهویه آماده ارائه خدمات مشاوره، طراحی، تامین، نصب و راه اندازی به صورت Total Solution به مشتریان خود
می باشد.

از جمله برندهای گروه صنعتی بستانچی که تولید و یا به صورت انحصاری در ایران عرضه می شوند می توان به: (Soler and Palau) اسپانیا S&P، تجارت برق لاله زار(TBL Co)، Eco Vent ،WEG ،My Air و Fanevolution ایتالیا عنوان کرد.


نماینده انحصاری شرکت S&P اسپانیا در ایران

مدیران گروه صنعتی بستانچی با شرکت اسپانیایی S&P تفاهم نامه ای امضا نمودند که به موجب آن گروه صنعتی بستانچی از سال ۲۰۱۴ میلادی به عنوان نماینده انحصاری شرکت S&P جهت توزیع و فروش محصولات آن شرکت در ایران می‌باشد. این محصولات شامل تمام فن های خانگی، فن های صنعتی،فن های تاسیساتی،فن های پارکینگ و سیستم های تهویه اماکن خاص می باشد.

آدرس: خیابان فرشته –  روبروی آقا بزرگی – ساختمان نسل – پلاک ۷۰

تلفن تماس: ۰۰******۰۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 10 | ساختمونی نیوز

سـاختـار انـرژی ژرف (AES)

بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق | ساختمونی نیوز

شرکت ساختار انرژی ژرف فعالیت خود را از سال  ۱۳۸۷ در زمینه سیستم های اطفاء و اعلام حریق و همچنین تجهیزات ایمنی و حفاظت فردی آغاز نموده است و توانسته جزء یکی از بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق در ایران باشد.

این شرکت جهت ارائه خدمات بهتر به کارفرمایان خود از سال ۱۳۹۲ اقدام به تولید و ساخت تجهیزات آتش نشانی و اطفاء حریق نموده است.

شرکت ساختار انرژی ژرف به عنوان یکی از شرکت‌های مجری سیستم‌های ایمنی و سیستم‌های اعلان و اطفاء حریق مشغول به فعالیت می‌باشد و خدمات خود را از قبیل مشاوره، برگزاری کلاس‌های آموزشی مدون، طراحی، تامین و اجراء سیستم‌های مختلف ایمنی و امنیتی بر اساس استانداردهای معتبر بین المللی به شرکت‌ها، کارخانجات، ادارات و ساختمان‌ها ارائه می‌نماید.

 طراحی و مهندسی :

بخش طراحی و مهندسی شامل دو بخش می باشد:

 1.  بخش سیستم‌های اعلان حریق و F & G System
 2. بخش طراحی سیستم های اطفاء حریق

در این بخش طراحی سیستم های اطفاء حریق آب و فوم با استفاده از نرم افزار Pipe Net و سیستم های گازی با استفاده از نرم افزار  VDSانجام می‌گیرد. وظیفه اصلی این بخش ارائه بهترین راه حل‌ها و پیشنهادات، جهت حفاظت در برابر حریق در پروژها بر اساس استانداردهای بین المللی و مدیریت در اجرای این طرح‌ها می‌باشد.

بخش فروش

بخش فروش با تکیه بر دانش مهندسی خود  شامل دو بخش است:

 1. ١-  بخش فروش محصولات داخلی
 2. ٢- بخش فروش محصولات شرک های  اروپایی

این بخش کلیه اقلام مورد نیاز سیستم های اطفاء و اعلام حریق و تجهیزات ایمنی و حفاظت فردی را از تولید کنندگان معتبر داخلی و خارجی تامین می نماید و بسته به نوع کاربرد این سیستم ها در صنعت، گواهینامه های لازم از جمله UL، FM، CE، LPCB، ABS و … برای هر کالا ارائه خواهد شد.

آدرس: تـهران – تقـاطـع سهـروردی شمـالـی و شهیـد قنـدی – پـلاک ۷۳۵

تلفن تماس: ۲۴******۰۲۱


انواع سیستم اطفا حریق | بهترین شرکت اعلام و اطفاء حریق

۱-  دستی

خاموش کننده های پودر (پودر خشک، پودر خشک شیمیایی، پودر تر شیمیایی) دراین سیستم به یک نیروی انسانی جهت خاموش کردن شعله های آتش نیاز است و به صورت خودکار هیچ گونه عملکردی وجود ندارد. از نمونه  این نوع وسیله، کپسول های آتش نشانی می باشد که تا حدودی با آن آشنا هستیم.

کپسول های آتش نشانی نیز با توجه به نوع آتش سوزی و اینکه در کدام کلاس قرار دارند، متفاوت است.

انواع کپسول های آتش نشانی عبارتند از :

 1. خاموش کننده دی اکسید کربن (CO2)
 2. خاموش کننده های حاوی ترکیبات هالوژنه
 3. خاموش کننده های حاوی کف

۲- اتوماتیک

به هیچ گونه نیروی انسانی نیاز ندارد و بطور اتومات عمل می کند. سنسور های موجود در این سیستم در صورت تشخیص آتش سوزی سریعا عمل میکند و به طور اتومات اقدامات لازم جهت جلوگیری از پیشروی آتش سوزی را انجام می دهند.

 1. انواع سیستم ها ی اطفاء حریق اتوماتیک
 2. آبی
 3. گازی
 4. پودری (آیروسل)
 5. فوم
 6. مه یا پودر آب (Water Mist)
 7.  ورتکس  Vortex

پیشنهاد ما به شما سروران گرامی

در این نگارش هدف آن بود که شما عزیزان را با بهترین شرکت های اعلام و اطفاء حریق آشنا کنیم.
چنانچه در این لیست یکی از شرکت ها را انتخاب کردید، در مورد آن تحقیقات جامع و بررسی های بیشتری را انجام دهید تا انتخابی ایده آل و عالی داشته باشید.

امید آن داریم با بررسی اسامی شرکت های اعلام حریق فوق بهترین انتخاب را داشته باشید.

با تشکر از توجه و همراهی شما
تحریریه ساختمونی نیوز

۴.۹/۵ - (۱۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + شانزده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا