خدمات ساختمانی

بهترین شرکت خاکبرداری در تهران + لیست ۱۰ تایی

بهترین شرکت خاکبرداری در تهران در وب سایت ساختمونی نیوز

   در این مقاله سعی داریم در مرحله اول شما را با خاکبرداری آشنا نماییم و سپس شما را با بهترین شرکت خاکبرداری در تهران آشنا نماییم. خاکبرداری یکی از اصول اولیه ساخت و ساز است که به منظور آماده سازی محل پی ساختمان انجام میگیرد. خاکبرداری و گودبرداری ساختمان یکی از مهم ترین، پیچیده ترین و حساس ترین مراحل ساختمان سازی است. عدم آشنایی با اصول و سهل انگاری در انجام آن می تواند خطرات زیادی ایجاد نماید.

 خاکبرداری چیست؟

   خاکبرداری ساختمان، برداشت مصالح و مواد خاکی، شن، ماسه، قلوه سنگ و غیره به منظور ایجاد سطحی یکنواخت، شیب بندی و آماده سازی محل پی ساختمان، راه های ارتباطی و تامین خاک میباشد. عملیات خاکبرداری با توجه به خطوط و ترازهای موجود و ارائه شده در نقشه های اجرایی و بر اساس دستورالعمل های دستگاه نظارت اجرا میگردد.

مراحل خاکبرداری ساختمان چیست و چرا اهمیت دارد؟

   اجرای اصولی مراحل خاکبرداری ساختمان با در نظرگرفتن قوانین و شیب خاکبرداری، یکی از اصلی ترین کارهایی میباشد که در مراحل ساخت ساختمان باید به آن توجه کرد. اولین مرحله در خاکبرداری ساختمان، تجزیه و تحلیل مناسب برای بررسی شیب، نوع خاک و هرگونه مشکلات دیگر است.

اصول اولیه خاکبرداری ساختمان

   برای شروع میباید تجزیه و تحلیل مناسب در بررسی های شیب، نوع خاک، خاکریزی ساختمان، قوانین خاکبرداری انجام گردد.
خاکبرداری ساختمان از اصلی ترین مراحل ساخت و ساز می باشد، و باید  در تمام مراحل خاکبرداری ساختمان، به اصول و قواعد از قبل تعیین شده توجه شود تا بستر خاک برای سکون و ساخت ساختمان آماده باشد.

مراحل خاکبرداری ساختمان باید بسیار اصولی و استاندارد انجام گردد. نکات مهمی در انجام آن وجود دارد که باید توسط مهندسین به دقت نظارت گردد.

این نکات عبارتند از محاسبه حجم خاکبرداری ساختمان، رعایت اصول و قوانین خاکبرداری، خاکریزی ساختمان به صورت اصولی و توجه به شیب خاکبرداری، درجه بندی خاک زمین، آشنایی با
ماشین آلات مورد نیاز عملیات خاکی، انتخاب ماشین آلات گودبرداری و بارگیری میباشد.

حال برای آشنایی با بهترین شرکتهای خاکبرداری در تهران با ما همراه باشید.

برای آشنایی بیشتر با  ۱۰ تا از بهترین شرکت خاکبرداری در تهران با ما همراه باشید.

بهترین 10تایی ها - شماره 1 | ساختمونی نیوز

 شرکت آروین ترانشه ایستا

بهترین شرکت خاکبرداری در تهران | ساختمون نیوز

   شرکت مهندسی و ساختمانی ” آروین ترانشه ایستا ” جزء یکی از بهترین شرکت خاکبرداری در تهران میباشد. این شرکت در مهرماه سال ۱۳۸۷ با هدف طراحی و اجرای پروژه های عمرانی در زمینه مهندسی ژئوتکنیک و سازه آغاز به فعالیت نمود.

این شرکت اهم فعالیتهای خود را در زمینه مهندسی ژئوتکنیک و بر پایه روشهای پایدارسازی و ایمن گودبرداری عمیق شهری مانند نیلینگ و انکراژ و سازه نگهبان و شمع بتنی و غیره روشهای بهسازی و مقاوم سازی ابنیه و خاک بستر سازه ها و ساختمانها مانند میکروپایل و جت گروتینگ و اختلاط عمیق خاک و غیره ؛ طراحی و ساخت و اجرای انواع دیوارهای خاک مسلح تسمه ای و ژئوگریدی، ابنیه زیرزمینی ( تونلها و گالریها ) درحال انجام خدمات میباشد .

زمینه های خدمات این شرکت شامل: نیلینگ، انکراژ، گودبرداری، پایدارسازی گود، سازه نگهبان،  بهسازی و مقاوم سازی و تحکیم خاک، میکروپایل، خاکبرداری، گودبرداری، خاک مسلح تسمه ای و خاک مسلح ژئوگریدی، عملیات مقاوم سازی ساختمانهای بتنی و فلزی، مهندسی ژئوتکنیک، مکانیک خاک، مکانیک سنگ، فونداسیون و شمع بتنی، تحلیل خطر زمین لغزشها و رانشها میباشد.

آدرس: تهران، جنت آباد جنوبی، خیابان ایثارگران، پلاک ۳۷

تلفن : ۴۴۴۶۷۵۹۹ – ۰۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 2 | ساختمونی نیوز

شرکت رویا ساختمان آریا

بهترین شرکت خاکبرداری در تهران | ساختمون نیوز

   شرکت رویا ساختمان آریا درسال ۱۳۸۷ آغاز به فعالیت درصنعت ساختمان نموده است. این شرکت با بکارگیری ابزارهای نوین سیستمیو مهندسی در راستای ساخت و سازی با کیفیت برتر برای مشتریان محترم خود ارائه خدمات مینماید. این شرکت نیز را میتوان یکی دیگر از بهترین شرکت خاکبرداری در تهران نام برد.

آدرس: خیابان ولیعصر(عج)، نرسیده به میدان ونک، خیابان فوزی، خیابان شمس لاهیجانی،
بن بست۱۲، پلاک۷

تلفن تماس:   ۸۴۳۴۸ – ۰۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 3 | ساختمونی نیوز

شرکت تدبیر سازه زیگورات

 

بهترین شرکت خاکبرداری در تهران | ساختمون نیوز

   شرکت مهندسین مشاور تدبیر سازه زیگورات از سال ۱۳۹۴ در زمینه ارائه خدمات فنی و مهندسی در زمینه مهندسی ژئوتکنیک و عمران فعالیت خود را آغاز نمود.

از جمله فعالیتهای این شرکت میتوان به انجام مطالعات ژئوتکنیک و مکانیک خاک، مطالعات زمین شناسی، و ارائه‌ی خدمات کنترل کیفیت خاک و بتن بیان نمود.

این شرکت، دارای پروانه اشتغال به کار حقوقی پایه ۱ در زمینه خدمات آزمایشگاهی ژئوتکنیک است.  نیز از زمره بهترین شرکت خاکبرداری در تهران میباشد.

این شرکت دارای خدمات زیر میباشد:

 1. مطالعات ژئوتکنیک و مکانیک خاک
 2. نقشه برداری
 3. مدلسازی و انجام تحلیل
 4. انجام خاکبرداری و گودبرداری انواع گودها با عمق‌های مختلف
 5. اجرای انواع پایدارسازی
 6. اجرای انواع تحکیم بستر
 7. اجرای انواع سیستم های زهکشی و دفع آب سطحی
 8. پایش و مانیتورینگ انواع گودبرداری
 9. خدمات پیمانکاری و اجرایی
 10. زمینه خاکبرداری و گودبرداری
 11. پایدارسازی گود
 12. اجرای فونداسیون
 13. زهکشی و آب بندی
 14. خدمات کنترل کیفیت خاک و بتن

آدرس:  تهران، دهکده‌ی المپیک، بلوار زیبادشت، نبش خـیابـان مـرودشت جـنوبی، پـلاک ۲،
طبقه‌ی زیر همکف

تلفن تماس: ۴۴۷۵۲۰۵۰ – ۰۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 4 | ساختمونی نیوز

شرکت آرین تیس

 

بهترین شرکت خاکبرداری در تهران | ساختمون نیوز

شرکت  آرین تیس نیز یکی دیگر از بهترین شرکت خاکبرداری در تهران میباشد و از بهترین شرکتها در این زمینه است، که عملیات خاک برداری و گود برداری را نیز برای مشتریان خود انجام می‌دهد.

   کل عملیات مقاوت سازی به صورت بازرسی، برداشت، سونداژ و انجام آزمایشات مورد نیاز تا تهیه نقشه های چون ساخت و مطالعه و طراحی نقشه‌های فاز یک و دو می‌باشد، این شرکت   این موارد را کاملا بررسی و اجرایی می‌کند.

خدمات این شرکت شامل : ارائه اطلاعات به درخواست کنندگان و حل مشکلات آنها، ایجاد تشخیص، تهیه توصیه های مبتنی بر تشخیص و کمک به اجرای راه حل های توصیه شده میباشد.

آدرس: تهران، کوی نصر، خیابان علیالی غربی، پلاک ۱۱۵، طبقه دوم ، واحد۳

تلفن تماس: ۸۸۲۵۹۷۹۳ – ۰۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 5 | ساختمونی نیوز

شرکت ایستا سازه

 

بهترین شرکت خاکبرداری در تهران | ساختمون نیوز

شرکت عمرانی و مهندسی ایستا سازه، با استفاده از تجهیزات نرم افزاری، سخت افزاری و ماشین آلات تخصصی مربوطه فعالیت خود را در زمینه عملیات ساختمانی و نیزخاکبرداری و گودبرداری و همچنین در زمینه خاص ژئوتکنیکی شامل مشاوره های تخصصی، ارائه راهکار مناسب جهت اصلاح مشکلات ژئوتکنیکی در پروژه های عمرانی، طراحی و اجرایی سیستم های خاص پایدارسازی دیواره  و غیره مشغول به فعالیت میباشد.

    این شرکت نیز مانند دیگر شرکتهای دیگر میتوان به عنوان یکی دیگر از بهترین شرکت خاکبرداری در تهران نام برد.

آدرس: تهران، میرداماد، نبش آزیتا، پلاک ١، واحد ١

تلفن تماس: ۲۲۹۰۹۶۵۵ – ۰۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 6 | ساختمونی نیوز

 شرکت ماندگار خاک

 

بهترین شرکت خاکبرداری در تهران | ساختمون نیوز

این شرکت نیز مانند دیگر شرکتهای معرفی گردیده میتوان یکی دیگر از بهترین شرکت خاکبرداری در تهران نام برد. شرکت ماندگار خاک سازه  با تجربه ۴۰ ساله و با هدف تشکیل مجموعه­ای به عنوان پیمانکار تخصصی پایدارسازی خاک تاسیس گردیده است.  این شرکت با در اختیار گرفتن دانش فنی روز دنیا و تکیه بر فناوریهای جدید مهندسی در زمینه پروژه های مهندسی ژئوتکنیک مشغول به فعالیت میباشد. این شرکت موفق به دریافت گواهینامه نیز گردیده است.

دیگر خدمات این شرکت شامل:

 1. طراحی، مشاوره، اجرا و نظارت پروژه های پایدارسازی، تحکیم و تثبیت دیواره های گودها و ترانشه ها به روش نیلینگ، انکراژ، دیوار برلنی و ترکیب این روش ها
 2. طراحی های ژئوتکنیکی، آزمایش های کنترلی، ابزاربندی و پایش در پروژه های ژئوتکنیکی
 3. آزمایش های کنترلی
 4. نیلینگ و انکراژ و گودبرداری
 5. طراحی سیستم زهکشی آبهای زیرزمینی
 6. مشاوره و نظارت در علمیات تحکیم بستر با روش های تزریقی نظیر Jet Grouting
 7. بهسازی خاک و سنگ و تحکیم بستر و افزایش ظرفیت باربری فونداسیون به روش های میکروپایل، تزریق تحکیمی، آب بندی و شمع درجا
 8. بهسازی خاک با استفاده از ستون سنگی
 9. کنترل فرسایش سطوح شیروانی و اجرای خاک مسلح
 10. بهسازی زمین با استفاده از روش های ارتعاشی – تراکمی و جایگزینی (Vibro Compacction) و (Vibro Flotation)

آدرس: : تهران، چهارراه دولت، خیابان امام زاده، پلاک ۱۰، طبقه سوم

تلفن تماس:۲۶۶۰۴۰۰۱ – ۰۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 7 | ساختمونی نیوز

شرکت سازه جو

بهترین شرکت خاکبرداری در تهران | ساختمون نیوز

از خدمات این شرکت شامل: عملیات تخریب،خرید ضایعات، خاک برداری و گود برداری، خاک ریزی دراعماق واحجام مختلف توسط بیل مکانیکی زنجیری و لاستیکی، لودرومینی لودر را بدون واسطه و شخصا به عهده می‌گیرد و انجام می‌دهد.

    این شرکت دارای مجوز رسمی از اتحادیه و دارای کد پیمانکاری می‌باشد. این شرکت را همانند دیگر شرکتهای شرکتهای معرفی گردیده میتوان یکی از بهترین شرکت خاکبرداری در تهران میباشد.

آدرس: تهران، تهرانپارس، فلکه دوم، جنب داروخانه ارژنگ، پلاک ۱۹۰، طبقه اول، واحد ۱

تلفن : ۷۴۹۲۴۰۰۰ – ۰۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 8 | ساختمونی نیوز

شرکت پیمانکاری رحمت زادگان ایرانیان

 

بهترین شرکت خاکبرداری در تهران | ساختمون نیوز

شرکت پیمانکاری رحمت زادگان ایثرانیان درسال ۱۳۸۱ تاسیس گردیده است. این شرکت طراحی و اجرای گودبرداری، تثبیت و پایدار سازی گودهای شهری به روش نیلینگ، انکراژ، دیوار برلنی و طرحهای ترکیبی طراحی و اجرای سیستم های نوین زهکشی و عایق رطوبتی دائم عملیات تحکیم بستر و حفاری و تزریق زیر سطحی به روش میکروپایل به عتوان المان باربر و بهبود مشخصات خاکی، انجام عملیات تخریب، خاک‌برداری، راه‌سازی و حمل خاک و تهیه ماشین‌آلات خاک‌برداری و خدمات مطالعات ژئوتکنیک میباشد.

    خدمات مطالعات ژئوتکنیک این شرکت شامل:

 1. آزمایش‌های صحرایی (PLT و SPT) و غیره
 2. انجام حفاری‌های ژئوتکنیک و معدن
 3. آزمایش‌های فیزیکی و شیمیایی انواع خاک
 4. مطالعات لرزه‌خیزی
 5. آزمایش‌های ژئوفیزیک و ژئوالکتریک
 6. ارائه گزارش ژئوتکنیک به همراه تأییدیه‌های لازم

این شرکت جزء یکی از بهترین شرکت خاکبرداری در تهران میباشد.

آدرس: تهران، اقدسیه، نرسیده به چهار راه مینی سیتی، ساختمان شمیران سنتر،
طبقه ۶واحد۶۰۶

تلفن : ۴۰۲۲۰۴۲۴ – ۰۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 9 | ساختمونی نیوز

شرکت آسا

بهترین شرکت خاکبرداری در تهران | ساختمون نیوزرکت آسا تامین کننده انواع مصالح ساختمانی و ابزارآلات با فاکتور رسمی و ارزش افزوده در محدوده تهران و کرج میباشد.

    این شرکت در زمینه تهیه مصالح و ابزارآلات و یراق و همچنین در زمینه نصب و ارائه خدمات ساختمانی مشغول به فعالیت میباشد و جزء دیگری از زمره بهترین شرکت خاکبرداری در تهران میباشد. به علاوه با داشتن تجهیزات و استاندارد انواع مختلف پروژه های ساخت و ساز و مقاطعه کاری را انجام میدهد.

خدمات این شرکت شامل: ایمنی در تخریب، عملیات تخریب، تفکیک نخاله ها و فلزات، ساختمان سازی یا بازسازی ساختمان، خاکبرداری، نقشه برداری و تحقیقات ژئوتکنیک، فونداسیون، بتن ریزی، آرماتوربندی، اجرای سقف و دیوار چینی، تاسیسات، نازک کاری ،گچ و خاک و سفید کاری وغیره میتوان نام برد.

آدرس : تهران، صادقیه

تلفن تماس : ۰۹۱۲۴۶۱۰۰۹۸


بهترین 10تایی ها - شماره 10 | ساختمونی نیوز

شرکت خاکبرداران

 

بهترین شرکت خاکبرداری در تهران | ساختمون نیوز

شرکت خاکبرداران در سال ۱۳۷۰ فعالیت خود را در زمینه خاکبرداری و تخریب آغاز نمود و تا به امروز با حضور موفق در بیش از ۱۰۰۰ پروژه مشغول به ارائه خدمات به مشتریان محترم میباشد.

    سالها میباشد که با فعالیت در زمینه خاکبرداری، با تکیه بر دانش به‌روز، استفاده ‌از تکنیک‌های علمی جدید، استفاده‌ از ماشین‌آلات پیشرفته و تجربه طویل مدت خود توانسته است جزء یکی از بهترین شرکت خاکبرداری در تهران باشد.

آدرس : تهران، لشگری

تلفن : ۰۹۱۲۳۲۰۲۶۴۲


مراحل خاکبرداری ساختمان

 • نقشه برداری:

اولین مرحله در خاکبرداری ساختمان، نقشه برداری است. نقشه برداری شامل تست‌های جغرافیایی برای تعیین خاک و نقشه برداری از خدمات زیرزمینی است. با استفاده از نقشه می توان عیوب هر ساختمان را رفع نمود.

 • تحقیقات ژئوتکنیک و مهندسی:

مرحله تحقیقات ژئوفیزیک و مهندسی، تعیین خواهد کرد که عمق، تقویت و حل و فصل برای بنیاد تا چه حد مورد نیاز میباشد. طراحی فنی در این مرحله شامل خدماتی از جمله دسترسی جاده‌ها و نصب و راه‌اندازی تجهیزات میباشد.

 • تایید ساختمان:

زمانی که مراحل فنی کار تمام شود و برنامه‌های ساختمانی توسط ناظر مربوطه تایید میگردد، سپس کارهای گودبرداری و خاکبرداری آغاز میگردد. در این مرحله فعالیت های لازم برای پاکسازی شروع میگردد. این کار با نظارت کامل مهندسین و افراد با سابقه و متخصص انجام میگیرد.

پاکسازی پروژه

   قدم بعدی در مراحل خاکبرداری ساختمان، پاک کردن فضا از عناصر غیرقابل استفاده است. بطور مثال در این مرحله درختان و گیاهان حذف میگردد (ممکن است برخی از درختان بنا به نیاز حفظ گردد) و قلوه سنگ‌هایی که در خاک وجود دارند، به خارج از محیط منتقل میگردد و سپس سایر خدمات تخریب و خاکبرداری آغاز می‌گردد.

 • درجه‌بندی خاک :

برای گودبرداری باید زمین مسطح و صاف باشد. بنابر نوع پروژه چندین مرحله برش، پرکردن و فشرده سازی وجود دارد که باید با توجه به نوع خاک انجام گیرد. برای تعیین نوع خاک که یکی از مهمترین مراحل خاکبرداری ساختمان میباشد، باید به نکات زیر توجه گردد:

 • خاک شیب دار:

منظور شیب دار شدن خاک نسبت به ترانشه میباشد. در این نوع باید میزان خاک بر اساس نوع خاک در زاویه مناسب شیب دار شده باشد.

 • خرد کردن خاک:

در این روش باید خاک به صورت قدم به قدم خرد شود. از این روش برای تثبیت خاک‌هایی که سفت میباشند استفاده میشود‌. البته این سفتی باید بیش از حد مورد نیاز باشد تا خرد کردن صورت انجام بگیرد.

 • نشانه‌گذاری:

در تخریب و خاکبرداری، از ستون‌های نشانگر نیمه دائمی در محدوده که برای ایجاد معیاری برای اندازه گیری تنظیم شده‌ است، استفاده می‌شود. خطوط مرکزی دیوار با استفاده از چوب و علائم دیگر مشخص میگردد. علاوه بر آن دیوارهای موازی و عمودی بررسی شده تا اطمینان حاصل شود که پایه‌ها به درستی در جای خود قرار گرفته باشند.

خاکبرداری ساختمان

   در این مرحله، گودبرداری و خاکبرداری شروع می شود. گودبرداری و خاکبرداری توسط تجهیزات حرکتی انجام می گیرد و میبایستی با کلیه تکنیک های خاکبرداری آشنا بود.

 • استفاده از بتن در بنیاد:

بررسی سطح پایه و اطلاع از جزییات میزان عمق خاکبرداری، ازآخرین مراحل خاکبرداری ساختمان میباشد که قبل از بتن‌‌ریزی انجام میگیرد. پس از یکسان‌سازی سطح، میتوان بتن را با توجه به نسبت مورد نیاز برای بنیاد استفاده کرد.

 • کفپوش

اگر خاک بسیار نرم باشد، میبایست دیوارهای حفاری پوشیده و بسته‌بندی شوند. در حالی که در تخریب و خاکبرداری سبک‌تر و برای پی‌ریزی کم عمق در خاک نرم مناسب میباشد که از بنیان‌های بزرگ با استانداردهای مهندسی و مطابق با ایمنی برای تخریب استفاده نمود.

این شرایط زمانی لازم الاجرمیباشد که حفاری عمیق‌تر از ۱٫۵ متر باشد.

 • ایمنی در ساختمان

یکی از مهمترین مراحل خاکبرداری ساختمان این است که از سیستم‌های حفاظتی برای ایجاد ایمنی کارگران استفاده باید گردد. این کار کارایی و راندمان فرایند را افزایش داده و به پیشرفت کار کمک میکند.

پیشنهاد ما به شما عزیزان گرامی

   اگر شما هم قصد خرید بهترین شرکت خاکبرداری در تهران را دارید، بهتر است پیش از خرید اطلاعاتی را در ارتباط با برند مورد نظر خود کسب کنید تا بهترین خرید را داشته باشید.

به منظور آشنایی بیشتر شما با بهترین شرکت خاکبرداری در تهران در این مقاله به معرفی ۱۰ شرکت برتر پرداختیم.
می توانید از اطلاعات موجود در این مطلب استفاده کرده و شرکتی معتبر را برای تهیه خاکبرداری ساختمان خود، انتخاب نمائید.

با تشکر از همراهی شما
تحریریه ساختمونی نیوز

۵/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا