دانستنی های ساختمانی

درب ضد سرقت محصول مهم ساختمانی

آیا درب ضد سرقت ، مهمترین محصول ساختمانی است ؟

اهمیت امنیت خانه شما به عنوان مکانی که در آن زندگی می کنید و وسایل با ارزش خود را در آن نگه دارید ، قابل انکار نیست. از آنجا که مجرمان زیادی علاقه مند به ورود خانه شما هستند، شما باید هر نقطه ورود را از آسیب یا حمله ایمن کنید. در این محتوا به بررسی اینکه آیا درب ضد سرقت میتواند محصول مهم ساختمانی باشد یا خیر بپردازیم .

لطفا جهت مطالعه ۵ دقیقه ای محتوای پیش رو با ما همراه باشید .

در این حالت ، یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه کنید ، نصب درب ضد سرقت است. اما در این مقاله ما به این موضوع می پردازیم که آیا درب ضد سرقت محصول ساختمانی است؟ و  آیا دارای میله امنیتی درب می‌باشد؟

همانطور که می دانید ، این نوع درب در اصل پادشاه درب ها است و به دلیل ساختار آن مقاومت بالاتری نسبت به درب نوع معمولی دارد. این نوع درب برای همه مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت های ساخت و ساز این نوع درب با کمک مهندسین و متخصصان بسیار مجرب و با استفاده از آخرین فن آوری درب های بسیار عالی را طراحی و تولید کرده اند.

بنابراین این نوع درب ضد سرقت را محصول ساختمانی می دانند. این نوع محصولات دارای ویژگی های بسیار منحصر به فردی هستند که کاملاً از خانه شما محافظت می کنند و یکی از دلایل اصلی است که سبب می‌شود درب ضد سرقت محصول مهم ساختمانی بدانیم. جهت آشنایی با مکانیزم قفل درب ضد سرقت در ادامه این نگارش با ما همراه باشد.

امن ترین درب ورودی که می توانید برای ساختمان خود تهیه کنید کدام است؟

وقتی نوبت به نصب درب ورودی جدید می رسد ، برای بیشتر افراد ، امنیت مهمترین اولویت آنهاست و فقط به نصب امن ترین درب موجود رضایت می دهند. برای یافتن امن ترین درب جلو ، باید مواد ، سیستم قفل و نوع شیشه را در نظر بگیرید. این راهنما هر آنچه را که باید درباره درب امنیتی  بدانید به شما می گوید تا به شما اطمینان دهد که درب ضد سرقت را با خیال راحت نصب کنید.

ویژگیهای مهم درب ضد سرقت ساختمانی

اولین ویژگی این نوع درب همین ضد سرقت بودن آن است . گوشه ها و سطح درب های ضد سرقت دارای مقاومت بالایی در برابر فشار ، برش است . ورود به خانه شما توسط سارقین تقریباً غیرممکن است. البته کارخانه ها و مکان های دیگر با نیازهای امنیتی بیشتر به درب هایی از سطح ایمنی حتی بالاتر نیاز دارند. درب های ضد سرقت در برابر آتش سوزی و سایر حوادث ایمن هستند.

این نوع درب ها دارای استانداردهای لازم برای حفظ ثبات در صورت بروز حادثه ای مانند آتش سوزی ، زلزله و ریزش ساختمان هستند. این نوع درب ها دارای روکش های محکم و زیبا هستند. روکش های آنها بیشتر از MDF ، PVC یا چوب ساخته می شوند. قبل از انتخاب یکی از این روکش ها برای درب خود ، باید آب و هوای مکانی را که قرار است در آن زندگی کنید را در نظر بگیرید.

این نوع درب ها عایق حرارت ، رطوبت و صدا هستند. علاوه بر سطح بالای ایمنی ، درب های ضد سرقت عایق عالی گرما ، رطوبت و صدا هستند. کیفیت و زیبایی همزمان، درب ها دارای طرح های متنوعی هستند که گزینه های متنوعی را در اختیار مشتریان قرار می دهند.

بهترین قفل درب و قطعات سخت افزاری

درب ضد سرقت اگر قفل و لوازم جانبی با کیفیتی نداشته باشد تفاوت چندانی با درب معمولی ندارد. یک مارک معتبر در ساخت قفل و لوازم جانبی درب دارای اهمیت زیادی است. استفاده از محصولات مارک دار معتبر برای درب ما بالاترین ایمنی را برای شما تضمین می کند.

اندازه های مختلف

اندازه های درب را می توان بر اساس برنامه و مکانی که می خواهید درب خود را در آن نصب کنید ، سفارشی کنید.

قاب های تقویت شده درب

قاب هایی که برای درب های ضد سرقت استفاده می شود بسیار متفاوت از قاب های دیگر است. استفاده از ورق های فولادی با کیفیت برای قاب ها امنیت درب ها را به طرز باورنکردنی افزایش داده است. این نوع قاب ها دقیقا نشان می دهند که درب ضد سرقت محصول ساختمانی است.

هشدارها

هشدارها – برای هشدار در مورد سرقتها طراحی شده است.

درب ضد سرقت محصول مهم ساختمانی - ساختمونی نیوز ها
بهترین قفل درب ضد سرقت

قفل

قفل های هوشمند می توانند برای محدود کردن دسترسی درب است.  یعنی فقط به افرادی که دارای کلید الکترونیکی یا دستگاه ارتباطی میدان نزدیک هستند . مانند تلفن های هوشمند درب باز می شود. این نوع قفل ها نزد صاحبخانه محبوب هستند . آنها می توانند دسترسی دیجیتال را بدون ارسال فیزیکی و با استفاده از کلیدها فعال و غیرفعال کنند.

قفل ها می توانند زمان ورود را ثبت کرده و اگر در هنگام تلاش برای ورود به سیستم ، زنگ هشدار را فعال کنید هشدار نیز داده خواهد شد.

پیچ و مهره ها

بر خلاف قفل های عمومی فنری ، مکانیزم قفل درب ضد سرقت به طور معمول مانع از جمع شدن پیچ و مهره یا لرزش آن می شود . نمی توان آن را به حالت باز منتقل کرد مگر با چرخاندن کلید و همین سبب امنیت بیشتر خواهد شد.

تقویت کننده های درب

محصولات مختلف برای جلوگیری از لایه لایه شدن و یا شکاف درب ساخته می شوند. ورق فولادی را می توان در پشت یا زیر ماسوره قرار داده و یا لبه درب را بپیچانید تا از شکستن درب در اطراف ماسوره جلوگیری شود. برای جلوگیری از لایه لایه شدن از محصولات سنگینتر که صفحات را در دو طرف درب بسته نگه می دارد ، می توان استفاده کرد.

درب ضد سرقت محصول مهم ساختمانی
زنجیر درب ضد سرقت

زنجیر درب

اجازه می دهد تا درها کمی باز شود تا از بیرون قفل باقی بمانند.

قفل های داخلی ، ثانویه

پیچ و مهره های کشویی ، قلاب ها و قفل های مخصوص ، قفل های  فلزی یا میله های نصب شده در داخل که سبب امنیت بیشتر می شود.

درب ضد سرقت PVC

انتخاب درب های PVC در سرتاسر جهان به امری عادی تبدیل شده است که به لطف برچسب قیمت پایین در بین صاحبان خانه محبوب است.

آیا درب ضد سرقت محصول ساختمانی است؟ ، آیا دربهای PVC ایمن هستند؟ در کل ، درب های PVC به دلیل داشتن مکانیزم چند قفل بسیار ایمن هستند.

قفل کردن درب PVC هنگام چرخاندن کلید ، قرار دادن دسته در جای خود از امنیت بالایی برخوردار است.
اینکه این نوع درب از چه موادی ساخته شده است دارای اهیمت بالایی است، نشان می دهد که با توجه به مواد مورد استفاده ای که در ساخت و ساز دربهای ضد سرقت بکار می رود سبب میشود تادرب ضد سرقت را محصولی ساختمانی بدانیم.

کامپوزیت

کامپوزیت ماده ای انتخاب شده برای درب های ورودی با امنیت بالا است.
درهای تک ماده ، مانند PVC و الوار ، ممکن است فواید خود را داشته باشند.

دربهای کامپوزیت از مزایای چندین ماده (کف عایق ، چوب ، پلاستیک تقویت شده با شیشه ، آلومینیوم) برخوردار هستند.

الوار

دربهای چوبی غالباً درب ورودی انتخابی برای صاحبان خانه است که می خواهند جذابیت سنتی به خانه خود بیفزایند. چوب علاوه بر زیبایی درب اگر درب ورودی از چوب مدرن باشد بسیار ایمنتر میگردد و اغلب به آنها قفل امنیتی نصب میگردد که خود نیز سبب امنیت بیشتر میگردد.

نتیجه گیری

با توجه به اینکه امنیت هر ساختمان در اولویت می باشد به سادگی می توان این نتیجه را گرفت که با توجه به ویژگی ها و کاربردها و هم چنین نوع ساختار و جنس درب ها ، درب ضد سرقت به عنوان درب امنیتی محصولی کاملا مهم در صنعت محصولات ساختمانی میتواند باشد.

شما عزیزان میتوانید با مطالعه مقاله بهترین تولید کننده درب ضد سرقت نیز با ۱۰ تا از بهترین کارخانه های تولید درب ضد سرقت نیز آشنا شوید.

با تشکر از توجه شما | تحریریه ساختمونی نیوز

۵/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 13 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا