دانستنی های ساختمانی

آیا درب ضد سرقت محصول ساختمانی است؟

اهمیت امنیت درب، آیا درب ضد سرقت محصول ساختمانی است؟

اصطلاح امنیت درب یا دروازه ایمنی درب ممکن است به هر یک از اقدامات استفاده شده برای تقویت درب ها در برابر شکستن درب، حمله به قوچ و جمع آوری قفل و جلوگیری از جرایمی مانند سرقت و حمله به منازل باشد. از امنیت درب در ساختمانهای تجاری و دولتی و همچنین در مکانهای مسکونی استفاده می شود. برخی از درهای تقویت شده به عنوان درهای ضد حریق برای جلوگیری از گسترش آتش عمل می کنند. در سالهای اخیر با توجه به اینکه اکثر مشتریان تجاری، دولتی و حتی شخصی امنیت را در اولویت خود قرار میدهند. بنابراین در جواب به سوال آیا درب ضد سرقت محصول ساختمانی است؟  باید گفت امروزه درب ضد سرقت یکی از محصولات مهم ساختمانی میباشد.

در ادامه با قسمتهای مختلف درب ضد سرقت آشنا خواهید شد، لطفاً با ما همراه باشید.

قفل های هوشمند 

از قفل های هوشمند می توان برای محدود کردن دسترسی درب. فقط به افرادی که دارای کلید الکترونیکی یا دستگاه ارتباطی میدان نزدیک هستن، مانند تلفن هوشمند استفاده کرد. این دستگاه ها در بین صاحبخانه محبوب هستند، آنها می توانند دسترسی دیجیتال را بدون ارسال فیزیکی کلیدها فعال و غیرفعال کنند.

قفل هوشمند درب ضد سرقت
قفل هوشمند درب ضد سرقت امنیت را ۳چندان میکند 🙂

قفل ها می توانند زمان ورود را ثبت کرده و اگر در صورت تلاش برای ورود به سیستم، زنگ هشدار را ایجاد کنند. پیچ و مهره های مرده، برخلاف قفل های معمول فنر، مکانیسم قفل اینها به طور معمول مانع از جمع شدن پیچ و مهره می شود و نمی توان آن را به حالت باز منتقل کرد مگر با چرخاندن کلید.

تقویت کننده های درب 

تقویت صفحه اعتصابی می تواند شامل تقویت صفحه ضد ضربه و یا قاب درب باشد. تا از برخورد خارج صفحه برخورد از قاب جلوگیری شود. محصولات مختلف برای جلوگیری از لایه لایه شدن و یا شکاف درب ساخته می شوند.

ورق فولادی ورق را می توان در پشت یا زیر ماسوره قرار داده و لبه درب را بپیچانید. تا از شکستن درب در اطراف ماسوره جلوگیری شود. برای جلوگیری از لایه لایه شدن از محصولات سنگین که صفحات را در دو طرف درب بسته شده با پیچ یا پیچ و مهره قرار می دهند، می توان استفاده کرد.

تقویت کننده درب ضد سرقت

زنجیرهای درب

اجازه می دهد درها کمی باز شود تا بیرون را ببینید در حالی که هنوز قفل شده است.

قفل های داخلی، ثانویه، پیچ و مهره های کشویی، قلاب ها و قفل های مخصوص، بلوک های فلزی یا میله های داخلی.

زنجیر درب ضد سرقت

پیچ های لولایی

پیچ های بلندتر یا مخصوصی که از بیرون کشیدن درب پس از برداشتن پایه های لولا جلوگیری می کند. اغلب خود سنجاق لولایی پیچ می شود. از داخل در حالی که درب باز است. به داخل لولا می رود تا از خارج شدن پین لولا بدون باز کردن درب جلوگیری شود.

CD یا MP3 های بازدارنده سرقت

اصوات مربوط به اشغال خانه در CD ضبط شده. در هنگام غیبت صاحب خانه، سی دی پخش می شود تا از فعالیت های اشغال در خانه تقلید کند.

بینندگان درب

لنزهای کوچک چشم ماهی که به ساکنان اجازه می دهد بدون باز کردن در، بیرون را مشاهده کنند.

چشمی و لنز درب

پنجره های درب 

سه روش معمول برای افزودن امنیت به پنجره های داخل یا کنار درب ها وجود دارد. میله های امنیتی و توری ها، فیلم های امنیتی (پوشش هایی که روی شیشه ها برای تقویت آن روی شیشه اعمال می شود). یا پنجره های مقاوم در برابر شکستگی (پلکسی گلاس، لکسان و سایر شیشه ها)

قابل مشاهده بودن

بیشتر ادارات پلیس پاکسازی بوته ها از نزدیک درب ها را توصیه می کنند تا احتمال مخفی شدن یک سارق از دید عموم کاهش یابد.

درب های مسکونی 

معرفی انواع درب هایی که معمولاً در مصارف مسکونی استفاده میشوند. درب چوب جامد، درب پنلی (هسته توخالی و جامد)، درب لبه چوب با پوست فلزی و درب لبه دار فلزی، به طور معمول قاب درها از چوب جامد میباشد. درهای مسکونی نیز غالباً چوب دارند.

درهای فولادی با سیستم قفل چندگانه توسط متخصصین ساخت و ساز به عنوان تجهیزات مهم در چک لیست امنیتی شما توصیه می شوند. این نوع درب ها با پوشش چوبی ارائه می شوند تا زیبایی های درب چوبی را در ظاهر خارجی خود حفظ کنند.

آزمایشات امنیتی نشان داد که بسیاری از درهای مسکونی هنگام وارد آمدن نیرو به آنها خراب یا از بین می روند. درب های چوبی جامد مقاومت بیشتری نسبت به درب های لبه چوبی کاملاً متشکل از پوست فلزی که در ساخت و سازهای جدید استفاده می شود، تحمل می کنند.

همچنین در نتایج آزمایش خود گزارش داد که قاب های درب اغلب با اعمال نیروی کم شکسته می شوند.

و در هنگام وارد آمدن نیرو بر روی درب ها، مهره های کم کیفیت با شکست مواجه می شوند. مطالب بیان شده جوابی برای سوال آیا درب ضد سرقت محصول مهم ساختمانی است؟ میباشند.

امروزه ضد سرقت بودن درب یک پیش فرض میباشد نه یک امتیاز.

استفاده از درب ضد سرقت یک سرمایه گذاری است 

قفل با کنترل کلید می تواند یک دارایی برای یک درب امنیتی باشد. این قفل ها دارای کلید های خاصی هستند که معمولاً فقط توسط سازنده آنها کپی می شوند. این به شما کمک می کند تا کسی بدون اجازه مالک، کپی از کلید را دریافت نکند. قفل های بدون کلید نیز موجود است که نیاز به کلید را از بین می برد و می تواند از کد عددی برای ورود استفاده کند، که می تواند در هر زمان مورد نیاز تغییر یابد.

قفل اثر انگشت نیز گزینه ای است که از اثر انگشت فرد به عنوان کلید استفاده می کند. این نوع قفل می تواند بسیار گران باشد، اما به دلیل منحصر به فرد بودن اثر انگشت، می تواند بسیار ایمن نیز باشد.

نتیجه گیری

کیفیت قفل هنگام درب برای اهداف امنیتی بسیار مهم است. یک قفل خوب ممکن است به اندازه کافی یک عامل بازدارنده باشد که باعث شود یک سارق احتمالی هدف دیگری را امتحان کند. قفلی که بد ساخته شده باشد می تواند به راحتی سوراخ کاری، برش یا چکش کاری شود.

پس با این تفاصیل قطعاً میتوان نتیجه گرفت که درب ضد سرقت محصول مهم ساختمانی میباشد و همواره در تهیه و خرید آن دقت لازم را به عمل آوریم تا کیفیت را فدای قیمت و کمیت نکنیم.

همچنین شما سروران گرامی میتوانید در مقاله بهترین تولید کننده درب ضد سرقت نیز با ۱۰ تا از بهترین کارخانه های تولید درب ضد سرقت آشنا شوید.

با تشکر از همراهی شما در وب سایت ساختمونی نیوز

۵/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا