دانستنی های ساختمانی

معرفی ۳ تا از بهترین دستگاه های تولید بتن آماده 🗿

آشنایی و معرفی ۳ تا از بهترین دستگاه های تولید بتن آماده در تهران

در حال حاضر می توان گفت که پر کاربرد ترین مصالح ساختمانی که در بازار یافت می شود، بتن است. این محصول از طریق ترکیب نسبت هایی از سیمان، آب و سنگ دانه تهیه می شود.
این محصول بعد از آب، پر مصرف ترین محصول شناخته می شود و انواع متفاوتی از آن وجود دارد. انواع بتن از طریق تغییر ترکیبات آن به وجود می آید و افراد می توانند با توجه به نیاز خود و محل مصرف این محصول، یکی از انواع آن را انتخاب و خریداری کنند.
این محصول صنعتی با گذشت زمان بسیار مقاوم و سخت می شود و کاربرد های زیادی در صنایع مختلف دارد. برای مثال در ساخت ساختمان ها، دیوار ها، جاده ها، فرودگاه ها، کف خانه ها و پل ها از آن استفاده می شود. علاوه بر این باید این را ذکر کرد که پیشرفت شهر سازی مدرن، به بتن و انواع آن بستگی دارد و بدون آن پیشرفت شهر ها ممکن نیست.
در همین زمینه قصد داریم تا در ساختمونی نیوز، اطلاعاتی را درباره معرفی ۳ تا از بهترین دستگاه های تولید بتن آماده در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

از شما دعوت می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر، ۳ دقیقه ای از وقت خود را به ما اختصاص دهید.

بتن چیست؟

به طور کلی می توان گفت که بتن از ترکیب مقدار معینی از سنگ دانه های ریز و درشت، آب و سیمان تولید می شود. این محصول از جزء اصلی ترین مواد ساختمانی است و به دلیل ترکیب آب و سیمانی که دارد، می تواند فرم سختی به خود بگیرد.
بتنی که سخت می شود را به عنوان یک سنگ مصنوعی در نظر می گیرند و مخلوط کردن نسبت های ترکیب سازنده بتن به مقدار های مختلف، می تواند خواص و ویژگی های این محصول را تغییر دهد. وجود سیمان در بتن باعث بروز چسبندگی می شود و سنگ دانه ها هم به عنوان پر کننده در این محصول صنعتی وجود دارند.
علاوه بر این آبی که در ترکیب بتن وجود دارد می تواند باعث ایجاد خاصیت خمیری شکل بتن شود.
در همین زمینه لازم است تا اطلاعات کافی درباره معرفی ۳ تا از بهترین دستگاه های تولید بتن آماده داشته باشید تا در صورت نیاز، به طور کامل با این موضوع آشنا باشید.

معرفی 3 تا از بهترین دستگاه ها برای تولید انواع بتن | ساختمونی نیوز
بررسی انواع بتن و دستگاه های مناسب برای تولید بتن

مقاومت بتن به چه چیزی بستگی دارد؟

مقاوت این محصول به دلایل مختلفی بستگی دارد. برای مثال نوع و ماهیت سنگ دانه هایی که برای تولید آن استفاده می شود، بسیار مهم است. علاوه بر این باید از سیمان مناسب و با کیفیتی برای تهیه این محصول صنعتی بهره برد.
همچنین باید این را ذکر کرد که آبی که برای تهیه این مخلوط از آن استفاده می شود هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

انواع بتن

این محصول با توجه به میزان مواد تشکیل دهنده خود، به انواع مختلفی تقسیم می شود. این تفاوت ها می تواند باعث ایجاد خواص و ویژگی های مختلفی هم بشود. به همین دلیل قبل از خرید، ابتدا باید به طور کامل خواص بتن ها را بررسی و سپس اقدام به خرید کرد. بنابر این ما می خواهیم در این قسمت به بررسی بعضی از انواع بتن بپردازیم:

  1. بتن معمولی: یکی از رایج ترین نوع بتنی که وجود دارد، بتن ساده یا معمولی است. در تهیه این بتن از ماسه، سنگ دانه های درشت و سیمان به همراه مقدار مشخصی آب استفاده می کنند. معمولا از این محصول در مکان هایی استفاده می کنند که نیازی به مقاومت کششی بالایی ندارد.
  2. بتن هوادار: برای تولید این نوع بتن، درون آن بین ۳ تا ۶ درصد هوا محبوس می شود.
  3. بتن آرمه: این محصول به نوعی بتن سیمانی تقویت شده است که در آن از فولاد بهره می برند. زیرا فولاد می تواند مقاومت کششی بتن را افزایش دهد.
  4. بتن متخلخل: برای این محصول باید گفت که هنگام تولید آن، برای عبور آب فضای خالی در نظر می گیرند و بین ۱۵ تا ۲۰ درصد از آن خالی است. به همین دلیل از آن در مکان هایی استفاده می کنند که مشکلات آب وجود دارد.
  5. بتن آسفالتی: برای تهیه این بتن از ترکیب سنگ دانه و آسفالت بهره می برند. در نتیجه اکثرا برای روکش جاده ها، فرودگاه ها و سطح داخلی سد ها از آن کمک می گیرند.
  6. بتن آماده: این نوع از بتن در کارگاه تولید می شود و توسط میکسر ها به محل مورد نظر منتقل می شود. به دلیل این که توسط دستگاه های مخصوص تولید و تهیه می شود، از کیفیت بالایی برخوردار است.

معرفی ۳ تا از بهترین دستگاه های تولید بتن آماده

برای تولید این نوع بتن، نیاز به دستگاه مخصوصی است که آن بچینگ پلانت نام دارد. با استفاده از آن می توان در محل مورد نظر و مکان احداث سازه، بتن را تولید کرد. این بچینگ ها بر اساس نوع عملکردی که دارند به دو مدل تقسیم می شوند که یک مدل ثابت و دیگری قابل حمل است.
همچنین آن ها را بر اساس نوع سیستمی که از طریق آن مصالح را انتقال می دهند به دو دسته تقسیم می کنند که یکی دراگلاین یا سیم بکسل است و دیگری لایناربین می باشد.
افراد می توانند با توجه به نیاز خود و سازه در حال احداث، یکی از این دستگاه ها را انتخاب کنند.

آشنایی با 3 تا از بهترین دستگاه های تولید بتن | ساختمونی نیوز
معرفی ۳ تا از بهترین دستگاه ها برای تولید انواع بتن

پیشنهاد ما به شما عزیزان

همان طور که در مطالب بالا گفتیم، امروزه از مهم ترین و پر کاربرد ترین مصالحی که در جهان وجود دارد، بتن است. از این محصول برای ساخت انواع سازه ها و در صنایع مختلف بهره می برند و بسیار مناسب است. به همین دلیل ما در این مقاله به بررسی انواع بتن و دستگاه های مناسب برای تولید آن پرداختیم.
همچنین شما عزیزان می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه، به مقاله بتن آماده چیست؟ مراجعه کنید تا بتوانید به اطلاعات مناسب تری درباره این موضوع دست پیدا کنید.

با تشکر از توجه و همراهی شما
تحریریه ساختمونی نیوز

۵/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا