دانستنی های ساختمانی

قیمت هر متر لوله کشی ساختمان چقدر است؟ 📏

قیمت هر متر لوله کشی ساختمان چقدر است؟ | ساختمونی نیوز

در حال حاضر استفاده از لوله های مناسب یکی از مهم ترین بخش های هر سازه و صنایع مختلف است. ساختمان سازی هم از این مبحث مستثنا نیست. یکی از تاسیسات و تجهیزات پرکاربرد و مهم برای صنعت ساختمان سازی، لوله کشی می باشد.
اگر لوله کشی به طور صحیح و اصولی انجام نشود، در هنگام بهره برداری از ساختمان و استفاده از لوله ها مشکلات متعددی ایجاد می شود. در نتیجه لازم است که این کار توسط یک مهندس با تجربه و با مهارت صورت گیرد. کاربرد لوله ها در ساختمان برای تامین فاضلاب، آب، گرما و سرمای ساختمان ها است و حتی می توان برای برای انتقال مایعات و گاز ها هم از آن ها کمک گرفت. به طور کلی می توان گفت که بدون یک لوله کشی مناسب، نمی توان در ساختمان مورد نظر زندگی کرد. به همین دلیل ما در ساختمونی نیوز سعی داریم تا پاسخ مناسبی برای قیمت هر متر لوله کشی ساختمان چقدر است؟ پیدا کنیم.

از شما سروران گرامی دعوت می کنیم چند دقیقه ای تا انتهای محتوای پیش رو همراه ما باشید.

انواع لوله های ساختمانی

هر لوله کاربرد مناسب خود را دارد و بهتر است برای هر مورد، لوله مناسب آن را انتخاب و نصب کنید تا بهترین نتیجه به وجود بیاید.

 1. لوله آب: در این قسمت باید این را ذکر کرد که لوله های آب و فاضلاب با یکدیگر تفاوت دارند و یکی نیستند. مناسب ترین لوله برای انتقال آب، لوله های فلزی سایز ۸۰۰ است. البته اگر بخواهید از سایز لوله کمتری استفاده کنید می توانید از لوله های پلی اتیلن هم کمک بگیرید.
 2. لوله فاضلاب: در همه ساختمان ها از لوله فاضلاب استفاده می شود و اگر این لوله کشی با اصول صحیح خود نصب نشود، می تواند سبب گرفتگی لوله ها و در نهایت ترکیدن آن بشود. در این صورت ضرر های مخربی به وجود می آید. بهترین لوله برای فاضلاب لوله های پلی اتیلن در سایز ۸۰۰ است و معمولا دوجداره اند و از کیفیت بالایی هم برخوردار هستند.
  البته می توان برای مکان هایی که نیاز به انتقال حجم بیشتری دارد از لوله اسپیرال پلی اتیلن سایز ۲۵۰۰ هم استفاده کرد. با توجه به قیمت بالایی که دارند، کارایی زیادی را شامل می شود و کیفیت زیادی را به همراه دارد.
 3. لوله گاز: یکی از مهم ترین لوله هایی که در لوله کشی ساختمان وجود دارد، لوله گاز است. زیرا درون این لوله یک ماده اشتعال زا وجود دارد و اگر لوله انتخاب شده بی کیفیت باشد، گاز می تواند از آن نشتی کند. در نتیجه با نشتی گاز ممکن است آتش سوزی های جبران ناپذیری رخ دهد. از این رو لازم است تا در انتخاب لوله های گاز توجه و دقت ویژه ای به کار ببرید تا در آینده مشکلی به وجود نیاید.
  بهترین نوع لوله که می توان از آن استفاده کرد لوله های فلزی کربن استیل می باشد که معمولا در خطوط گاز رسانی منازل کاربرد دارند. برای گاز رسانی شهری و روستایی هم می توان از لوله های پلی اتیلن استفاده کرد.
بررسی قیمت هر متر لوله کشی ساختمان | ساختمونی نیوز
کاربرد انواع لوله های ساختمانی

نکات قابل توجه برای لوله کشی ساختمان

بعضی از موارد وجود دارند که لازم است در هنگام لوله کشی ساختمان و پس از نصب، توجه ویژه ای به آن داشته باشید. به همین  دلیل قصد داریم تا موارد قابل توجه در لوله کشی ساختمان را در این قسمت با هم بررسی کنیم:

 1. لازم است که قطر لوله ها با توجه به جریان مورد نیاز انتخاب شوند.
 2. لوله های با کیفیت باید انتخاب شوند.
 3. تست های فشار و نشتی پس از  نصب لوله ها باید به طور صحیح انجام شود.
 4. باید از اتصالات معتبر و با کیفیتی  استفاده کنید.
 5. طبق استاندارد های موجود باید لوله ها انتخاب شوند.
قیمت هر متر لوله کشی ساختمان | ساختمونی نیوز
بررسی انواع لوله های ساختمانی

قیمت لوله کشی ساختمان

شرایط مختلفی مانند نوع لوله ها، نوع تاسیسات، شرایط محیطی، نوع پروژه و منطقه جغرافیایی می توانند بر روی متراژ لوله کشی ساختمان تاثیر بگذارند. از این رو باید پاسخ مناسبی برای قیمت هر متر لوله کشی ساختمان چقدر است؟داشته باشیم.
در نتیجه لازم است تا متراژ لوله کشی ساختمان توسط کارفرما و مجری پروژه صورت گیرد و از نزدیک محل مورد نظر را بررسی کنند. البته باید این را ذکر کرد که قیمت های لوله کشی تقریبی است و ممکن است با توجه به شرایط مختلف تغییر کند.
لوله کشی آب و فاضلاب به همراه ونت دوبل و اجرا در زیر سقف از ۴ واحد به بالا در هر متز طول حدود ۶۸ هزار تومان است. لوله کشی فاضلاب بوش فیمت در ۴ واحد به بالا هر متر طول آن ۵۵ هزار تومان است. لوله‌کشی آب (سرد و گرم و فاضلاب) در هر متر مربع از زیر بنای واحد، تک واحدی لوله آب سایز ۱۶ الی ۲۲، لوله‌کشی فاضلاب سایز ۶۰ الی ۱۱۰ به طور تقریبی ۸۵ هزار تومان است.

پیشنهاد ما به شما عزیزان

امروزه یکی از مسائل مهم در صنعت ساختمان، تهیه تجهیزات و لوازم مناسب ساختمانی است. هر چقدر این تجهیزات از کیفیت بیشتری برخوردار باشند، به وجود آمدن مشکلات در آینده کاهش پیدا می کند.
لوله کشی ساختمان یکی از موارد بسیار مهم است که باید به آن توجه ویژه ای داشت. به همین دلیل ما سعی کردیم تا در این مقاله پاسخ مناسبی برای قیمت هر متر لوله کشی ساختمان چقدر است؟ پیدا کنیم. زیرا قیمت لوله کشی ساختمان در هر دوره از زمان و با توجه به دلایل مختلف ممکن است تغییر کند.
در نتیجه با در نظر گرفتن لوازم جانبی و دستمزد کارگران نمی توان قیمت واحد دقیقی برای آن انتخاب کرد. علاوه بر این شما عزیزان می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله بهترین شرکت لوله کشی ساختمان مراجعه کنید.

با تشکر از توجه و همراهی شما
تحریریه ساختمونی نیوز

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + سه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا