تولید کننده محصولات ساختمانی

بهترین تولید کننده لوازم داربست 【سال ۱۴۰۳】🥇 + لیست ۱۰ تایی

آشنایی با بهترین تولید کننده لوازم داربست سایت ساختمونی نیوز

با ما همراه باشید که در ابتدا شما را با لوازم داربست آشنا کنیم و بعد از آن به معرفی بهترین تولید کننده لوازم داربست درکشور می‌پردازیم.
داربست یک سازه چوبی یا فلزی موقتی می‌باشد که برای دسترسی به نقاط دشوار به هنگام ساخت یا تعمیر ساختمان‌ها و دیگر سازه‌ها بکار گرفته می‌شود.
داربست‌ها از میله‌های فلزی و چوبی ساخته می‌شود گاه به عنوان تکیه‌گاه برای بخشی از دیگر سازه‌ها هم استفاده می‌شوند.
ساخت داربست‌ها به مهارت ویژه‌ای نیاز دارد زیرا در صورت فروریختن یک داربست خطر تلفات جانی بسیار زیاد به همراه دارد.

داربست فلزی چیست؟

داربست‌های فلزی عموماً از جنس فولاد با قطر ۴۸٫۳ ساخته می‌شوند که در اصطلاح به آنها لوله ۵ سانتی نیز می‌گویند. حداقل ضخامت این لوله‌ها ۴ میلی‌متر می‌باشد که به وسیله بست‌های مربوطه به یکدیگر اتصال پیدا کرده و مونتاژ می‌گردند.

انواع داربست‌ها

یکی از مهم‌ترین موارد استفاده از داربست، انجام کارهای ساختمانی است. داربست‌های مختلفی با کاربردهای متفاوت وجود دارد که شامل :

 1.  داربست تک
 2.  داربست دوتایی
 3.  داربست‌های کنسولی
 4.  داربست معلق
 5.  داربست پایه دار
 6.  داربست فولادی

داربست چوبی چیست؟

داربست‌های چوبی اکثراً به صورت ثابت می‌باشند که از چوب‌های گرد یا نردبان‌های مخصوص برای ساخت این نوع داربست‌ها استفاده می‌گردد. به‌طور کلی، هر زمان برای برپا کردن داربست از تخته، خرک و پل موقت استفاده می‌گردد، داربست ایجاد شده را داربست چوبی می‌گویند.

ابزار و تجهیزات مورد نیاز جهت برپایی داربست شامل :

 1.  لوله های فولادی
 2.  بست های فلزی
 3.  مغزی
 4.  کفشک یا پایه فولادی
 5.  لنگر یا مهاربند داربست پیچی
 6.  چرخ های فولادی
 7.  آچار دوسر رینگ کروم وانادیم استاندارد
 8.  گونیا تراز شیلنگ تراز و شاقول
 9.  طناب ایمنی
 10.  کمربند ایمنی و کفش مخصوص
 11.  شبکه های توری حفاظتی

مزایای نصب داربست فلزی

به داربست های فلزی، داربست یا سکوی پیش آمده هم گفته می‌شود زیرا این مدل از داربست ها مانند سکو از سطح دیواره ساختمان بیرون می‌زنند. بخاطر اینکه اتکای این داربست ها به دیواره های ساختمان می‌باشد، در جاهایی که به دلیل شرایط مکان، امکان نصب داربست های معمولی وجود نداشته باشد یا بسیار پر هزینه باشد، گزینه مناسبی می‌باشد. نصب کردن و جداسازی آنها به دیواره ساختمان نیز توسط جرثقیل انجام می‌گیرد. همین امر باعث می‌شود که نصب داربست فلزی در صرفه جویی مصالح مورد نیاز برای داربست بسیار موثر می‌باشد.

بست داربست چیست؟

سخت ‌ترین و خطرناک ‌ترین قسمت ساخت ‌و ساز، کار در ارتفاع است. بنابراین رعایت اصولی ایمنی و استانداردهای کاری‌، مهم‌ ترین و اساسی ‌ترین مواردی می‌باشد که به هنگام ساخت ‌و ساز در ارتفاع باید به آن توجه کرد. به همین منظور و برای کاهش ریسک سقوط، از داربست ‌های فلزی استفاده می‌گردد. بست داربست برای اتصال لوله ‌های داربست مورد استفاده قرار گرفته می‌شود و وظیفه اصلی آن، استحکام و شکل ‌دهی به سازه داربست است. این بست ‌ها معمولا از جنس داکتیل و چدن ساخته و بسته به محل و نوع استفاده به چند گروه تقسیم می‌شود.
معمولا از روش ریخته‌ گری برای ساخت بست داربست فلزی استفاده می‌گردد. به هنگام خرید بست داربست می ‌بایست از سلامت کامل آن نیز اطمینان حاصل کرد چرا که نقش آن در ایمنی و استحکام داربست بسیار حائز اهمیت می‌باشد و پیامدهای حادثه، در صورت بروز، می ‌تواند بسیار جبران ‌ناپذیر و ناگوار باشد.

انواع بست داربست

بست داربست در انواع مختلفی تولید می‌گردد تا بتواند برای قسمت‌ های مختلف داربست مورد استفاده قرار بگیرد. بست ‌‌ها نمی‌ توانند به جای یکدیگر استفاده شوند، زیرا پیامدهای سنگینی برای کارگران و حتی مردم به دنبال خواهد داشت.
انواغ بست شامل :

بست دو پیچ

بست دوپیچ به منظور اتصال لوله‌ ها به شکل تقاطعی استفاده می‌شود. این بست برای اتصال به لوله فقط به دو پیچ احتیاج دارد، ضمن اینکه نصب آن نسبت به سایر بست ‌های داربست، مدت زمان کمتری را از اجراکننده می‌گیرد‌. به دلیل سرعت بالای نصب و اجرای بست دو پیچ، این مدل کاربرد بیشتری دارد. در صورتی که این نوع بست از داکتیل نشکن ساخته‌ شود، حدودا ۱۴۰۰ گرم وزن دارد.

بست چهار پیچ

بست چهار پیچ مانند بست دو پیچ، جهت اتصال لوله‌ ها با زاویه ۹۰ درجه و تقاطعی استفاده می‌شود. به منظور نصب و اجرای بست چهارپیچ، به دو برگه، چهار عدد مهره، چهار عدد واشر و چهار عدد پیچ نیاز است. جنس این مدل بست داربست معمولا چدن نشکن یا داکتیل می‌باشد و حدود ۱۳۰۰ تا ۱۶۵۰ گرم وزن دارد.

بست گردان

بست گردان زمانی در سازه داربستی استفاده می‌شود که نیاز باشد دو لوله متقاطع روی هم حرکت داشته باشند. برخلاف بست چهار پیچ و دوپیچ، بست گردان نیازی به اینکه لوله‌ ها زاویه ۹۰ درجه داشته باشند، ندارد. بست گردان در بازار با نام بست ۳۶۰ درجه نیز شناخته می‌شود. همچنین این مدل بست داربست دارای انواع دو پیچ، چهار پیچ، شش پیچ و هشت پیچ می‌باشد. استفاده از بست گردان یا همان بست ۳۶۰ درجه در صنایع پتروشیمی و پالایشگاه بیشتر است. این مدل بست داربست با جنس چدن نشکن، وزنی معادل ۱۷۵۰ گرم دارد.

بست تخته‌ گیر

از این محصول به جهت محکم کردن تخته به داربست استفاده می‌گردد. با استفاده از این بست داربست تخته مورد نظر محکم می‌شود، به هنگام استفاده اپراتور در نمی‌ رود و سقوط نمی ‌کند. به عبارتی دیگر، ضریب اطمینان و ایمنی داربست با این مدل بست، افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه جلوی پیامدهای ناگوار نیز تاحدودی گرفته می‌شود.

اتصال (رابط) لوله ‌ای

از رابط لوله ‌ای برای متصل کردن دو لوله که در امتداد هم قرار گرفته ‌اند، استفاده می‌شود. سایز این مدل بست داربست ۱۷ سانتی ‌متر است و نه تنها برای داربست ساختمانی، بلکه برای ساخت گلخانه ‌های فلزی، غرفه‌ های داربستی و مواردی از این قبیل نیز مورد استفاده قرار گرفته می‌شود. رابط لوله ‌ای از پیچ و مهره ۱.۲، واشر ۱۲ و لوله شش تشکیل‌ گردیده است.

تک پیچ

برای بستن و محکم کردن لوله‌ های داربستی که تحت فشار زیاد نیست و همچنین سطوحی که تنها برای قرار دادن پوشش ساخته می‌گردد مثل گلخانه، نمایشگاه، تکایا و غیره، از بست تک پیچ بهره گرفته می‌شود. این نوع بست داربست دامنه کاربرد کم ‌تری نسبت به سایر بست ‌ها دارد. تنها زمانی از بست تک پیچ استفاده می شود که اطمینان حاصل شود فشار زیادی قرار نیست بر روی آن‌ ها اعمال گردد. برای ساخت این مدل بست داربست به چهار قسمت ناودانی تهیه ‌شده از ورق ۴ میلی ‌متر، بغلی تهیه ‌شده از ورق ۴ میلی ‌متر، پیچ چشمی، مهره ۱.۲، واشر ۱۲ و پرچ نیاز خواهد بود.

تک پیچ سایز کوچک

این مدل نیز همانند بست تک پیچ معمولی است ولی در سایر کوچک ‌تر عرضه و برای بستن لوله ‌های داربست سایز کوچک مورد استفاده قرار گرفته می‌شود. همچنین از این نوع بست داربست نیز می ‌توان برای ساخت داربست ساختمانی، اسکلت گلخانه فلزی، غرفه، نمایشگاه موقت، هیئت و تکیه استفاده کرد. نکته مهم راجب بست تک پیچ سایز کوچک این است که برای قسمت ‌هایی از داربست استفاده می‌شود که فشار زیادی به آن وارد نمی‌گردد. مواد اولیه ساخت این نوع بست داربست شامل چهار قسمت ناودانی تهیه‌ گردیده از ورق ۴ میلی‌ متر، بغلی تهیه ‌شده از ورق ۳ میلی ‌متر، مهره ۱.۲، پیچ چشمی، واشر ۱۲ و پرچ است.

جهت آشنایی بیشتر با  ۱۰ تا از بهترین تولید کننده لوازم داربست با ما همراه باشید.

بهترین 10تایی ها - شماره 1 | ساختمونی نیوز

شرکت ایران بست

بهترین تولید کننده لوازم داربست | ساختمونی نیوز

شرکت ایران بست یکی از بهترین تولید کننده لوازم داربست در کشور می‌باشد و همچنین در زمینه تولید و پخش بست لوازم داربست نیز فعالیت دارد. این شرکت با سالها تجربه در تولید لوازم داربست فلزی، انواع بست و اتصالات داربست فلزی استاندارد و تهیه و توزیع لوله داربست درحال فعالیت می‌باشد.
محصولات شامل :
انواع بست و داربست، لوله داربست، اتصالات، مهره خروسکی، تک پیچ، بست دو پیچ، بست چهار پیچ، بست آهنگیر و غیره می‌باشد.

آدرس: تهران – بازارآهن شادآباد – بهاران

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۳۱۶۱۷۲


بهترین 10تایی ها - شماره 2 | ساختمونی نیوز

شرکت لوله و قوطی اصفهان

بهترین تولید کننده لوازم داربست | ساختمونی نیوز

شرکت لوله و قوطی اصفهان با مساحتی بالغ بر ۱۰۰۰۰ متر مربع، از سال ۱۳۷۲ تاسیس گردید. این شرکت تاکنون به عنوان یکی بهترین تولید کننده لوازم داربست در کشور می‌باشد.
این شرکت تولید کننده پروفیل فولادی مثل: لوله صنعتی، لوله داربست و پروفیل قوطی فعالیت دارد. کلیه لوله و پروفیل تولیدی از محصولات با کیفیت و درجه یک فولاد مبارکه می‌باشد.

آدرس: اصفهان – خیابان شیخ صدوق شمالی

تلفن تماس: ۰۲۱۳۶۶۳۵۰۸۵


بهترین 10تایی ها - شماره 3 | ساختمونی نیوز

شرکت تنها پولاد

بهترین تولید کننده لوازم داربست | ساختمونی نیوز

شرکت تنها پولاد در زمینه تولید تجهیزات قالب بندی بتن فعالیت می‌نماید. این شرکت در سال ۱۳۸۰ آغاز فعالیت نمود. همچنین تنها پولاد همانند دیگر شرکت های معرفی شده یکی از بهترین تولید کننده لوازم داربست در کشور می‌باشد.
محصولات این شرکت شامل: قالب خاص، قالب مدولار، داربست، اتصالات داربست بندی و غیره می‌باشد.

آدرس: تهران – تقاطع خیابان آزادی و یادگار امام – خیابان تیموری شرقی

تلفن تماس: ۰۲۱۵۴۶۵۱۰۰۰


بهترین 10تایی ها - شماره 4 | ساختمونی نیوز

شرکت چدن ریزان پیشرو

بهترین تولید کننده لوازم داربست | ساختمونی نیوز

شرکت چدن ریزان پیشرو در ابتدای سال ۱۳۹۰ تاسیس گردید. این شرکت با تجربه ۱۲ ساله در زمینه طراحی و تولید انواع بست های داربستی فعالیت می‌نماید. این شرک نیز همانند دیگر شرکت های یکی از بهترین تولید کننده لوازم داربست می‌باشد.
محصولات انواع بست شامل : گردان، دوپیچ، تیرآهنی، قائم بزرگ، قائم کوچک، مغزی داربست فلز، کفی داربست، اتصال داربستی، پیچ تی داربست، واشر فلزی، لوله داربستی، جک ساختمانی، قالب بتنی، تخته زیر پایی، دریچه های منهول و غیره می‌باشد.

آدرس: شهرک صنعتی شمس آباد – بلوار نارنجستان

تلفن تماس: ۰۲۱۵۶۲۳۵۶۹۷


بهترین 10تایی ها - شماره 5 | ساختمونی نیوز

شرکت صنعتی ایلخانی (صبا)

بهترین تولید کننده لوازم داربست | ساختمونی نیوز

گروه صنعتی بازرگانی ایلخانی ( مجموعه صبا ) از سال ۱۳۵۶ فعالیت خود را در زمینه توزیع و پخش انواع لوله و پروفیل در سراسر کشور آغاز نمود. این شرکت از سال ۱۳۷۶ و با شروع تولید لوله مبلی و قوطی صنعتی در ایران توسط کارخانه نورد و پروفیل ساوه، شروع به فعالیت در زمینه فوق نمود و با هدف تامین نیاز صنعتگران ( صنایع قطعه سازی و خودرو سازی، مبلی کاران و تولیدکنندگان صندلی، اگزوز، کانکس، کانتینر و دوچرخه و … ) محصولات خود را در این زمینه گسترش داد. درسال ۱۳۸۵ اقدام به راه اندازی خطوط برش بندلی NC نمود، که در حال حاضر با دارا بودن شش خط برش NC بندلی، لوله و پروفیل و با ظرفیت برش حداقل ۵۰۰۰۰ قطعه در روز به عنوان برش لوله و پروفیل در کشور درحال فعالیت می‌باشد.
در سال ۱۳۹۰ اقدام به راه اندازی خطوط کشش سرد لوله و پروفیل با بهترین دستگاه های روز دنیا کرده است. این شرکت نیز یکی از بهترین تولید کننده لوازم داربست می‌باشد.

آدرس: خیابان شریعتی – پایین تر از بهار شیراز – کوچه نیرو

تلفن تماس: ۰۲۱۵۵۵۰۸۲۸۲


بهترین 10تایی ها - شماره 6 | ساختمونی نیوز

شرکت مدرن سازان

بهترین تولید کننده لوازم داربست | ساختمونی نیوز

شرکت مدرن سازان تولید کننده کلیه صنایع و تجهیزات قالب فلزی بتن و سیستم های داربست بندی می‌باشد. این شرکت در سال ۱۳۸۵ تاسیس گردید. همچنین در زمینه ارائه مشاوره، طراحی و تولید این تجهیزات در مدل های مدولار و خاص فعالیت می‌نماید. ناگفته نماند این شرکت یکی از بهترین تولید کننده لوازم داربست درکشور می‌باشد.
محصولات این شرکت شامل : قالب بتن، جک سقفی، داربست مثلثی، داربست چکشی، دستگاه خم و برش میلگرد، سولجر قالب بندی و قلاب فلزی جدول و غیره می‌باشد.

آدرس: تهران – یوسف آباد – خیابان پانزدهم – خیابان فراهانی پور

تلفن تماس: ۰۲۱۷۱۰۵۷۰۸۱


بهترین 10تایی ها - شماره 7 | ساختمونی نیوز

شرکت فولاد بست ایرانیان

بهترین تولید کننده لوازم داربست | ساختمونی نیوز

شرکت فولاد بست ایرانیان در سال ۱۳۸۵ تاسیس گردید. این شرکت یکی از بهترین تولید کننده لوازم داربست در کشور می‌باشد.
شرکت فولاد بست ایرانیان با بیش از ۴۰ سال سابقه فعالیت در زمینه تولید لوازم داربست و نصب داربست در حال فعالیت می‌باشد و محصولات خود را به بازار عرضه می‌نمایند.

آدرس: تهران – بازار آهن غرب تهران

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۶۷۴۷۵۳


بهترین 10تایی ها - شماره 8 | ساختمونی نیوز

شرکت صنعتگران مهر

بهترین تولید کننده لوازم داربست | ساختمونی نیوز

گروه تولیدی صنعتگران مهر با بیش از بیست سال سابقه در حال فعالیت در زمینه تولید انواع قالب فلزی بتن، جک های سقفی، داربست های مدولار و اتصالات قالب بتن در کشور می‌باشد. این شرکت نیز یکی دیگر از بهترین تولید کننده لوازم داربست می‌باشد.
خدمات و محصولات این شرکت شامل : طراحی و مشاوره سیستم های قالب بندی بتن، تولید داربست های مدولار مثلثی و چکشی، تولید جک سقفی در اندازه های مختلف، تولید قالب های مدولار استاندارد بتن، تولید کلیه ملزومات قالب بندی بتن، تولید قالب های خاص بتنی و غیره می‌باشد.

آدرس: قم – شهرک صنعتی شکوهیه – فاز ۲ – خیابان بابایی – خیابان علم الهدی

تلفن تماس: ۰۲۵۳۳۳۶۵۴۲۳


بهترین 10تایی ها - شماره 9 | ساختمونی نیوز

شرکت داربست آریا

بهترین تولید کننده لوازم داربست | ساختمونی نیوز

شرکت داربست آریا در سال ۱۳۸۰ آغاز به فعالیت نمود. این شرکت در زمینه تولید واشر بست داربست، بست داربست، بست h داربست و عرضه کننده لوله داربست و غیره در حال فعالیت می‌باشد.
این شرکت نیز همانند دیگر شرکت های معرفی گردیده یکی از بهترین تولید کننده لوازم داربست در کشور می‌باشد.

آدرس: تهران – شهرک صنعتی چهاردانگه

تلفن تماس: ۰۲۱۵۵۲۵۱۳۱۸


بهترین 10تایی ها - شماره 10 | ساختمونی نیوز

شرکت صنعتی پیله ور

بهترین تولید کننده لوازم داربست | ساختمونی نیوز

گروه صنعتی پیله ور در سال ۱۳۵۸ تاسیس گردید. شرکت پیله ور فعالیت خود را در زمینه تولید قطعات فلزی و باکالیت شروع نمود و به تدریج در رشته های مورد نیاز از جمله قالب سازی و سایر فعالیت ها گسترش داده است.
این شرکت تولید کننده انواع بست لوله، داربست و بست های صنعتی در کشور می‌باشد. این شرکت یکی دیگر از بهترین تولید کننده لوازم داربست در کشور می‌باشد.

آدرس: تهران – شادآباد – خیابان ۱۷ شهریور – خیابان عزیزی

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۱۵۳۱۷۵


مزایای داربست مدرن نسبت به داربست سنتی

این فقط مسئله زمان است که لوله داربست های مدرن را می توان توسط یک نفر به آسانی نصب نمود. اگر شخص روش مونتاژ اتصالات و لوازم جانبی را به درستی بشناسد، طول ساختمان مهم نمی‌باشد.
اتصالات و لوازم جانبی سبک تر می‌باشند، به داربست قابل حمل برای کارگاه های ساختمانی کمک می کند که به ساخت و سازهای بیشتری مانند پل احتیاج دارند.

زمان نصب کاهش یافته و به شروع سریع کار ساخت و ساز کمک می‌نماید. احتمال خطاها نیز کاهش یافته است، بنابراین احتمال وقوع حوادث در کارگاه های ساختمانی نیز کاهش یافته است. داربست نیز می تواند پس از اتمام کار در زمان کوتاهی جمع گردد.
استفاده از فلز غیر آهنی یعنی آلومینیوم در ساخت، اتصالات و لوازم جانبی و لوله داربست را در برابر خوردگی بسیار مقاوم و از نظر ماهیت با دوام می سازد. بنابراین، به عنوان یک سرمایه گذاری، می توان از این ها برای سال های آینده نیز استفاده نمود.

دلیل محبوبیت محصولات و اتصالات داربست مدرن این است که نصب به افراد ماهر نیاز ندارد. یک شخص می‌تواند در کمترین زمان یک ساختار داربست تقریباً ۳۰ فوت را بسازد. باعث صرفه جویی در وقت، سرمایه گذاری پولی می‌شود.

ویژگی داربست مدرن

داربست مدرن به یک مزیت برای بخش ساخت و ساز تبدیل گردیده است. زیرا این موارد در از بین بردن اتلاف وقت، کار و پول در نصب ساختار لوله داربست کمک نموده است. مشکل موجود در پایه ناهموار نیز برطرف شده است زیرا این پاها دارای پای قابل تنظیم برای غلبه بر چنین مسائلی هستند.

پیشنهاد ما به شما سروران گرامی

در این مقاله در مورد لوازم داربست، نکات و ویژگی‌های مهم آن صحبت شد. همان طور که اشاره کردیم، برای این که داربست بتواند به خوبی مهار شود، به لوازم با کیفیت نیاز است. انواع لوازم داربستی در جنس‌های مختلف و انواع اتصالات، مانند بست کف‌گیر، بست H، بست دوپیچ و … از مهم‌ترین لوازم داربست می‌باشند که لازم است حتماً با کاربرد و ویژگی‌ آن‌ها آشنایی داشته باشید تا بتوانید خرید صحیحی انجام دهید.
هدف از نگارش این محتوا، آشنایی با بهترین تولید کننده لوازم داربست می‌باشد.
چنانچه برای مهار داربست به لوازم با کیفیتی نیازمند شدید پیشنهاد می‌شود آن ها را از ۱۰ شرکت تولید کننده برتر و با سابقه انواع لوازم داربست که در بالا ذکر شده است تهیه نمایید.
اگر یکی از این شرکت ها را برای تهیه لوازم جانبی داربست انتخاب کردید، در مورد آن تحقیقات جامع و بررسی های بیشتری را به عمل آورید تا انتخابی ایده آل و بی نقصی داشته باشید. شما سروران گرامی از طریق وبسایت ساختمونی نیوز می توانید بهترین لوازم داربست را جستجو نمائید.

امید آن داریم با بررسی لیست ۱۰ تایی از بهترین تولید کننده لوازم داربست فوق بهترین انتخاب را داشته باشید.
برای بهبود کیفیت خدمات وب سایت ساختمونی نیوز تقاضا داریم نظرات شما سروران را داشته باشیم.

با تشکر از توجه و همراهی شما
تحریریه ساختمونی نیوز

۴.۴/۵ - (۷ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 1 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا