تولید کننده محصولات ساختمانی

بهترین تولید کننده شوتینگ زباله【سال ۱۴۰۳】🗑️ + لیست ۱۰ تایی

آشنایی با بهترین تولید کننده شوتینگ زباله در وب سایت ساختمونی نیوز

در این مقاله قصد داریم شوتینگ زباله و سپس به معرفی بهترین تولید کننده شوتینگ زباله می‌پردازیم. در برج ها و آسمان‌خراش‌های مسکونی و تجاری دفع زباله ها همواره امر مهمی به شمار می آید، از گذشته تا به حال سیستم شوتینگ زباله همواره مورد استفاده قرار می‌گرفته است، سیستم‌های شوتینگ زباله همواره با تکنولوژی های جدید پیشرفت داشته است.

قدمت سیستم شوتینگ زباله با قدمت ساختمان‌های بلند مرتبه برابری می‌کند. چنانکه در ساختمان‌های قدیمی شهر تهران کانال های شوت زباله مورد استفاده قرار گرفته و البته بصورت چهارگوش ساخته شده است.

سیستم شوتینگ زباله امروزی چیست؟

سیستم‌های شوتینگ زباله قدیمی کارکرد بسیار ساده‌ای داشتند و از سه بخش دریچه، مجرای دفع زباله و مخزن گردآوری زباله تشکیل شده بودند و استفاده از آن‌ها مشکلات و معضلات خود را داشت.

عدم امکان تمیز کردن سیستم و متعاقباً وارد شدن بوی نامطبوع به فضای داخل ساختمان یکی از مشکلات بسیار مهم سیستم‌های شوتینگ زباله قدیمی می‌بود، اما امروزه با ورود سیستم‌های زباله بسیاری از نقاط اضافه مربوط به سیستم‌های قدیمی برطرف شده است. سیستم‌های شوتینگ زباله جدید به سیستم شستشوی خودکار، عایق صدا و سیستم تهویه کارآمد مجهز می‌باشند.

سیستم شوتینگ زباله چگونه کار می‌کند؟

تمامی سیستم‌های شوتینگ زباله کارکردشان مشابه است و از سه بخش اصلی کانال شوت زباله، دریچه شوت زباله و کامپکتور زباله تشکیل شده‌اند. سیستم‌های شوتینگ زباله را‌ می‌توان در بیرون یا در داخل ساختمان طراحی و نصب نمود. کانال اصلی شوتینگ که ارتفاع آن با ارتفاع ساختمان برابری‌ می‌کند در هر یک از واحدهای ساختمان به یک دریچه‌ می‌رسد. زباله از این دریچه‌ها وارد کانال اصلی و در نهایت هم به مخزن جمع آوری زباله یا همان کامپکتور‌ می‌رسد که وظیفه فشرده‌سازی زباله و کاهش حجم را بر عهده دارد.

اجزای تشکیل دهنده سیستم شوتینگ زباله

سیستم شوتینگ زباله از ۵ قسمت تشکیل شده است کانال اصلی شوت زباله، تقسیم کننده یا سه‌راهی، سیستم شستشو، سرعت‌گیر، دریچه شوت زباله

کانال اصلی شوت زباله

ارتفاع این کانال به تعداد طبقات و واحدهای ساختمانی و همچنین کاربری آن بستگی دارد. این مجرا از جنس فولاد ضد زنگ و گالوانیزه ساخته‌ می‌شود و به منظور به حداقل رساندن اصطکاک میان سطح و زباله‌ها، دارای سطح مقطع استوانه‌ای می‌باشد. اندازه کانال اصلی به تعداد واحدهای ساختمانی بستگی دارد و به بازه ۴۰ سانتی‌متری تا ۸۰ سانتی‌متری قرار می‌گیرد.

کانال تقسیم کننده یا سه‌راهی

این سه راهی در واقع محل تماس میان کانال اصلی و دریچه شوت زباله می‌باشد که زباله بعد از خارج شدن از محفظه دریچه شوت زباله از راه این سه‌راهی و کانال تقسیم کننده و وارد کانال اصلی‌ می‌گردد.

سیستم شستشو

شستشوی خودکار سیستم‌های شوتینگ زباله یکی از مهمترین قسمت‌های آنها به شمار‌ می‌رود. نحوه کارکرد این سیستم شستشو به این صورت است که نازل‌های خروج آب در قسمت‌های مختلف قرارگرفته‌اند که مسئول پاشش پرفشار آب می‌باشند. برخی از سیستم‌های شستشو به منظور کارایی بهتر به یکسری فرچه و ابزار تمیزکنندگی مخصوص مجهز گردیده اند.

سرعت‌گیر

با بالا رفتن تعداد طبقات و ارتفاع ساختمان‌ها به ویژه برج‌های مسکونی و به منظور کاهش سرعت سقوط زباله از ارتفاع بالا اقدام به نصب سرعت‌گیر در قسمتهای مختلف کانال اصلی‌ می‌شود. با استفاده از سرعت‌‌گیر‌ها‌ از پاره شدن کیسه‌های زباله در هنگام رسیدن به مخزن زباله می‌توان جلوگیری کرد.

دریچه شوت زباله

یک عدد از این دریچه‌ها در تمامی واحدهای ساختمانی قرار‌ می‌گیرند که از جنس فولاد ضد زنگ و گالوانیزه می‌باشد. این دریچه به گونه‌ای طراحی گردیده است که شخص با باز کردن آن با بوی بد کانال در تماس نباشد. به طوری که با باز کردن این دریچه مجرای ورودی به کانال اصلی بسته می‌گردد و فرد به یک محفظه کوچک در ارتباط می‌باشد که باید زباله خود را در آن قرار بدهد. با بسته شدن دریچه زباله به صورت خودکار از این محفظه وارد کانال اصلی‌ می‌گردد.

دریچه سیستم شوتینگ زباله

در کل سیستم شوتینگ زباله از ۴ قسمت دریچه انتهایی، سیستم تهویه، عایق صوتی و مخزن زباله تشکیل شده است.

دریچه انتهایی

این نوع از دریچه همان‌طور که از اسم آن مشخص می‌باشد در قسمت انتهایی کانال اصلی قرار گرفته است و با رسیدن زباله به آن به صورت خودکار باز و بسته‌ می‌گردد. به منظور جلوگیری از انتشار بو و همچنین ورود حشرات موذی این دریچه باید به طور مناسبی عایق‌کاری گردد.

سیستم تهویه

برای تخلیه هوای نامطبوع داخل مخزن گردآوری زباله و همچنین کانال اصلی، یک سیستم تهویه در نظر گرفته می‌شود که هوای داخل فضاهای مختلف سیستم شوتینگ زباله را به قسمت انتهایی کانال اصلی هدایت‌ می‌شود.

عایق صوتی

برای جلوگیری از انتشار صدای مربوط به تخلیه زباله و برخورد آن با قسمت‌های مختلف سیستم شوتینگ زباله که واقعاً‌ آزار دهنده می‌باشد، یک پوشش عایق صوتی در جداره بیرونی قسمت‌های مختلف سیستم نصب‌ می‌گردد.

مخزن زباله

در واقع مخزن مخصوص گردآوری زباله است. این مخزن‌ها‌ می‌توانند مجهز به دستگاه‌های فشرده‌ساز یا کامپکتور باشند که حجم زباله‌ها را به مقدار قابل توجهی کاهش دهد.

جهت آشنایی بیشتر با  ۱۰ تا از بهترین تولید کننده شوتینگ زباله با ما همراه باشید.

بهترین 10تایی ها - شماره 1 | ساختمونی نیوز

تهویه سازان صنعت کار

تهویه سازان صنعت بهترین تولید کننده شوتینگ زباله | ساختمونی نیوز

 

شرکت تهویه سازان صنعتکار فعالیت خود را با ساخت و تولید کانالهای تهویه صنعتی، دودکشهای صنعتی، هودهای صنعتی و آشپزخانه و با تشکیل کارگاهی به نام کارگاه صنعتی دمپرهای صنعتی در سال ۱۳۶۴ برادران مرادی شروع کرد. این شرکت یکی از بهترین تولید کننده شوتینگ زباله در کشور می‌باشد.
با بیشتر شدن دانش و کسب تجربه پرسنل، فعالیت خود را گسترش داده و طراحی و اجرای شوتینگ زباله، تفکیک زباله در محل،
کامپکتور( و سیستم مکانیزه شستشو را در دستور )سیستم متراکم کننده زباله کار خود قرار داد. پرسنل این مجموعه همه تلاش خود را به کار بسته اند تا گامی هر چند کوچک در راستای پیشرفت و ارتقای صنعت ساختمان سازی کشورمان ایفا کنند.

خدمات:

 1. شوتینگ زباله، شوتینگ نخاله پلاستیکی، هواکش گردان
 2. هود صنعتی، هود بازوی، دستگاه مکنده( سانتریفیوژ )
 3. انواع کانال گرد، چهارگوش و فلکسیبل ، دریچه تنظیم هوا
 4. سیستم متراکم کننده زباله(کمپکتور) ، فلاشینگ ساختمان

محصولات: تهیه و اجرای شوتینگ زباله

آدرس: تهران – یادگار امام جنوب – دامپزشکی غربی – خیابان پارسائیان – بن بست فرهادی – پلاک ۲

تلفن تماس: ۰۹۱۲۶۹۸۴۲۷۸۰۹۱۲۶۷۰۷۲۳۲۰۲۱۶۶۰۱۴۰۷۰

وب سایت: www.tssk.ir

اینستاگرام: www tssk.ir

دانلود نمونه کار


بهترین 10تایی ها - شماره 2 | ساختمونی نیوز

شرکت تهویه نو

بهترین تولید کننده شوتینگ زباله | ساختمونی نیوز

شرکت تهویه نو آستیاک همانند دیگر شرکتهای معرفی گردیده، می‌توان به عنوان یکی از بهترین تولید کننده شوتینگ زباله در کشور نام برد.

این شرکت مجری و تولید کننده های سیستم های شوتینگ ،کانال های انتقال هوا ( کانال سازی، کانال سازی کولر )،انواع دریچه های تنظیم هوا، دمپرهای صنعتی(دمپر دستی و ضد حریق) ،انواع لورر و دریچه گریل، عایق های حرارتی و برودتی و کلاهک های پره ای (کلبه ای) لوور هوارسان و غیره می‌باشد.

آدرس: تهران – خیابان ستارخان – خیابان اکبریان آذر – پلاک ۱۲ – طبقه پنجم

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۱۲۴۹۵۲


بهترین 10تایی ها - شماره 3 | ساختمونی نیوز

شرکت برسا

بهترین تولید کننده شوتینگ زباله | ساختمونی نیوز

شرکت برسا بیش از دو دهه در حال فعالیت در زمینه تولید و اجرای دریچه های تنظیم هوا، سیستم‌های تهویه مطبوع HVAC، دمپرهای بین کانالی، کانال های تهویه هوا، انواع سیستم های شوتینگ (زباله و ملحفه)، انواع کانال های فلکسیبل آلومینیومی باروکش pvc در کشور می‌باشد.

این شرکت همانند دیگر شرکتهایی که خدمت تان معرفی گردیده است یکی از بهترین تولید کننده شوتینگ زباله در کشور می‌باشد.

آدرس: تهران – شهریار – بلوار آزادگان – خیابان بوستان دوم – پلاک ۸۴

تلفن تماس: ۶۴****۰۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 4 | ساختمونی نیوز

شرکت تولیدی و صنعتی سبلان تهویه برودت

بهترین تولید کننده شوتینگ زباله | ساختمونی نیوز

شرکت تولیدی و صنعتی سبلان تهویه برودت در زمینه طراحی و تولید انواع سیستم های هوشمند شوت زباله، انواع کانال های هدایت هوا، شامل کانال های گرد و اسپیرال، کانال های چهارگوش، کانالهای از پیش عایق و سایر تجهیزات انتقال هوا به صورت مدرن می‌باشد.

این شرکت نیز جزء یکی از بهترین تولید کننده شوتینگ زباله در ایران می‌باشد که هم اکنون در حال فعالیت می‌باشد.

 آدرس: تهران – شهرک امام خمینی بلوار الغدیر – خیابان سعید آباد – پلاک ۲۳۰

 تلفن: ۴۰****۰۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 5 | ساختمونی نیوز

شرکت تهویه کاران مهر جوان

بهترین تولید کننده شوتینگ زباله | ساختمونی نیوز

با بهره گیری از تکنولوژی های جدید جهت طراحی، ساخت و اجرای شوتینگ زباله، انواع دریچه و کانال های هوا در حال فعالیت می‌باشد. این شرکت یکی دیگر از بهترین تولید کننده شوتینگ زباله می‌باشد.

این شرکت در تولیدات خود از بهترین نوع مواد اولیه از مانند: فلزات صنعتی (ورقهای استنلس، استیل، گلوانیزه، ورقهای روغنی و…)همچنین رنگهای صنعتی را با کیفیت مطلوب استفاده می‌کنند.

آدرس: تهران – شهریار – بلوار آزدگان – بوستان دوم – نبش اولین چهار راه – پلاک ۸۴

تلفن تماس: ۳۶****۰۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 6 | ساختمونی نیوز

شرکت نخستین کار

بهترین تولید کننده شوتینگ زباله | ساختمونی نیوز

شرکت نخستین کار در سال ۱۳۶۴ شروع به فعالیت نمود. فعالیت این شرکت در زمینه تولید تجهیزات آشپزخانه و شوتینگ و غیره در حال فعالیت می‌باشد. این شرکت نیز همانند دیگر شرکتهای معرفی گردیده جزء یکی از بهترین تولید کننده شوتینگ زباله در کشور می‌باشد.

آدرس:تهران – خیابان دماوند – خیابان سازمان آب – خیابان ۵ شیدایی – کوی توانگری شمالی – پلاک ۱۱

تلفن تماس: ۷۰****۰۲۱ 


بهترین 10تایی ها - شماره 7 | ساختمونی نیوز

شرکت شوتینگ زباله

بهترین تولید کننده شوتینگ زباله | ساختمونی نیوز

این شرکت در زمینه شوتینگ زباله و غیره در حال فعالیت می‌باشد. شرکت شوتینگ زباله نیز یکی دیگر از بهترین تولید کننده شوتینگ زباله می‌باشد.

محصولات این شرکت شامل: شوتینگ زباله که شامل کانال شوتینگ که کانال شوتینگ زباله ساخته شده از ورق استیل نگیرخارجی تیپ ۳۰۴ به  ضخامت ۸/۰ میلیمتر،کانالها به  قطر ۵۰ سانتیمتر به شکل استوانه بدون برجستگی و یا فرو رفتگی در داخل که مانع از توقف کیسه و یا باکتری شود ساخته و بوسیله استوپرهائی از ورق فولادی فرم داده شده به صورت تلسکوپی داخل یکدیگر قرار می‌گیرند.

ضمناً جوشکاری داخل کانال انجام نخواهد شد. و درب شوتینگ زباله ساخته شده از ورق استیل که به صورت لولائی قابل باز و بسته شدن می‌باشد و دارای سینی و پرده روبرو از ورق استیل است که همگی درون اتاقی متصل به کانال قرار دارند. درب دارای لاستیک درز بندی و دستگیره از نوع مخفی و استوپر جهت کنترل بازشدن درب و با ابعاد ۴۰×۴۵ سانتیمتر می‌باشد و درب انتهائی شوتینگ با اهرم وزنه ای به شکلی کار می‌کند که به هنگام خروج زباله باز، پس از تخلیه با کمک وزنه بسته می‌گردد و در صورت بروز حریق به علت بسته بودن درب آتش از طریق کانال به طبقات بالا منتقل نمی‌گردد و غیره می‌باشد.

آدرس: ملک شهر – بهارستان غربی – خیابان امین – کوچه امام حسین(ع) – شماره ۸ – کوچه دوم

تلفن تماس: ۴۰****۰۳۱ 


بهترین 10تایی ها - شماره 8 | ساختمونی نیوز

شرکت ایران وافل

بهترین تولید کننده شوتینگ زباله | ساختمونی نیوز

شرکت ایران وافل با چهار دهه فعالیت در زمینه های صنعت ساختمان مختلف در حال فعالیت میباشد.

محصولات این شرکت شامل : قالب مدولار بتن ریزی از جنس ABS، قالب سقف وافل در ابعاد و اندازه های مختلف، قالب های جایگزین یونولیت (Light Form) در سقف تیرچه بتنی و کرومیت، شوتینگ نخاله های ساختمانی همچنان در حال ارائه خدمات به مشتریان خود می‌باشد. این شرکت نیز یکی دیگر از بهترین تولید کننده شوتینگ زباله در کشور می‌باشد.

آدرس: تهران – پاسداران – خیابان گل نبی – پلاک ۳۳ – طبقه ۵ – واحد ۱۶

تلفن تماس: ۸۲****۰۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 9 | ساختمونی نیوز

شرکت نوین صنعت سازه

بهترین تولید کننده شوتینگ زباله | ساختمونی نیوز

این شرکت از سال ۱۳۹۵ شروع به فعالیت نمود. با توجه به پیشرفت های نوین در صنعت ساختمان بیش از چندین محصول مختلف از مواد پلیمری  را در صنعت بتن ریزی و ساخت سازه های بتنی تولید کرده است که منجر به سهولت در اجرای سازه های بتنی و کارهای ساختمانی گردیده است.

از دیگر خدمات ارائه شده توسط این شرکت شامل: طراحی، محاسبات بهینه یابی و سبک سازی و تولید، طراحی، فروش انواع قالب  وافل یک طرفه و دو طرفه، قالب وافل اسلب و و وافل اسکای دام، قالب پلیمری دیوار و ستون، قالب لایت فرم یا جایگزین یونولیت، سیستم شوتینگ نخاله و زهکش‌های سه بعدی می‌باشد. این شرکت نیز یکی از بهترین تولید کننده شوتینگ زباله می‌باشد.

تولیدات این شرکت شامل : کانال پیش عایق، داکت اسپلیت، دریچه تنظیم هوا، عایق الاستومریک، پلینیوم باکس و کانال فلکسیبل و غیره می‌باشد.

آدرس: تهران – گیشا – خیابان فاضل – پلاک ۴۰

تلفن تماس: ۷۰****۰۲۱


بهترین 10تایی ها - شماره 10 | ساختمونی نیوز

گروه صنعتی و بازرگانی ایران سقف

بهترین تولید کننده شوتینگ زباله | ساختمونی نیوز

گروه صنعتی و بازرگانی ایران سقف از سال ۱۳۸۹ تاسیس گردید. این شرکت در عرصه قالب های پلیمری فعالیت خود را آغاز نمود. این شرکت نیز مانند دیگر شرکتهای معرفی گردیده یکی از بهترین تولید کننده شوتینگ زباله در کشور می‌باشد.

کلیه محصولات تولیدی بسته به نوع محصول دارای گارانتی می‌باشد و این نشان از کیفیت و اهمیت مشتری مداری در این مجموعه می باشد . تولیدات این شرکت شامل قالب وافل، قالب جایگزین یونولیت و شوتینگ نخاله ساختمانی و غیره می‌باشد.

آدرس: تهران – بزرگراه شیخ فضل الله جنوب – خیابان سازمان آب – برج های نگین – نگین ۹ – پلاک ۴۶

تلفن تماس: ۶۸****۰۲۱


انواع سیستم شوتینگ زباله

از نظر موقعیت نصب و قرارگیری آن‌ها‌ به شرح زیر تقسیم می‌گردد

 1. شوتینگ داخلی
 2. شوتینگ خارجی

سیستم شوتینگ بر پایه کارکرد آنها به شرح زیر تقسیم می‌گردد

 1. شوتینگ نخاله ساختمانی
 2.  زباله‌های غیر قابل بازیافت
 3.  زباله‌های بازیافت پذیر
 4.  بیمارستانی
 5. هتل‌ها

مزایا

 1. بهبود رفاه و آسایش ساکنین
 2. ارتقای سطح بهداشت و نظافت کلی ساختمان
 3. صرفه‌جویی در هزینه‌ها از طریق کاهش استهلاک آسانسور و مصرف برق
 4. حذف عامل آزار دهنده، حشرات موذی
 5. بهبود امکان مدیریت زباله
 6. کاهش نیاز به نیروی انسانی

پیشنهاد ما به شما سروران گرامی

همان طور که در این مقاله توضیح داده شد کانال شوتینگ زباله به کانال ارتباطی که دارای دریچه ای در بالای ساختمان به منظور دریافت زباله ها، و دریچه دیگری در پایین ساختمان برای خارج کردن زباله ها می باشد، سیستم شوتینگ گفته می شود.

ساختمونی نیوز بزرگترین مرجع تخصصی و معرف بهترین شرکت های ساختمانی می‌باشد که در این نگارش ۱۰ تا از برترین و بهترین تولید کننده شوتینگ زباله در ایران را خدمت شما عزیزان ارائه داد.

تمامی شرکت هایی که در این مقاله، از آنها نام برده شده اند جزء بهترین ها در حوزه کانال های شوتینگ زباله هستند. چنانچه یکی از این موارد فوق را برگزیدید، بهتر است اطلاعات دقیق تری از پروژه های آن‌ها بدست آورید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما عزیزان مفید و مثمر ثمر واقع شده باشد و با بررسی لیست بهترین تولید کننده شوتینگ زباله فوق بهترین انتخاب را داشته باشید.

خواهشمندیم ما را از نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود بی دریغ نگذارید تا بتوانیم بهترین خدمت رسانی را داشته باشیم.

با تشکر از توجه و همراهی شما
تحریریه ساختمونی نیوز

۵/۵ - (۹ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + چهار =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا