تولید کننده محصولات ساختمانی

بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان ✨ + لیست ۱۰ تایی

آشنایی با بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان در وب سایت ساختمونی نیوز

هدف از این مقاله آشنایی شما فوم پلی یورتان و معرفی بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان می‌باشد. فوم پلی یورتان مشتقاتی از نفت می‌باشد که این ماده شیمیایی نقش بسزایی در ایجاد و ساخت بسیاری از وسایل در زندگی ما استفاده می‌گردد.
پلی یورتان می‌تواند به صورت زینتی و هم به صورت استراتژیک از جمله برای عایق کاری مورد استفاده قرار بگیرد.
صنعت پلاستیک بیش از نیم قرن پیش با فرایند های پلیمریزاسیون برای تولید پلاستیک عمل می کرد. بعدها دانشمند آلمانی “اوتو بایر” همراه با همکارانش در سال ۱۹۳۷ میلادی با یک فرایند سومی آشنا گردیدند.
این فرایند واکنش چند افزایشی نام داشت که طی آن ایزوسیانات با یک دی ال همراه با حضور کاتالیست ترکیب می‌شد و محصول که از به دست می آمد آن پلی یورتان نام گرفت.
در ابتدا حدوداً در دوران جنگ جهانی دوم از پلی یورتان برای پوشش هواپیما استفاده می‌شد. در آن زمان پلی یورتان تا سال ۱۹۵۲ میلادی در بازار هیچگونه مصرفی نداشت تا اینکه دو سال بعد فوم نرم پلی یورتان بر پایه TDI یا فوم فلکس و پلی ال پلی استری تولید گردید.
همچنین از این مواد برای تولید فوم پلی یورتان (Rigid) و الاستومر ها استفاده گردید. طی فعالیت های موازی در کشورهای آمریکا و انگلستان، در سال های ۱۹۴۱-۱۹۵۸ انواع متفاوتی از محصولات اورتان تولید گردید.

فهرست مطالب محتوایی که مطالعه میفرمائید بستن فهرست

فوم پلی یورتان چیست؟

مواد پلیمری که شامل فاز جامد و گاز می‌باشند. فوم‌های پلاستیکی یا فوم‌های پلیمری گفته می‌شوند که به دو دسته فوم‌های ترموپلاستیک و ترموست تقسیم می‌گردند.
پلی‌یورتان‌ها از پیوند‌های یورتان –NH-C(=O)-O- تشکیل شده است. این پیوند توسط واکنش گروه‌های آلی ایزوسیانات با گروه‌های هیدروکسیل ایجاد می‌گردد اما گروه‌های دیگر مثل اتر، استر، آمید و … نیز ممکن است در مولکول پلیمری حاضر باشد.
پلی یورتان تحت عنوان PUR و فوم‌ پلی یورتان به عنوان فوم PUR شناخته میشود. این فوم‌ها به سه گروه‌ مختلف فوم پلی یورتان سخت، نرم و نیمه نرم تقسیم میگردد.

مشخصات فوم پلی‌ یورتان نرم

فوم پلی‌یورتان نرم به دلیل داشتن ساختاری با سلول‌های باز و جریان هوا در این سلول‌ها، قابلیت انعطاف پذیری و استحکام کششی بالایی دارند و بدین سبب در تولید انواع مبلمان، تشک و صندلی خودرو کاربرد دارد.
این نوع فوم در مقابل حلال‌های مختلف مقاوم می‌باشد، دارای ضریب هدایت حرارت پایین و خواص جذب صوت خوبی دارد. فوم‌های پلی یورتان نرم در اثر قرارگیری در معرض اشعه ماوراء بنفش به سرعت رنگ خود را از دست می‌دهند. همچنین این فوم‌ها در برابر اسیدها و بازهای قوی مقاومت کمی دارند.

مشخصات فوم پلی‌ یورتان نیمه نرم

از ترکیب مناسب پلی‌استر و ایزوسیانات‌ها فوم‌های نیمه نرم قابل ساخت هستند. با تغییر در فرمولاسیون این مواد امکان تغییر خواص این نوع فوم نیز وجود دارد.

مشخصات فوم پلی‌ یورتان سخت

فوم‌ پلی‌یورتان سخت شامل ساختار سلولی بسته و ضریب هدایت حرارتی پایینی نسبت به سایر فوم‌ها دارا است و به عنوان عایق در ساختارهای ساندویچ مانند استفاده می‌گردد. ضخامت فوم پلی یورتان مصرفی (S) در تولید ساندویچ پانل وابسته به اختلاف دمای محیط داخل و خارج، میزان انتقال دما (Q) و ضریب هدایت حرارتی می‌باشد.

روش ساخت فوم پلی یورتان چگونه است؟

فوم پلی یورتان سخت در اثر واکنش چند قسمت مختلف تشکیل می‌شود که عبارتند از:

 1.  ایزوسیانات
 2. پلی ال
 3. کاتالیست
 4. عامل حجم دهنده
 5. هوا

ترکیبی از مواد مذکورِ در حال واکنش، به وسیلۀ نازل بر روی ورق زیرین پانل پاشیده می‌گردد. پس از افزایش حجم، فوم پلی یورتان سخت به ورق رو متصل می‌شود و با گذر از بخش پرس، ساختار سه لایۀ ساندویچ پانل تشکیل می‌شود. در مرحلۀ بعد، ساندویچ پانل تشکیل گردیده جهت برش به بخش اره منتقل می‌شود و متناسب با درخواست کننده قابل عرضه می‌باشد.

اسپری فوم پلی یورتان چیست؟

فوم پلی یورتان سخت علاوه بر استفاده به شکل ساندویچ پانل در دیوار، سقف و کف سازه‌های مختلف، می‌تواند به صورت پاششی و تزریقی جهت عایق بندی بخش‌های مختلف ساختمان نیز استفاده می‌گردد.
فوم پلی یورتان سخت طی واکنش پلی ال و ایزوسیانات تشکیل می‌شود که این فوم قابلیت اسپری شدن بر روی سطوح و یا منافذ مورد نظر را دارد. پس از اسپری کردن مواد فوم در عرض چند دقیقه فوم پلی یورتان سخت تشکیل می‌گردد و عایق بندی سازه تکمیل می‌گردد.
اسپری فوم پلی یورتان علاوه بر اینکه می‌تواند به صورت مستقل بر روی دیوار یا سقف پوشش عایق را ایجاد نماید، در حین اجرا و نصب ساندویچ پانل نیز مورد استفاده قرار گرفته می‌شود.
به این ترتیب که در زوایای کار یا در صورت وجود فاصله میان فاق و زبانه ساندویچ پانل، از اسپری فوم برای نهایی کردن عایق بندی استفاده می‌گردد.
لازم به ذکر است که سرعت پاشش و تزریق، دمای سطح مورد نظر، کنترل فشار و ضخامت لایۀ فوم تشکیل شده از فاکتورهای مهم در اجرا است.

کاربرد های پلی یورتان

پلی یورتان به عنوان یکی از متنوع ترین مواد مصرفی در صنایع مختلف در حال حاضر است. پلی یورتان دارای دو نوع فوم نرم و فوم سخت می‌باشد.
از پر مصرف ترین های پلی یورتان می توان به فوم مورد استفاده در مبلمان و فوم صندلی که از نوع فوم نرم پلی یورتان است. فوم سخت یا (Rigid) نیز در عایق کاری دیوار و سقف ساختمانها کاربرد دارد. همچنین از جمله کاربرد های پلی یورتان می‌توان به ترمو پلاستیک که مورد استفاده در تجهیزات و وسایل پزشکی تا لااستومر های مورد استفاده در کفپوش و قطعات خودرو و حتی به عنوان آب بند و درزگیر نام برد.
پلی یورتان ماده ای است که خواص الاستیکی لاستیک همراه با سختی و مقاومت فلز را هم زمان با هم دارد. پلی یورتان در مقایسه با سایر مواد از لحاظ کاربردی بودن، زمانی و یا هزینه ای بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

فوم سخت پلی یورتان

فوم های سخت پلی یورتان دارای درصد زیادی سلول بسته است که دارای ویژگی های خاصی می‌باشد.
از جمله ویژگی های فوم سخت پلی یورتان شامل:

 1.  فوم سخت را بدون نیاز به گرمایش می‌توان تولید نمود.
 2.  این فوم به مواد مختلف از قبیل فولاد،چوب،رزین های ترموست، فیبر و فوم قابل چسبیدن است.
 3.  دانسیته فوم سخت می‌تواند در طیف گسترده ای تنظیم شود.
 4. فوم سخت می‌تواند در مقابل نفت و بنزین و سایر حلال های غیر قطبی مقاومت نماید.
 5. این فوم در صورتی که دانسیته پایینی داشته باشد دارای خواص عایق حرارتی بسیار بالایی می‌باشد.
 6.  فوم سخت به دلیل کم مصرف بودن در انرژی و متنوع بودن،از محبوب ترین فوم ها است.
 7. فوم سخت در حین افزایش ایمنی و رفاه تا حدود زیادی مقدار مصرف سوخت و هزینه های مصرف و تولید را کاهش می دهد.

کاربرد های فوم سخت پلی یورتان

 1. فوم سخت در صنایع مختلف کاربرد های مختلفی دارد،مانند در صنعت ساختمان در داخل دیواره فلز و پلاستیک یخچال ها و فریزرها و در پشت کاغذ، فلزات و مواد دیگر در پانل های عایق دارد.
 2. همچنین این فوم کاربرد های بسیاری در صنعت خودرو سازی دارد شبیه ساخت داشبورد و ضربه گیر های خودرو ها و غیره استفاده میشود.
 3. در ساخت ساندویچ پنل ها و شناورها،کشتی ها و بسته بندی استفاده می‌گردد.
 4. این فوم با دانسیته بالا در صنایع مبلمان برای تولید قطعات دکوراتیو و فوم چوب پلی یورتان، همچنین عمران و معدن استفاده می‌شود.
 5. فوم پلی یورتان پاششی بعنوان عایق حرارتی در ساختمان کاربرد دارد.

 حال به معرفی بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان می پردازیم.

جهت آشنایی بیشتر با  ۱۰ تا از بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان با ما همراه باشید.

بهترین 10تایی ها - شماره 1 | ساختمونی نیوز

شرکت آرین پلی یورتان

بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان | ساختمونی نیوز

شرکت آرین پلى یورتان در سال ۱۳۸۷ و با هدف تولید سیستم هاى پلى یورتان شروع به فعالیت نمود. در حال حاضر این شرکت توانایى تأمین و تولید سالانه ۱۰,۰۰۰ تن از انواع پلى یورتان سخت قابل استفاده در صنایع یخچال سازى و ساختمانى و همچنین ۵,۰۰۰ تن از انواع پلی یورتان فوم هاى قالبى نرم و نیمه سخت قابل استفاده در صنایع خودرو سازى و مبلمان را دارد.
عملکرد اصلى شرکت بر اساس تولید سیستم هاى پلى اورتان با کاربرد هاى چند منظوره و منطبق بر نیازهاى بازار پایه گذارى شده است. این شرکت یکی از بهترین شرکت پلی یورتان ایران می‌باشد.

آدرس: تهران – خیابان دکتر بهشتی – خیابان پاکستان – کوچه چهاردهم – پلاک ۱۲
تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۵۳۱۵۹۲


بهترین 10تایی ها - شماره 2 | ساختمونی نیوز

شرکت مهار انرژی

بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان | ساختمونی نیوز

شرکت مهار انرژی در سال ۱۳۹۰ تاسیس گردید. این شرکت در زمینه تولید  و فروش  انواع عایق حرارتی،  صوتی، رطوبتی  و  غیره خدمات خود را عرضه و محصولات با کیفیت خود را به بازار عرضه می‌کند. این شرکت همچنین در زمینه فروش انواع عایق  الاستومری، عایق پلی یورتان، عایق پشم سرامیک، عایق الیاف سرامیک و  غیره می‌باشد. شرکت مهار انرژی نیز یکی از بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان در کشور می‌باشد.

تولیدات این شرکت شامل: عایق الیاف سرامیک، عایق پشم سنگ، عایق الاستومری، عایق xps، ورق آلومینیوم و عایق پلی یورتان می‌باشد.

آدرس: تهران – ورامین – خیابان شهدا، مجتمع تجاری الغدیر – طبقه اول – واحد ۴

تلفن تماس: ۰۲۱۳۶۲۵۶۷۶۷


بهترین 10تایی ها - شماره 3 | ساختمونی نیوز

شرکت سپهر دنیا

بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان | ساختمونی نیوز

واحد تولیدی بازرگانی بین المللی سپهر دنیا، با بیش از بیست و پنج سال سابقه، یکی از پیشگامان در تولید سیستم های فوم پلی یورتان سخت و پلی یورتان نرم در منطقه خاورمیانه می‌باشد. شرکت سپهر دنیا یکی از بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان می‌باشد.  این شرکت ظرفیت تولید سالانه ۸۰۰۰ تن را دارد.

تولیدات این شرکت شامل انواع فوم های: خانگی، مبلمان اداری، خودرویی، ایزوسیانات، عایق حرارتی رطوبتی ، صوتی، هوشمند و ساندویچ پنل می‌باشد.

آدرس: خیابان ولیعصر – خیابان توانیر – قبل از همت – پلاک ۱۷

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۸۷۸۸۱۰


بهترین 10تایی ها - شماره 4 | ساختمونی نیوز

شرکت آوین فوم

بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان | ساختمونی نیوز

شرکت آوین فوم در سال ۱۳۹۸ شروع به فعالیت نمود. این شرکت تولید فراورده های سیستم فوم پلی اورتان سخت (ریجید) را آغاز نمود.  واحد تولیدی شیمی افروز مجهز به پیشرفته ترین تکنولوژی در صنعت تولید پلی اورتان می باشد.

این شرکت در ابتدا با تمرکز بر تولید سیستم پلی یورتانی برای تولید ساندویچ پانل در خطوط تولید پیوسته (Continuous)، محصولات و فرآورده های جدیدی بر پایه رزینهای پلی استری در چرخه تولید قرار داد.
این شرکت نیز یکی دیگر از بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان می‌باشد.

آدرس: تهران – مرزداران

تلفن تماس: ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۵۰


بهترین 10تایی ها - شماره 5 | ساختمونی نیوز

صنایع شیمی مرداس ایرانیان

بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان | ساختمونی نیوز

صنایع شیمی مرداس ایرانیان به عنوان یک شرکت پیشرو در صنعت تولید مواد پلی یورتان برای کلیه صنایع از قبیل صنعت ساختمان، کفش، لوازم خانگی، مبلمان، خودرو و … می‌باشد.
این شرکت فعالیت خود را از سال ۱۳۹۸ با ظرفیت حدود ۵۰,۰۰۰ تن در سال با هدف تأمین نیاز صنایع داخلی و صادرات آغاز نموده است. این شرکت نیز همانند دیگر شرکتهای معرفی گردیده می‌توان به عنوان یکی از بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان در کشور نام برد.

آدرس: سعادت آباد – بلوار دریا – خیابان شریفی – کوچه توحید ۴ – پلاک ۵

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۰۹۰۱۴۴


بهترین 10تایی ها - شماره 6 | ساختمونی نیوز

گروه صنعتی نامی

بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان | ساختمونی نیوز

گروه صنعتی نامی در سال ۱۳۲۲ توسط اولین بنیانگذار آن تاسیس گردید. این گروه با بیش از ۷۰سال تجربه نقش بسزایی در ارائه خدمات و محصولات High Performance  در صنعت پلی اورتان ایفا نماید.

در این راستا شرکت رسام پلیمر نامی به عنوان زیر مجموعه این گروه صنعتی موفق به اخذ مجوز دانش بنیان از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۵ گردید. این شرکت نیز یکی از بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان می‌باشد.

این مجموعه با نصب و راه اندازی یکی از پیشرفته ترین خطوط تولید سیستم هاوس موفق به تولید و ارائه انواع پلی استر های تخصصی، پری پلیمر ها، کاتالیست ها و پلی میکس  ها برای صنایع مختلف کفش، عایق های صنعتی، خودرو سازی، لوازم خانگی و ابر و اسفنج، چسب سازی، رنگ سازی و سایر صنایع مرتبط به بازار های داخلی و خارجی گردیده است.

گروه صنعتی نامی با توجه به نیاز کارخانجات داخلی به مواد با کیفیت، مواد ارائه شده توسط این گروه، از شرکت های معتبر بین المللی همچون کمی (Kemi)، سامسونگ (Samsung)، ساسول (Sasol)، ماربو (Marbo)، ای تی ان (ATN) و شرکت های معتبر داخلی همچون پتروشیمی فارابی، پتروشیمی شازند، پتروشیمی بندر امام و پتروشیمی کارون تامین می‌گردد.

آدرس: تبریز – بازار – خیابان دارایی قدیم – جنب بانک سپه

تلفن تماس: ۰۴۱۳۵۲۵۱۶۱۶


بهترین 10تایی ها - شماره 7 | ساختمونی نیوز

شرکت نبوغ بهینه گستر

بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان | ساختمونی نیوز

شرکت نبوغ بهینه گستر یکی از شرکت های معتبر و با سابقه در حوزۀ عایق های پلی یورتان می‌باشد. عایق پلی یورتان یکی از عایق های نوین و با کارایی فوق العاده و در موارد زیادی، بهترین عایق جهت استفاده در ساختمان سازی و صنایع گوناگون می‌باشد. این شرکت نیز جزء یکی از بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان می‌باشد.

این شرکت در زمینه فوم پاششی پلی یورتان سلول بسته حرارتی-رطوبتی و تزریق فوم حرارتی در ساختمان، سردخانه، صنایع پتروشیمی، مخازن، پایپینگ نفت، سالن های دام و طیور، سالن های پرورش قارچ، فوم پاششی پلی یورتان سلول باز برای اجرای عایق بندی صوتی-حرارتی در طبقات میانی ساختمان ها، دیوارها و داکت های ساختمان، دیوارها و سقف های موتورخانه، سالن های سینما و استودیوها،  نصب ساندویج پانل سردخانه، نصب درب های سردخانه،  تزریق فوم پلی یورتان برای پوشش لوله ها و مخازن آمونیاک سردخانه، پوشش لوله ها و مخازن پتروشیمی و گازی ارائه خدمت می‌نماید.

آدرس: تهران – خیابان شریعتی – خیابان کشواد – پلاک ۸۸

تلفن تماس: ۰۲۱۹۱۰۷۰۴۴۷


بهترین 10تایی ها - شماره 8 | ساختمونی نیوز

شرکت فراز صنعت عایق اسپادانا

بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان | ساختمونی نیوز

شرکت فراز صنعت عایق اسپادانا  در سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را آغاز نمود.  فعالیت این شرکت در زمینه تولید انواع عایق های سرد می‌باشد.

این شرکت با پشتیبانی دانش و تکنولوژی روز دنیا به تولید انواع عایق های پلی یورتان PIR-PUR و انواع ماستیک Adhesive Sealant & Vapor Barrier و ساپورت های پلی یورتان با دانسیته و اشکال مختلف پرداخت. این شرکت نیز جزء یکی از بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان در کشور میباشد.

همچنین این شرکت توانایی اجرا نصب و مشاوره  انواع عایق را برای پروژه ها را دارا می‌باشد. تولیدات این شرکت شامل: عایق فوم گلاس، ساندویچ پانل پلی یورتان، فوم پاششی پلی یورتان، فوم تزریقی و ماستیک پلی یورتان می‌باشد.

آدرس: اصفهان – ابتدای خیابان فلسطین – ساختمان حافظ – طبقه همکف جنب آسانسور – واحد ۲

تلفن تماس: ۰۳۱۳۲۲۳۱۷۷۰


بهترین 10تایی ها - شماره 9 | ساختمونی نیوز

گروه صنعتی کاج طلایی آفاق

بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان | ساختمونی نیوز

گروه صنعتی کاج طلایی آفاق در سال ۱۳۸۷ در تهران تاسیس گردید. این شرکت با سابقه  بیش از ۲۰ سال و با تکیه بر دانش فنی و بهره گیری از عایق های حرارتی- صوتی پلی یورتان پاششی، پوششهای صنعتی پلی یوریا، پوششهای معدنی ضد حریق سازه و کفپوشهای صنعتی در حال فعالیت می‌باشد. این شرکت نیز همانند دیگر شرکتهای جزء یکی از بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان در ایران می‌باشد.

گروه صنعتی کاج طلایی آفاق به عنوان نماینده انحصاری  TRANSPOWER- CARBOLINE USA از هند به عنوان یکی از تامین کنندگان و مجریان برتر این صنعت و یکی از برندهای برتر دنیا را با استانداردهای UL/CE/IBC/NFPA و همچنین شرکت های  IRIS COATING ایتالیا و WHITECHEM ترکیه می‌باشد.

محصولات و خدمات:

 1. پوشش‌های ضد حریق سازه: Passive Fire Protection
 2. عایق حرارتی و صوتی پلی یورتان پاششی و تزریق، کیت پلی یورتان
 3. پوشش‌های صنعتی پلی یوریا
 4. کفپوشهای صنعتی پلی یورتان و اپوکسی
 5. پوشش های آببندی پلیمری
 6. عایق حرارتی پلی یورتان پاششی

آدرس: تهران – توانیر جنوبی – انتهای خیابان نظامی گنجوی

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۶۷۸۵۰۶


بهترین 10تایی ها - شماره 10 | ساختمونی نیوز

گروه صنعتی مکرر

بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان | ساختمونی نیوز

گروه صنعتی مکرر در سال ۱۳۷۹ اقدام به تولید و عرضه محصولات پلی یورتان نمود. واحد پلی یورتان شرکت مواد مهندسی مکرر با بیش از ۲۰ سال فعالیت به عنوان یکی از بزرگترین زیر مجموعه های گروه صنعتی مکرر با تولید و ارائه دهنده بیش از ۵۰ نوع محصول در کشور می‌باشد.
علاوه بر دستاوردهای داخلی  در زمینه صادرات محصولات پلی یورتان به سایر کشورها در حال فعالیت می‌باشد. این شرکت نیز یکی از بهترین شرکت های تولید کننده فوم در کشور می‌باشد.

محصولات:

 1. فوم های سخت پلی یورتان
 2. فوم فیلتر هوای پلی یورتان
 3. چسب فیلتر پلی یورتان
 4. پلاستوفوم پلی یورتان
 5.  لمینیت پلی یورتان
 6. کفپوش های پلی یورتان
 7. پوشش های محافظتی لوله های دفنی پلی یورتان
 8. عایق های الکتریکی پلی یورتان
 9. فوم درزبند پلی یورتان
 10. فوم‌های نرم پلی یورتان
 11. فوم چوب پلی یورتان
 12. فوم زیره و کفی کفش پلی یورتان
 13. رزین شکسته بندی پلی یورتان

آدرس: تهران – یوسف آباد – خیابان ۶۴ – پلاک ۲۳

تلفن تماس: ۰۲۱۵۴۹۳۱


فوم نرم پلی یورتان

این نوع فوم هایی سلول باز می‌باشند که هوا به راحتی از آنها عبور می‌کند. فوم نرم (فوم فلکس) دارای کاربرد های زیادی می‌باشد.
از جمله ویژگی های آن شامل:

 1. فوم فلکس میتواند درجه سفتی متفاوت داشته باشد.
 2. فوم نرم دارای وزن بسیار سبکی است.
 3. دانسیته این فوم بین ۳۵ تا ۵۵ کیلوگرم بر مترمکعب می‌باشد.
 4. این فوم بسیار بادوام و راحت می‌باشد.

فوم نرم پلی یورتان شامل درجه های مختلفی می‌باشد از قبیل:

پلی یورتان نرم بلوکی

فوم ابر و اسفنج، فوم بالشتک پشت سری، تشک ها، تزئینات داخل خودرو،…

پلی یورتان نرم قالبی(فوم سرد)

این فوم به طور گسترده در تولید صندلی وسایل نقلیه از قبیل صندلی قطار، صندلی هواپیما، خودرو و حتی مبلمان مورد استفاده قرار گرفته می‌شود.
گونه دیگری از فوم های نرم قالبی پلی یورتان ویسکو الاستیک نام دارد که به عنوان عایق صدا و صوت بسیار کارایی دارد.

TPU (پلی یورتان ترموپلاستیک)

الاستومرهای ترموپلاستیک پلی یورتان خواص فیزیکی بسیاری دارد. الاستومرهای ترموپلاستیک پلی یورتان دارای انعطاف بسیار بالایی می‌باشند و در برابر سایش، ضربه، تغییرات آب و هوایی مقاومت زیادی دارند. این مواد به روش های مختلفی قابل رنگ شدن و ساخته شدن می‌باشند.
از کاربردهای ترموپلاستیک پلی یورتان در صنایع می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

صنعت کابل و الکتریسیته

در تولید روکش کابل ها، بدلیل اینکه مواد ترموپلاستیک پلی یورتان در دمای زیر صفر درجه نیز حالت فلکس خود را حفظ نموده و در صنعت الکتریسیته کاربرد دارد.

صنعت خودرو

در ساخت قطعات خودرو از جمله جعبه سقف خودرو، قسمت بیرونی آیینه خودرو، زنجیر چرخ و …کاربرد دارد.

صنعت شلنگ

پلی یورتان های ترموپلاستیک در تولید و استفاده برای مکش، انتقال، آبیاری، هیدرولیک و پنوماتیک استفاده می‌شود.

ماشین آلات و ابزار ساختمان

در ساخت محفظه گردگیر،آب بند، بست،جلد باتری، چرخ دنده، بدنه مته قدرت استفاده می‌گردد. از این مواد برای ساخت وسایل ورزشی، سرگرمی و تفریحی نیز استفاده می‌گردد. برای مثال در ساخت پوسته کف اسکی، چرخ اسکیت و کف کفش ورزشی که نیازمند مقاومت بالایی است مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مزایای استفاده از الاستومرهای ترموپلاستیک پلی یورتان

 1. قالب گیری آن به شکل دلخواه است.
 2.  این مواد از فلزات بسیار سبک تر می‌باشند.
 3.  پوشش این مواد علاوه بر افزایش طول عمر موجب زیبایی نیز می‌شود.

مزیت های استفاده از پلی یورتان

 1. بسیار سبک وزن
 2. دارای انعطاف در طراحی
 3. حفظ زیبایی ظاهری سازه
 4. باعث کاهش مصرف سوخت می‌شوند
 5. فوم پلی یورتان هیچگونه ترکیبات فرار یا سرطان زا ندارد
 6. پلی یورتان از ورود هوا، رطوبت و صدا جلوگیری می‌نماید
 7. اختلاف دمای داخل و خارج را به صورت چشم گیری کاهش داده
 8. فوم پلی یورتان هیچ آسیبی به طبیعت نمی‌رساند، در واقع دوستدار طبیعت هستند

ویژگی های فوم پلی یورتان

 1. وزن پایین
 2.  عدم رشد باکتری‌ها
 3. عایق در برابر آب و رطوبت
 4. روش های متنوع در اجرا
 5. مقاوم در برابر نفت و روغن
 6. نصب و اجرای سازه‌های ایزوله
 7. دارای ضریب هدایت حرارتی پایین
 8. دوام و مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی (حرارت، رطوبت و …)
 9. چسبندگی بسیار زیاد به بسیاری از انواع مواد مانند سطوح فلزی، چوب و …
 10.  دانسیته فوم مورد استفاده در بخش عایق‌ها بین ۳۰ تا ۶۰ می‌باشد. فوم‌های با چگالی ۴۰ دارای بالاترین حد عایق حرارتی می‌باشند.

 پیشنهاد ما به شما سروران گرامی

از شما بزرگواران سپاسگزاریم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. هدف ساختمونی نیوز از این نگارش معرفی لیست ۱۰شرکت برتر ایران و بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان است.

ما در این مقاله شما عزیزان را راهنمایی کردیم تا از میان برترین تولید کنندگان فوم پلی یورتان یکی از بهترین تولید کننده فوم پلی یورتان را از لیست ۱۰ تایی شرکت های فوق انتخاب کنید تا جهت مشارکت با آن ها همکاری کنید.
فقط پیشنهاد ما این است ابتدا تحقیقات کامل و گسترده ای انجام دهید، سپس بهترین گزینه ایده آل را انتخاب نمائید.

امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما عزیزان مثمر ثمر واقع شده باشد و با بررسی لیست بهترین تولید کنندگان پلی یورتان در ایران بهترین انتخاب را داشته باشید.

از نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود ما را بی نصیب نگذارید تا بتوانیم بهترین خدمت رسانی را داشته باشیم.

با تشکر از توجه و همراهی شما

تحریریه ساختمونی نیوز

۵/۵ - (۶ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا