تولید کننده محصولات ساختمانی

بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب + لیست ۱۰ تایی

آشنایی با بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب در وب سایت ساختمونی نیوز

هدف از این مقاله آشنایی شما عزیزان با سازه سپری سقف کاذب و سپس بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب می‌پردازیم.
سقف آویز برای اولین بار در اواسط قرن چهاردهم میلادی در ژاپن با هدف زیبایی معابد کارایی داشت.
اواخر قرن پانزدهم میلادی نیز انگلیسی ها به منظور آکوستیک نمودن سالن های تئاتر از این سیستم برای سقف استفاده نمودند.  اوایل قرن بیستم میلادی آمریکایی ها برای پوشش سقف های تالارهای بزرگ خود از سیستم تایل و نگهدارنده های ویژه استفاده نمودند.
در این سیستم در صورت نیاز به تعمیر سقف یا ادوات زیر آن امکان دسترسی به فضای زیرین سقف نبود مگر اینکه از کناره های سقف اقدام به باز کردن کل سقف می شد و بعد از انجام تعمیرات سپس تمام تایل ها مجدد نصب می‌گردید. این فرآیند بسیار زمانبر و هزینه بر بود.

تاریخچه تولید سازه سپری سقف کاذب

در سال ۱۹۵۸ فردی به نام دونالد ا. براون سیستم سقف کاذب قابل دسترس را به نام خود به ثبت رسانید. در این سیستم امکان دسترسی به هر نقطه از فضای سقف وجود داشت. از براون به عنوان مخترع سیستم سقف آویز یاد می‌شود.
با آغاز قرن بیستم و ارزشمند تر شدن منابع انرژی صنعت ساخت نیز به سمت کاهش اتلاف انرژی حرکت کرد و سقف کاذب نیز به عنوان عنصری از عناصر ساختمانی در راستای تأمین اهداف کاهش مصرف انرژی مورد توجه قرار گرفت.
ورود سقف های کاذب فلزی (گالوانیزه و آلومنیومی) به ایران در ابتدا توسط شرکت دانمارکی دامپا و شرکت آمریکایی هانتر داگلاس انجام گرفت، در ادامه در سال ۱۳۵۵ شمسی گروه صنعتی اکباتان به عنوان اولین تولید کننده سقف کاذب در ایران شروع به راه اندازی خط تولید سقف های دامپای گالوانیزه و آلومینیومی نمود.
نبشی، سپری و دیگر پروفیل های سازه را مورد استفاده قرار می دهند تا با آن ها سقف کاذب، خرپا و … پیاده سازی گردد. عدم عملکرد درست این نوع محصولات، موجب بروز خسارات سنگینی به پیکره سازه می‌گردد.

نبشی سقف کاذب چیست و چه انواعی دارد؟

نبشی سقف کاذب و سپری برای بالا بردن توانایی سقف در نگه داشتن و تحمل وزن تایل های گچی استفاده می‌شود. این دو محصول به دلیل شکل ظاهری خود، این گونه نام گذاری شده است.
سپری به شکل حرف T است و به آن TBAR می گویند. نبشی هم شکلی مانند حرف L دارد که به آن LBAR گفته می شود.
نبشی ها دارای دو نوع پرسی و فابریک می‌باشند. برای تولید نبشی پرسی از ورق فولادی استفاده می‌شود. اما نبشی فابریک را با استفاده از فولاد و در طی عملیات نورد سرد می سازند. دلیل این امر نیاز به مقاوم بودن این نبشی برای استفاده در موارد حساس است.

انواع نبشی ها از لحاظ ظاهر شامل: نبشی های سوراخ دار یا نبشی لقمه و … می‌باشد. قسمت های تشکیل دهنده آن:
سقف کاذب از بخش های مختلفی تشکیل شده گردیده است که شامل:

 نبشی سقف کاذب

نبشی در یک سقف کاذب در واقع عنصری L شکل است که بین دیوار و ساختار کلی سقف کاذب قرار گرفته و با استفاده از میلگرد و گچ، دیوار را به سقف متصل می‌شود.

رابیتس

رابیتس را پیش از گچ کاری نصب می‌گردد باید توجه کرد که فاصله زیادی بین آن با سقف اصلی وجود نداشته باشد. چون موجب نامتوازن شدن سقف کاذب می‌شود.

انواع نبشی سقف کاذب

انواع نبشی به شرح زیر می‌باشد:

اسپیرال

محصولی است که بال مساوی دارد و به دو شکل پرسی و فابریک تولید می‌گردد. نبشی اسپیرال دارای انعطاف پذیری بالایی می‌باشد و به همین دلیل طول عمر بالایی را نیز دارد. این نبشی از نظر ابعاد در یا ۲ در ۲۰ در ۲۰ است و یا ۵ در ۵۰ در ۵۰ دو نوع تولید می گردد.

بال مساوی

این نبشی دارای دو بال است که هم اندازه بوده و بر هم عمود می‌باشند. شکل این نبشی ها به صورت حرف V و یا L است.

بال نامساوی

این نبشی دارای دو بال نامساوی است و در آن ها یکی از بال ها بزرگتر از دیگری است. به طور معمول اندازه بال بزرگ این محصولات ۱۲۰ است و بال کوچکتر ۸۰ است.

حال بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب در کشور را خدمت تان معرفی می‌نماییم. امید است مفید برایتان واقع گردد.

جهت آشنایی بیشتر با  ۱۰ تا از بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب با ما همراه باشید.

بهترین 10تایی ها - شماره 1 | ساختمونی نیوز

گروه تولیدی صنعتی آرمکو

بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب | ساختمونی نیوز

گروه تولیدی صنعتی ARMCO فعالیت خود را از سال ۱۳۹۰ آغاز کرد . این شرکت در زمینه سقف کاذب و با هدف تامین سپری سقف کاذب ۶۰ در ۶۰ شروع به فعالیت نموده است. این شرکت در زمینه تولید سازه سپری سقف کاذب در کشور جزء یکی از بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب می‌باشد.

تولیدات این شرکت شامل: سازه نبشی ۳۰۰۰ میلیمتر، سازه ۶۰۰ میلیمتر بال بلند، سازه ۳۶۰۰ میلیمتر بال بلند و سازه ۱۲۰۰ میلیمتر بال بلند می‌باشد.

آدرس:

تلفن تماس: ۰۹۱۲۷۵۴۱۴۷۴


بهترین 10تایی ها - شماره 2 | ساختمونی نیوز

شرکت نورد آریان فولاد قزوین

بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب | ساختمونی نیوز

 شرکت نورد آریان فولاد در سال ۱۳۸۰ در زمینی به مساحت ۲۲۰۰۰۰ متر مربع در کیلومتر ۱۵ جاده بوئین زهرا-اشتهارد و در منتهی الیه جنوب شرقی استان قزوین با هدف تولید انواع مقاطع فولادی اعم از نبشی، ناودانی، تیرآهن، ریل و میلگرد آغاز به فعالیت نمود. در حال حاضر این شرکت به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مقاطع فولادی تمام خصوصی در کشور و خاورمیانه می‌باشد. این شرکت یکی از بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب در کشور می‌باشد.

قرارگیری این کارخانه در فاصله کم از بازار مصرف تهران و شمال کشور یکی از مزایایی می‌باشد که سبب کاهش میزان حمل و نقل و در نتیجه کاهش آلودگی هوا همراه با صرفه جویی در زمان و انرژی می‌گردد.
همچنین کارخانه نورد آریان فولاد مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا بوده که توسط کارخانه های مانیسمان دماگ آلمان، NNK ژاپن و دانیلی ایتالیا فراهم شده است.

این مجموعه به طور سالانه، ۲۵۰ هزار تن نبشی و ۲۵۰ هزار تن ناودانی را تولید و به بازار عرضه می‌نماید. نبشی کارخانه آریان فولاد، از نوع بال مساوی بوده که در سایزهای ۴۰ تا ۲۰۰ تولید می‌گردد. ناودانی آریان در سایزهای ۸۰ تا ۱۲۰ در بازار موجود می‌باشد.

از دیگر محصولات این کارخانه ناودانی و نبشی شامل موارد زیر است:

  1. انواع ریل‌های سبک و سنگین
  2. انواع شمش‌های ساختمانی و آلیاژی
  3. تسمه فولادی تا عرض ۴۰۰ و ضخامت ۸ به بالا
  4. تیرآهن از سایز ۱۴۰ تا ۲۷۰
  5. میلگرد آج‍دار از سایز ۱۰ الی ۳۲

آدرس: تهران – دریاچه چیتگر – بالاتر از میدان ساحل – خیابان نیما یوشیج – برج تماس – طبقه ۵

تلفن تماس: ۰۲۱۴۸۰۰۰۹۹۹


بهترین 10تایی ها - شماره 3 | ساختمونی نیوز

شرکت صنایع فولاد توفیقی

بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب | ساختمونی نیوز

شرکت صنایع فولاد توفیقی در سال ۱۳۷۴ آغاز به فعالیت نمود و در ابتدا کار خود را به صورت سنتی با دستگاه های نیمه اتوماتیک آغاز کرده و همزمان با بهره گیری از دانش مهندسی و تکنولوژی های نوین و نیز استفاده از بهترین ماشین آلات تمام اتوماتیک صنعتی مدرن و روز دنیا کار خود را پیش برده و هم اکنون با بیش از ۲۷ سال تجربه در حال فعالیت می‌باشد.

این شرکت نیز مانند دیگر شرکتهای معرفی گردیده یکی از بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب در کشور می‌باشد.

آدرس: تهران – آزادگان – آهن مکان – خیابان یکم مرکزی – پلاک ۴۰

تلفن تماس: ۰۲۱۵۵۵۰۸۷۶۱


بهترین 10تایی ها - شماره 4 | ساختمونی نیوز

شرکت جی اس تی

بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب | ساختمونی نیوز

کارخانه سپری جی اس تی gst  تولید کننده زیر سازی و شاسی سقف کاذب در کشور می‌باشد. ضخامت های ورق در شرکت ۳۰/۲۵/۲۴/۲۲  و به صورت بال بلند و بال تولید می‌گردد و سپس به بازار ارائه می‌گردد.  سپری سقف کاذب جی اس تی سفید رنگ ایتاتیک ضد آب قابلیت استفاده در انواع سقف کاذب گچی، پی وی سی آلومینیومی، آکوستیک کشسان آسمان مجازی و غیره است.

سپری جی اس تی سقف کاذب ۶۰*۶۰ از دو قسمت بسیار مهم تشکیل شده است ورق گالوانیزه و روکش آنادایز شده سفید رنگ که در دو مدل بال بلند و بال کوتاه می باشد.

 در این شرکت هیچ گونه پانل جی اس تی و تایل جی اس تی کناف و یا زیرسازی کنافی gst تولید نمی‌گردد و فقط سپری های ۶۰*۶۰ جی اس تی تولید می‌گردد. این شرکت نیز مانند دیگر شرکتهای معرفی گردیده یکی از بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب در کشور می‌باشد.

آدرس: تهران – صادقیه

تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۵۹۴۴۱۲


بهترین 10تایی ها - شماره 5 | ساختمونی نیوز

شرکت پارس آهن تاب

بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب | ساختمونی نیوز

کارخانه تولیدی محصولات فلزی شرکت پارس آهن تاب در شهرک صنعتی عباس آباد واقع در شهرک صنعتی عباس آباد استان تهران  و در زمینی به مساحت ۶۰۰۰ متر مربع تاسیس گردید. این شرکت در زمینه سقف کاذب آلومینیومی مشغول به فعالیت می‌باشد.

 شرکت پارس آهن تاب با ظرفیت تولید بیش از۴۵ نوع محصول ساختمانی در زمینه drywall و سقف کاذب آلومینیومی نیازهای درخواست کنندگان در داخل و خارج کشور را تامین می‌نماید. این شرکت توانسته همانند دیگر شرکتهای معرفی گردیده یکی از بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب در کشور باشد.

آدرس: تهران – خیابان شریعتی – بالاتر از چهار راه قصر – خیابان هویزه شرقی – پلاک ۱۵ – واحد ۷

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۱۷۵۰۱۲


بهترین 10تایی ها - شماره 6 | ساختمونی نیوز

شرکت فولاد البرز ایرانیان

بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب | ساختمونی نیوز

شرکت فولاد البرز ایرانیان که در بازار با نام تجاری فایکو شناخته می‌شود، با تولید سالانه ۱.۵ میلیون تن از انواع مقاطع فولادی در دسته مهم‌ترین تولیدکنندگان نبشی و ناودانی کشور می‌باشد.
این مجموعه در استان مازندران، کیلومتر ۱۵ جاده ساری به مشهد واقع گردیده است.  این شرکت نیز یکی از بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب در کشور می‌باشد.

نبشی‌های بال مساوی فایکو در طول‌های ۶ و ۱۲ متر و مطابق با استانداردهای ملی و بین‌المللی DIN EN 10056-2، ISIRI 13968-1 و GOST 8510 و همچنین تولید ناودانی فایکو نیز در سایزهای ۱۴۰ تا ۲۰۰ و در دو نوع سبک و سنگین در این شرکت تولید می‌گردد.

ظرفیت تولید نبشی و ناودانی سالیانه این کارخانه، به ترتیب حدود ۱۷۵ هزار تن و ۱۳۴ هزار تن می‌باشد. از دیگر محصولات شرکت فولاد البرز ایرانیان، میلگرد آج‌دار و تیرآهن در انواع استانداردها، می‌توان نام برد.

آدرس: تهران – خیابان خدامی – خیابان آفتاب – نبش آرارات شمالی – پلاک۲۷

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۰۵۲۵۵۵


بهترین 10تایی ها - شماره 7 | ساختمونی نیوز

شرکت تولیدی فولاد اصفهان

بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب | ساختمونی نیوز

شرکت تولیدی فولاد اصفهان، با هدف تولید انواع نبشی ساختمانی و صنعتی، در سال ۱۳۷۶ و در شهرک صنعتی اشترجان اصفهان، در زمینی به مساحت ۲۶۰۰۰ مترمربع تاسیس گردید. این مجموعه، اولین تولیدکننده نبشی در ایران است و با نام نبشی سپاهان نیز شناخته می‌شود. نبشی سپاهان در دو نوع صنعتی و ساختمانی و از سایز ۶۵ تا ۱۵۰ میلیمتر در این شرکت تولید می‌گردد. این شرکت یکی از بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب در ایران می‌باشد.

محصولات:

  1. نبشی (صنعتی/ساختمانی) از سایز ۶۵ میلیمتر تا ۱۵۰ میلیمتر
  2. میلگردهای صنعتی (شافت) از ۵۵ میلیمتر تا ۱۱۰ میلیمتر
  3. تولید شمش نوردی چهارگوش از اسلب در ابعاد رایج و مطابق با سفارش درخواست کننده
  4. ورق گرم با ضخامت:  ۱۵  میلیمتر تا ۶۰میلیمتر

آدرس: اصفهان – خیابان چهارباغ بالا – مجتمع تجاری اداری کاویان – طبقه دوم – واحد ۲۰۱

تلفن تماس: ۰۳۱۳۱۱۲۵


بهترین 10تایی ها - شماره 8 | ساختمونی نیوز

کارخانه ذوب آهن اصفهان

بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب | ساختمونی نیوز

ساخت واحدهای مختلف کارخانه از سال ۱۳۴۶ آغاز و با ایجاد کارگاه های کک سازی، اگلومراسیون و کوره بلند شماره ۱ در نیمه اول دی ماه ۱۳۵۰، بهره برداری از مجتمع با تولید چدن آغاز شد و تولید محصولات فولادی نیز با راه اندازی بخش فولاد سازی و مهندسی نورد در دی ماه ۱۳۵۱ با ظرفیت ۵۵۰ هزار تن در سال شروع شد.
متعاقب آن در سال ۱۳۵۱ کارهای ساختمانی و اجرایی طرح توسعه برای رسیدن به ظرفیت بیشتر فولاد در سال با احداث کوره بلند شماره ۲ و توسعه بخش های مختلف آگلومراسیون، کک سازی، فولاد سازی، نورد و …. آغاز گردید، و عملیات ساختمانی کمپلکس چدن در سال ۱۳۵۷ به اتمام رسید.

از سال ۱۳۶۷ نصب دو ایستگاه ریخته گری مدرن از کشور ایتالیا شروع و در سال ۱۳۶۹ بهره برداری کامل از کمپلکس فولاد تا مرز ظرفیت اسمی انجام گرفت. پس از اتمام جنگ این کارخانه با به کارگیری امکانات خود توانست به مرز تولید ۰۰۰/۰۰۰ /۲ تن یعنی بیش از ظرفیت نصب شده تجهیزات خود برسد.

کارخانه ذوب آهن اصفهان یکی از بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب در ایران می‌باشد. در کنار سایر تولیدات خود ازجمله تیرآهن اصفهان، میلگرد، انواع شمش، ریل و مفتول، سالانه به تولید حدود ۳۰ هزار تن نبشی و ۴۰ هزار تن ناودانی نیز می‌پردازد. نبشی ذوب آهن با استفاده از روش نورد گرم و در اندازه‌های ۴۰ تا ۱۵۰ تولید و ارائه می‌گردد. ناودانی این شرکت نیز در دو نوع بال شیب‍دار و بال موازی و در سایزهای ۱۲۰ تا ۲۰۰ ارائه می‌گردد.

آدرس: اصفهان – انتهای اتوبان ذوب آهن – شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان

تلفن تماس: ۰۳۱۵۲۵۷۳۶۹۶


بهترین 10تایی ها - شماره 9 | ساختمونی نیوز

شرکت شکوه پردیس

بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب | ساختمونی نیوز

شرکت شکوه پردیس از  سال ۱۳۹۶ آغاز به فعالیت نمود و وارد عرصه تولید محصولات سقف کاذب گردید. گروه صنعتی شکوه پردیس با نام تجاری GBZ تولید کننده انواع محصولات شامل: تایل گچی ، تایل پی وی سی و سپری سقف کاذب می باشد.

انواع سازه های سقف کاذب شامل: سپری ۳.۶۰، سپری ۱.۲۰، سپری ۰.۶۰ و نبشی L24 می‌باشد.

این شرکت نیز همانند دیگر شرکتهای بیان شده یکی از بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب در کشور می‌باشد.

آدرس: قم – شکوهیه – فاز کلاهدوز – پلاک ۱۰۴۲

تلفن تماس: ۰۲۵۳۳۳۴۳۹۵۳


بهترین 10تایی ها - شماره 10 | ساختمونی نیوز

شرکت فایف

بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب | ساختمونی نیوز

مجتمع تولیدی و صنعتی فایف از سال ۱۳۷۰ در منطقه صنعتی اشترجان اصفهان تاسیس گردید. این شرکت یکی از بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب می‌باشد.

از جمله زمینه‌های فعالیت این شرکت عبارتنداز : سپری، سازه‌های فولادی سنگین، سازه‌های سبک با ورق گالوانیزه سرد نورد شده. (LSF)، عرشه فولادی، سینی و نردبان کابل ، سیستم‌های خشک (سازه های دیوار خشک، سازه های سقف کاذب با پنل های گچی، نمای خشک)، تولید سقف های کاذب آلومینیومی و ساپورت‌های تاسیساتی می‌باشد.

آدرس: تهران – بلوار میرداماد – میدان مادر – خیابان شاه نظری – کوچه ابن سینا – پلاک ۱ – واحد ۱۴

تلفن تماس: ۰۲۱۲۶۴۱۵۲۹۰


وزن نبشی‌ها چگونه محاسبه می شود؟

برای محاسبه وزن این محصول از فرمول زیر استفاده می‌گردد. با توجه به این فرمول خواهید دانست که هر چه قدر اندازه بال ها و ضخامت و طول نبشی بیشتر باشد، وزن بالاتری نیز دارند.

ضخامت نبشی * طول نبشی * اندازه بال ها * ۲ * ۷۸۵۰ = وزن نبشی در این فرمول وزن بر حسب کیلوگرم و طول، ضخامت، اندازه بال ها بر حسب متر هستند.

سپری کلیک چیست؟

از مهمترین موارد ساز های سقف کاذب کلیک سپری است که به شکل T می باشد. این محصول در طول های مختلف اما استاندارد تولید و به بازار ارائه می شود. این طول ابعاد ها در ۳۶۰۰، ۱۲۰۰ و ۶۰۰ میلیمتری می باشد. با استفاده از سپری کلیک دیگر عملیات زیر سازی با سرعت بیشتری انجام می‌گردد.

پیشنهاد ما به شما سروران گرامی

از اینکه تا انتهای مقاله با ساختمونی نیوز همراه بودید، متشکریم. هدف از نگارش این مقاله آشنایی شما بزرگواران با بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب بود.
چنانچه یکی از بهترین تولید کنندگان سازه سپری سقف کاذب را از لیست ۱۰تایی شرکت های برتر فوق انتخاب کرده اید و آماده همکاری هستید، پیشنهاد ما این است ابتدا تحقیقات کامل و گسترده ای انجام دهید، سپس بهترین گزینه ایده آل را انتخاب نمائید.

امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما عزیزان مثمر ثمر واقع شده باشد و با بررسی لیست بهترین تولید کننده سازه سپری سقف کاذب بهترین انتخاب را داشته باشید.

از نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود ما را بی نصیب نگذارید تا بتوانیم بهترین خدمت رسانی را داشته باشیم.

با تشکر از توجه و همراهی شما

تحریریه ساختمونی نیوز

۵/۵ - (۶ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 12 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا