تولید کننده محصولات ساختمانی

بهترین تولیدکننده شیشه های ساختمانی 💠❤️ + لیست ۱۰ تایی

آشنایی با بهترین تولیدکننده شیشه های ساختمانی در وبسایت ساختمونی نیوز

در این مقاله قصد داریم شما را با شیشه های ساختمانی آشنا سازیم و سپس به معرفی بهترین تولیدکننده شیشه های ساختمانی در ایران می‌پردازیم.
تاریخچه شیشه سازی به حداقل ۳۶۰۰ سال پیش در بین‌النهرین بر می‌گردد. شواهد باستان‌ شناسی نشان می‌دهد که اولین شیشه واقعی در شمال سوریه، بین‌النهرین یا مصر ساخته شده ‌است.
شیشه به دلیل ترکیب جدید و شفافی که داشته، از زمان پیدایش تا کنون همواره مورد استفاده طراحان و معماران بوده است.
به دلیل در دسترس نبودن شیشه برای همگان در گذشته بیشتر از شیشه برای تزیین کاخ‌ها و غیره مورد استفاده قرار می‌گرفته تا شکوه و عظمت بناها را نشان دهد.

شیشه چیست؟

شیشه به عنوان انتقال دهنده نور خورشید به داخل اداره ها و ساختمان ها کارآیی دارد. انتقال نور موجب می‌شود که در محیط کاری نشاط و سرزندگی ایجاد شود و در نهایت کارآیی کارکنان افزایش یابد. همچنین برای کنترل دما و عایق بودن صدا و حرارت در معماری از شیشه های پرداخت شده دوبل استفاده میگردد. شیشه در معماری نوین نقش بسیار کارآمدی را جهت مصرف انرژی و ایجاد آلودگی زیست محیطی به میزان بسیار زیادی کاهش میدهد.
شیشه در ابتدا بیشتر به‌عنوان ظروف مصرفی و همچنین لوازم تزیین در ساختمان، زیورآلات مورد استفاده قرار می‌گرفت. بعدها با گسترش ساخت، استفاده از آن در ساختمان افزایش یافت.

انواع شیشه در صنعت ساختمان

در حال حاضر، انواع شیشه ها برای ساختمان های مختلف یا قسمت های مختلف یک ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. شیشه سودا لایم (جام)، شیشه تخت (فلوت)، شیشه مشجر، شیشه رفلکس (آینه ای)، شیشه مات، شیشه ضدآتش (پیرکس)، شیشه دوجداره (مضاعف)، شیشه مسلح، شیشه سکوریت، شیشه نشکن (دو یا چندلایه)، شیشه رنگی، بلوک شیشه ای، شیشه لعاب دار، شیشه لمینت، شیشه خود تمیز شونده، شیشه هوشمند (مات شونده برقی)، شیشه خم، شیشه کریستال، شیشه تاشو و غیره از جمله شیشه هایی هستند که بسیاری از آنها در ساخت و ساز یا صنایع دیگر مورد استفاده قرار گرفته میشود.
گرچه ظاهراً شیشه، بیشتر در نمای خارجی ساختمان به چشم می آید، اما استفاده از انواع شیشه در قسمت های مختلف ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری نیز رایج است.

سودالایم (جام)

بیش از ۹۵ درصد از کل شیشه تولیدی جهان را شامل میگردد. به شیشه های دارای سطح ساده، سطح برجسته، رنگی، بی رنگ یک لایه، دولایه، شفاف، مات، پوشش دار و بدون پوشش تقسیم میگردد. شیشه‌ های در و پنجره ساختمان، شیشه‌ های خودرو، بطری‌ها و نظایر آن از جنس سودالایم هستند. مهم ترین اجزای تشکیل‌ دهنده آن اکسید سیلیسیوم، اکسید کلسیم و اکسید سدیم است.

سکوریت

در ایران به شیشه میرال هم معروف است. بر اثر حرارت دادن و سرد شدن ناگهانی ایجاد میگردد. انجام عملیات در ساخت آن، موجب افزایش مقاومت سه تا پنج برابری در برابر ضربه و شوک حرارتی می شود. در صورت شکستن، به ذرات ریز و مکعب شکل بدون آسیب رسانی تبدیل میشوند. بیشتر در ویترین فروشگاه ها، درهای شیشه ای و پنجره های جانبی خودروها مورد استفاده قرار گرفته میشود. بر اساس ضخامت، ابعاد، مات یا غیرمات بودن و میزان مقاومت در برابر حرارت، انواع مختلفی دارند.

لمینت

ترکیبی از چند لایه متریال است که در ساخت شیشه نرمال استفاده می شود. وزن و ضخامت آنها نسبت به نوع معمولی بیشتر میباشد. میزان انتقال گرمای پایین تری نسبت به شیشه های معمولی دارند و برای ساخت آکواریوم، پل های شیشه ای و مانند آن استفاده میگردد.

هوشمند (مات-شونده برقی)

اغلب به صورت لمینت بوده و ویژگی های آن را دارد، علاوه بر آن، با طلق PDLC موجود بین دو شیشه امکان مات یا شفاف شدن در کمترین زمان ممکن با استفاده از جریان برق را دارا میباشد. برای ایجاد حریم خصوصی مورد استفاده قرار میگیرد.

شیشه دوجداره

متشکل از دو لایه ساده و بعضا رنگی به موازات هم میباشد که لبه ها یا درزها هوابندی شده و فضای بین لایه ها، با مواد خشک کننده، پر و یا بعضا بین دو لایه، خلا ایجاد می شود. به دلیل وجود گاز در بین دو جداره، امکان انتقال سر و صدا وجود ندارد و عایق گرما، سرما و صدا میباشد. در فرودگاه ها، هتل ها و بیمارستان ها مورد استفاده قرار میگیرد. پایین بودن ضریب انتقال حرارت، موجب کاهش میزان انتقال گرما و سرما و صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. برای
محیط هایی که میزان آلودگی صوتی در آن بالا است، مناسب میباشد.

نشکن

به شیشه ضدگلوله نیز معروف است و ممکن است از جنس شیشه سکوریت ساخته گردد. دو یا چند لایه شیشه که به وسیله ورقه هایی از نایلون شفاف تحت حرارت و فشار به یکدیگر متصل می شوند. برخی انواع شیشه های طلق دار به عنوان عایق صوتی، جاذب حرارت، کاهنده شفافیت و شیشه ایمنی هستند. هنگام شکستن، خاصیت کشسانی نایلون، مانع پراکندگی ذرات شیشه میگردد. جلوگیری از انتقال سر و صدا و انرژی فرا بنفش، بیشترین کاربرد آن در خودروهای پلیس و ویترین مغازه های فروش اشیای گران قیمت و عتیقه است.

رفلکس

یک پوشش بازتاب کننده نور که بر روی سطح شیشه قرار می گیرد. نور را انعکاس می دهد و نقش مهمی در کاهش حرارت دارد. بیشتر برای نماکاری ساختمان استفاده میگردد. از بیرون، داخل ساختمان قابل رویت نیست اما بالعکس آن وجود دارد و می توان محیط بیرون را دید. در شب، میتوان داخل ساختمان را از پشت آنها مشاهده کرد. میزان حرارت ناشی از خورشید در ساختمان و هزینه های حاصل از آن را به شدت کاهش می دهد.

مشجر (طرح دار)

با استفاده از روش نورد مذاب شیشه از بین دو غلطک که معمولا غلطک زیرین نقش دار است، تولید میگیردد. بر روی سطح خود ناهمواری هایی دارد که موجب شکست نور و دیده نشدن طرف دیگر شیشه میشود. برای ایجاد محیط خصوصی، نمای داخلی و خارج از دید در ساختمان ها مورد استفاده قرار گرفته میشود.

کریستال

دارای بالاترین شفافیت در بین شیشه های تولیدی و وارداتی است. برای ایجاد ظاهری شفاف و بسیار درخشنده به شیشه و کریستالی کردن آن از اکسید سرب استفاده میگردد. جزء
شیشه های سیلیکاتی است که از سختی بسیار کمی برخوردار می باشد. این شیشه ها را میتوان تراش داد و برای ساخت ظروف استفاده کرد و به دلیل جذابیت بالا، مناسب لابی های جواهرفروشی و شوروم ها می باشد.

دکوراتیو

هر شیشه ای که برای استفاده در دکوراسیون داخلی مناسب باشد، دکوراتیو محسوب میگردد که دارای تنوع زیاد میباشد. شامل دو گروه: اول شیشه لاکوبل رنگی که یک رو نما هستند و نور را از خود عبور نمی دهند و دوم شیشه رنگی های ترنسپارنت که نور را از خود عبور می دهند.

شیشه لاکوبل

لاکوبل رنگی به خاطر گستره رنگی بالا، کاربردی ترین ماده در طراحی فضاهای داخلی و بیرونی ساختمان است. پوشش های دیوارها، پارتیشن های اداری و جدا کننده ها، حمام های
شیشه ای، آشپزخانه ها، چینش اتاق های خواب، میزهای شیشه ای، آینه های رنگی، دکوراسیون فروشگاهی، شیشه های چاپی با قابلیت پرینت تصاویر دلخواه می باشد.

شیشه اسپایدر

از معمولی ‌ترین و بهترین شیشه ‌های بدون فریم است. بر محور‌ها و یراقها به ‌صورت شبکه‌ ای، موزاییکی نصب می ‌شوند. نمای ساختمان را به یکی از بهترین و ماندگار‌ترین نوع نما تبدیل می کند. به دلیل تمرکز فشار خارجی بر روی این نماها، امکان استفاده از شیشه ساده وجود ندارد و باید از شیشه سکوریت استفاده نمود. در صورتی که ارتفاع نمای اسپایدر بیش از سه متر باشد، باید از سکوریت و لمینت استفاده نمود.

اسپندرال یا چاپ دار

شیشه غیر شفاف که فضای پشت آن به دلیل دارا بودن پوشش رنگی مات قابل رؤیت نیست. با انجام پخت های مرکب سرامیکی روی شیشه در انواع رنگ ها و مدل های مختلف به صورت غیر شفاف تولید می شود. از شیشه های پوشش دار اسپندرال به صورت به هم پیوسته در نمای بیرونی یا دیوارهای حائل داخل ساختمان و یا پوشاندن نماهای نامناسب مانند سیمکشی ها، لوله کشی ها و سطح مقطع سقف های طبقات استفاده میگردد.

شیشه کنترل کننده انرژی (کم گسیل)

این شیشه ها که Low-Emissivity یا شیشه کم گسیل نیز ترجمه شده، انتقال حرارت بسیار کمتری نسبت به شیشه معمولی دارد و مانند یک عایق حرارتی شفاف عمل می‌ کند. چون شیشه مساحت زیادی از سطح جانبی ساختمان‌ ها را تشکیل می ‌دهد، استفاده از آن به جای شیشه معمولی، کمک بزرگی در کاهش مصرف انرژی ساختمان می کند. در انواع مختلف تولید می شود و شکل ظاهری بعضی از آنها مشابه شیشه معمولی و بی ‌رنگ بوده و نوع رنگی آن به Low-E-Sun معروف است.

شیشه استین گلاس

شیشه استین گلاس شیشه رنگارنگی که در آن تکه های کوچک با رنگ های متفاوت در کنار هم، یک تصویر کلی ترسیم میکند. نیاز به نگهداری ندارد زیرا گرد و غبار بر روی سطح آن
نمی چسبد و اثر انگشت بر روی آن باقی نمی ماند. به عنوان پارتیشن در فضاهایی نظیر هتل یا رستوران برای ایجاد حریم خصوصی و تفکیک فضای سالن و پذیرایی یا فضاهای بزرگ استفاده میگردد و نیز در طراحی انواع درها، در کنار چوب نیز به کار می رود.

شیشه ایمنی

از انواع شیشه مهندسی است که با شکستن و خردشدن، تکه های آن از یکدیگر جدا و پرت نمیگردد. برای استفاده در ویترین مغازه ها و میز قهوه خوری قابل استفاده میباشد. زیرا در اثر ضربه فنجان یا اشیای دیگر به راحتی شکسته نمیگردد. مقاومت و استحکام شیشه ایمنی، موجب استفاده طراحان از این شیشه برای طراحی راه پله های داخلی ساختمان گردیده است.

حال با ما همراه باشید تا لیست بهترین تولیدکننده شیشه های ساختمانی را خدمت تان معرفی نماییم.

جهت آشنایی بیشتر با  ۱۰ تا از بهترین تولیدکننده شیشه های ساختمانی  با ما همراه باشید.

بهترین 10تایی ها - شماره 1 | ساختمونی نیوز

آریا شیشه متحرک پارس

لوگوی آریا شیشه متحرک پارس | ساختمونی نیوز

شرکت آریا شیشه متحرک پارس در سال ۱۳۸۶ تاسیس شد. این شرکت پس از بررسی شرکتهای فعال و خوشنام و با سابقه در این امر، اقدام به اخذ نمایندگی انحصاری شرکت DURUCAM ترکیه نمود. شایان ذکر است که شرکت مذکور از سال ۱۹۹۸ وارد بازار ترکیه گردیده و در حال حاضر با توجه به کیفیت بالای محصولات، تولیدات شرکت فوق به ۱۴ کشور دنیا نیز صادر می گردد. این شرکت نیز یکی از بهترین تولیدکننده شیشه های ساختمانی می باشد.

آدرس: تهران – بلوار کشاورز – روبروی بیمارستان پارس – ساختمان شماره ۱۷۰ – طبقه ۴ – واحد ۱۴

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۴۸۴۱۹۵


بهترین 10تایی ها - شماره 2 | ساختمونی نیوز

شرکت تولیدی صنعتی شیشه گیلان

لوگوی شرکت تولیدی صنعتی شیشه گیلان | ساختمونی نیوز

شیشه گیلان در سال ۱۳۶۰ و به منظور حضور در بازار تولید شیشه‌های اتومبیل، ساختمانی و صنعتی احداث، و کارخانه شیشه ایمنی شمال در سال۱۳۶۱ در قالب طرح توسعه گروه صنایع شیشه گیلان، در شهر صنعتی رشت فعالیت خود را شروع نمود. این شرکت یکی از بهترین تولیدکننده شیشه های ساختمانی است.
این شرکت تولیدکننده انواع شیشه‌های نما، درب و پنجره و دکوراتیو ساختمان را با بالاترین کیفیت و ظرفیت سالانه (۶۰۰،۰۰ مترمربع) عرضه مینماید.
محصولات :
شیشه های ساختمانی :
شیشه‌های نشکن تخت، در ضخامتهای مختلف، شامل:لوئی (LOW-E)، سانرژی( SUNERGY)، پلنیبل( PLANIBLE)، لاکوبل ( LACOBEL)
نشکن خم، از ضخامت ۴ الی ۱۲ میلیمتر، با ابعاد ۵/۲ * ۳ متر
شیشه‌های لمینیت مسطح، از ۲ الی ۱۰ لایه، تا ضخامت ۷۵ میلیمتر، با انواع PVB شفاف و رنگی

آدرس: تهران – بلوار آفریقا – خیابان ناهید غربی – ساختمان شماره ۱۵

تلفن تماس: ۰۲۱۲۲۰۱۷۴۴۲


بهترین 10تایی ها - شماره 3 | ساختمونی نیوز

شرکت تهران شیشه

لوگوی شرکت تهران شیشه | ساحتمونی نیوز

تهران شیشه با تجربه ۱۵ ساله در زمینه ارائه محصولات شیشه سکوریت، انجام فرایندهای مختلف بر روی شیشه می باشد. این شرکت یکی از بهترین تولیدکننده شیشه های ساختمانی در کشور می باشد.
تولید محصولات تزئینی، تولید شیشه سکوریت بصورت خم در رنگ ها و ضخامت های مختلف از تولیدات این شرکت می باشد.

آدرس: تهران – جنت آباد مرکزی – ابتدای خیابان یازدهم – پلاک ۳۱ – برج مهیار – واحد ۱۰

تلفن تماس: ۰۲۱۴۴۴۴۰۰۳۲


بهترین 10تایی ها - شماره 4 | ساختمونی نیوز

شرکت ونوس شیشه

لوگوی شرکت ونوس شیشه | ساختمونی نیوز

شرکت ونوس شیشه در سال ۱۳۸۳ فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید شیشه های ساختمانی و خودرویی آغاز کرد. این شرکت یکی از بهترین تولیدکننده شیشه های ساختمانی است.
ازسال ۱۳۸۳ تا کنون، تکمیل شدن نصب ماشین آلات برش و دوجداره سازی شیشه های ساختمانی و آغاز تولید آزمایشی شرکت ونوس شیشه با همکاری شرکت Lisec اتریش، نصب و راه اندازی خط تولید شیشه های سکوریت ساختمانی، نصب و راه اندازی خط تولید شیشه های لمینیت ساختمانی با همکاری شرکت TamGlass فنلاند، Bystronic سوئیس و AG Engineering ایتالیا، نصب و راه اندازی خط تمام اتوماتیک لمینیت تخت ساختمانی با همکاری شرکت Bystronic-Armatec کشور سوئیس، اخذ تاییدیه تولید شیشه های ضدگلوله از موسسه Beschussamt Ulm کشور آلمان. Beschussamt Ulm بزرگ ترین و معتبرترین آزمایشگاه ارزیابی محصولات ضدحریق، ضدسرقت و ضد گلوله در کشور آلمان است.

آدرس: تهران – پاسداران شمالی – نبش نارنجستان چهارم – برج آرتمیس – طبقه ۹

تلفن تماس: ۰۲۱۷۲۴۸۶


بهترین 10تایی ها - شماره 5 | ساختمونی نیوز

شرکت نوآوران شیشه سپنتا

لوگوی شرکت نوآوران شیشه سپنتا | ساختمونی نیوز

شرکت نوآوران شیشه سپنتا با ۳۰ سال سابقه در زمینه طراحی و تولید شیشه های ساختمانی در حال فعالیت میباشد . این شرکت با ظرفیت تولید ۴۵۰۰۰ متر مربع شیشه نقش موثری در ارتقا کیفی شیشه های ساختمانی داشته است .
تولیدات این شرکت شامل شیشه های لمینیت، اسگوارد ( شیشه های ضد گلوله و ضد اغتشاش)، شیشه های دوجداره و اسپندرال طبق استاندارد های صنعت ساختمان می باشد. این شرکت نیز یکی از بهترین تولیدکننده شیشه های ساختمانی می باشد.

آدرس: : یوسف آباد – خیابان بیستون – حد فاصل کوچه ۱۶ و ۱۸ – پلاک ۴۷ – طبقه ۴ – واحد ۱۴

تلفن تماس: ۰۲۱۴۵۶۲۲۰۰۰


بهترین 10تایی ها - شماره 6 | ساختمونی نیوز

شرکت سهامی شیشه قزوین

لوگوی شرکت سهامی شیشه قزوین | ساختمونی نیوز

کارخانه شیشه قزوین درســـــال۱۳۴۴ در زمینـــی به مساحت۲۶۰,۰۰۰ مترمربع با تخصیص زیربنای ۱۰۰,۰۰۰ مترمربع به مجموعه ای از سالنهای تولید، انبارها، واحد های اداری، خدماتی و تعمیراتی در تاسیس شد.
بدین صورت بزرگترین کارخانه شیشه تخت کشور با نام «کارخانه شیشه قزوین» وارد عرصه تولید شد. در آن زمان شیشه تولید شده در این کارخانه در نوع خود از مرغوب ترین تولیدات خاور میانه به حساب می آمد. این شرکت نیز از بهترین تولیدکننده شیشه های ساختمانی می باشد.

آدرس: تهران – خیابان شهید بهشتى – خیابان شهید سرافراز – پلاک ۱۳

تلفن تماس: ۰۲۱۸۸۷۳۰۸۳۲


بهترین 10تایی ها - شماره 7 | ساختمونی نیوز

شرکت آلوم جام

لوگوی شرکت آلوم جام | ساختمونی نیوز

آلوم جام شرکت ایرانی می باشد که قابلیت تولید انواع درب و پنجره ترمال بر یک و نرمال، انواع درب و پنجره U.PVC، انواع شیشه دوجداره و انواع توری پنجره را دارا بوده، در سال ۱۳۹۱ شهرستان ماکو که دروازه اروپا نامیده می شود و در مسیر جاده ابریشم نیز قرار دارد به منطقه آزاد تجاری و صنعتی تبدیل گردید. این شرکت یکی از بهترین تولید کننده شیشه های ساختمانی در کشور می باشد.

آدرس: آذربایجان غربی – ماکو – شهرک صنعتی شماره یک – منطقه آزاد تجاری و صنعتی – پلاک ۷۳

تلفن تماس: ۰۲۱۳۴۳۴۲۲۷۴


بهترین 10تایی ها - شماره 8 | ساختمونی نیوز

شرکت الماس شیشه جهان نما

لوگوی شرکت الماس شیشه جهان نما | ساختمونی نیوز

شرکت الماس شیشه جهان نما فعالیت خود در امر طراحی، تولید و اجرای سازه و نماهای شیشه‌ای در سال ۱۳۸۲ تاسیس گردید. این شرکت از بهترین تولیدکننده شیشه های ساختمانی است.
این شرکت استانداردهای بین‌المللیISO 9001:2008 برای کسب رضایت مشتریان فراهم کرد. انواع تولیدات این شرکت شامل انواع شیشه : سکوریت، لمینت، ضد گلوله، ایمنی، دوجداره، ضد انفجار، ضد حریق، ضد هجوم، کنترل کننده انرژی، نمای کرتین وال، نرده شیشه ای می باشد.

آدرس: تهران – خیابان خاوران – ساختمان نیکان

تلفن تماس: ۰۲۱۳۳۸۳۶۹۲۵


بهترین 10تایی ها - شماره 9 | ساختمونی نیوز

شرکت شیشه اردکان

شرکت شیشه اردکان یکی از بهترین تولیدکننده شیشه های ساختمانی می باشد، در سال ١٣٨٧ تاسیس گردید. این شرکت در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار، در اردکان یزد آغاز به فعالیت نمود و طی نیمه دوم سال ١٣٩٠ به بهره‌برداری رسیده است. اکنون گروه کارخانجات شیشه اردکان، با داشتن بزرگ‌ترین کوره تولید شیشه در خاورمیانه، ارائه بیش از صد نوع محصول متفاوت، یکی از کامل‌ترین مجموعه‌های تولیدکننده شیشه تخت در غرب آسیا به شمار می‌رود و قادر است محصولاتی با درجه کیفی A ، بر پایه استاندارد JIS ژاپن و CE اروپا تولید نماید.

آدرس: تهران – اتوبان صیاد شیرازی شمالی – بعد از پل صدر – خیابان گلزار – کوچه حسینی – پلاک ۵

تلفن تماس: ۰۲۱۲۴۱۳


لوگوی شرکت رنگسازی ایران | ساختمونی نیوز

شرکت تولیدی شیشه سازان جام ایمن

لوگوی شرکت تولیدی شیشه سازان جام ایمن | ساختمونی نیوز

شرکت تولیدی شیشه سازان جام ایمن (سهامی خاص) در سال ۱۳۷۳ در تهران تاسیس گردید. این شرکت دارنده استانداردهای ۲۳۸۵ و ۵۰۰۴ از سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می باشد.
از سال ۲۰۰۸ اقدام به صادرات حجم عظیمی از شیشه های مختلف به شرکتهای معتبر در کشورهای ترکیه، عراق، افغانستان و تاجیکستان و ازبکستان شده است .

آدرس: تهران – چهاردانگه – شهرک ماهشهر – خیابان حجت – خیابان قوام آبادی – بن بست میرزائی – پلاک ۵۳

تلفن تماس: ۰۲۱۵۱۰۶۷


کاربرد شیشه در دکوراسیون داخلی

شیشه در دکوراسیون داخلی قابلیت های فراوانی دارد. استفاده از شیشه در کف، سقف، به عنوان دیوار، میز و صندلی شیشه ای، دکور شیشه ای و در شیشه ای برخی از کاربردهای آن است.
استفاده از شیشه در طراحی کف به ایجاد شفافیت و زیبایی در محیط کمک زیادی می کند و وقتی استفاده می گردد که فضای زیر آنها چیزی برای نمایش داشته باشند مانند پاساژها و مکان های هیجان انگیز. سقف های شیشه ای به خاطر زیبایی در روز و شب، امکان استفاده از نور خورشید و مشاهده ستارگان، جذابیت بالایی دارند. همچنین شیشه یک پارتیشن خوب برای تفکیک فضاهاست و به عنوان دیوار و عایق صوتی قابل استفاده می باشد.

ویژگی فیزیکی شیشه

مهم‌ترین ویژگی و خاصیت شیشه شفافیت آن می باشد. به دلیل فرایند ایجاد کشش سطحی در شیشه موجب شکل‌گیری شیشه و به وجود آمدن سطح شفاف می‌شود. به‌ طوری‌ که از یک‌ طرف شیشه طرف دیگر به ‌وضوح قابل‌ مشاهده می باشد.
شیشه توانای شکستن نور، عبور نور را دارد. در صنایع و موارد مختلف کاربرد دارد.
به دلیل ساختار شیشه می‌توان آن را در هنگام ساخت به اشکال و صاف و ساده یا پیچیده ساخت و برای افزایش مقاومت آن لایه به لایه روی آن باید کارهای ویژه‌ای انجام داد.
امکان تولید و ساخت شیشه‌های رنگی توسط بهترین تولیدکننده شیشه های ساختمانی به ‌وسیله اضافه کردن یون های الکتریکی که باعث می‌شود تا شیشه در رنگ ها مختلف تولید گردد که همچنان شفافیت و هموار بودن سطح را دارد.

یک پیشنهاد ویژه به سروران گرامی

شیشه‌های ساختمانی در انواع رنگ، طرح و جنس‌های مختلف با روش‌های تولیدی متفاوت توسط بهترین تولیدکننده شیشه های ساختمانی ساخته می‌شوند که هرکدام طبق ویژگی‌هایی که دارند کاربرد خاصی نیز خواهند داشت.‌
چنانچه به دنبال بهترین تولید کننده درب شیشه ای در ایران هستید، وبسایت ساختمونی نیوز با معرفی ۱۰ تا از بهترین تولیدکننده شیشه های ساختمانی شما را در داشتن انتخابی مطمئن و ایده‌آل یار می‌نماید.

با تشکر از توجه و همراهی شما
تحریریه ساختمونی نیوز

۵/۵ - (۲ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا