تولید کننده محصولات ساختمانی

بهترین تولید کننده سیمان 【سال ۱۴۰۳】🧱 + لیست ۱۰ تایی

 

آشنایی با بهترین تولید کننده سیمان در وبسایت ساختمونی نیوز

ما قصد داریم در این مقاله شما را با تاریخچه انواع سیمان و بهترین برند سیمان آشنا کنیم و بعد به معرفی بهترین تولید کننده سیمان بپردازیم.
سیمان یا سمنت واژه‌ ایست که از لغت سمنتوم رومی گرفته شده است و قدمت آن به پیش از میلاد می‌رسد. در ساختمان پانتئون شهر رم واقع در ایتالیا که مربوط به ۲۷ قبل از میلاد می‌باشد استفاده گردیده است. در ساختمان گنبد این بنا که ۴۳ متر قطر دارد، مخلوطی از خرده‌سنگ و آهک پخته به‌ کار رفته است.
ولی کشف سیمان به صورت امروز مختص یک نفر بنام انگلیسی بنام ژوزف اسپدین که از پختن آهک و خاک رس در حرارت بالا و آسیاب کردن آن موفق شد ابتدایی‌ترین نوع سیمان را کشف نماید.
و آن را در تاریخ ۲۱ اکتبر ۱۸۲۴ به نام خود در انگلستان ثبت نماید و نام محصول حاصله را سیمان پرتلند گذاشت.
پرتلند نام جزیره‌ایست در انگلستان که رنگ سیمان پس از سخت شدن به رنگ سنگ‌های ساحلی این جزیره در می‌آید، به همین دلیل نام پرتلند را به دنبال سیمان برای آن انتخاب شد.
البته قبل از ژوزف اسپدین، اشخاص دیگری در فرانسه و انگلستان از پختن خاک رس و سنگ آهک مصالح مشابهی به دست آوردند ولی هیچکدام محصول خود را به ثبت نرساندند، ژوزف اسپدین نخستین شخصی بود که سیمان را در اوایل قرن نوزدهم در انگلستان به ثبت رسانده و آن را ابتدا برای ساخت فانوس دریایی مورد استفاده قرار داد.

انواع سیمان در ایران

بهترین سیمان ایران بر اساس میزان مقاومت و میزان حرارت به ۵ دسته تقسیم می‌شود.

سیمان نوع ۱

این نوع سیمان که به سیمان پرتلند معمولی نیز معروف است، این نوع سیمان فراوان‌تر از سایر انواع سیمان است. از این نوع سیمان در ساختن پیاده‌روها، روسازی جاده‌ها، مخازن لوله‌های آب و ملات ساختمان‌های بنایی استفاده می‌گردد. به طور کلی این سیمان در تمام مواردی که بتن در خطر مجاورت با سولفات‌ها نباشد و یا حرارت آبگیری سیمان باعث افزایش نامطلوب درجه حرارت بتن نگردد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سیمان نوع ۲

این نوع سیمان نوع مرغوب‌تر و بهتری است و در مواردی که نیاز باشد در مقابل حمله سولفات‌های معتدل استفاده می‌گردد. سیمان تیپ ۲ معمولاً کندتر از سیمان تیپ ۱ می‌گیرد و در گرفتن حرارت کمتری تولید می‌نماید. از این سیمان در ساختمان‌های حجیم استفاده می‌توان نمود تا در هنگام گرفتن بتن حرارت کمتری ایجاد شود و حجم بتن کم‌تر باشد.

سیمان نوع ۳

سیمانی است که در مدت کوتاهی یعنی معمولاً در عرض ۱ هفته یا کم‌تر مقاومت زیادی به دست می‌آورد و مقاومت ۷ روزه آن، حدود مقاومت ۲۸ روزه سیمان نوع ۱ است. این نوع سیمان نسبت به سیمان نوع ۱ در هنگام گرفتن حرارت بیشتری تولید می‌کند. از این سیمان وقتی استفاده می‌شود که بخواهند زودتر از حد قالب را برداشته و بتن را مورد استفاده قرار دهند. در هوای سرد نیز می‌توان از این سیمان استفاده کرد تا مدت زمان لازم برای محافظت بتن ریخته شده کوتاه‌تر گردد. اگر چه با به کار بردن مخلوط پر سیمان‌تر با سیمان نوع ۱ هم می‌توان بتنی تهیه کرد که در مدت کوتاه مقاومت بیشتری بدست می آید. ولی سیمان نوع ۳ همین کار را بهتر و با صرفه‌تر انجام می‌دهد. سیمان نوع ۳ را سیمان زودگیر هم می‌گویند.

سیمان نوع ۴

سیمانی است که هنگام گرفتن حرارت خیلی کمتری تولید می‌کند و مورد استفاده آن جایی می‌باشد که شدت و مقدار حرارت تولید شده اهمیت دارد. بتنی که با این سیمان ساخته می‌شود آهسته‌تر افزایش مقاومت می‌گیرد یعنی دیرتر می‌گیرد. کاربرد اصلی این نوع سیمان در ساختمان‌های حجیم بتنی می‌باشد چون سدهای وزنی بتنی به علت حجم زیاد بتن، افزایش درجه حرارت ناشی از گرفتن بتن می‌تواند بسیار زیاد و خطرناک گردد. برای پایین نگه داشتن درجه حرارت سیمان، سیمان نوع ۴ را به کار می‌برند.

سیمان نوع ۵

سیمان ضد سولفات یا نوع ۵ وقتی استفاده میشود که بتن در تماس شدید با سولفات‌ها قرار گیرد. از این سیمان اساساً وقتی استفاده میگردد که خاک یا آب زیرزمینی که در تماس با ساختمان بتنی قرار گرفته، مقدار زیادی املاح سولفات داشته باشد. سیمان نوع ۵ دیرتر از سیمان معمولی می‌گیرد.

سپاس گزاریم که تا به اکنون همراه ما بودید، حال به مطالعه بهترین کارخانه های سیمان ایران دعوت می‌کنیم.

جهت آشنایی بیشتر با  ۱۰ تا از بهترین تولید کننده سیمان با ما همراه باشید.

بهترین 10تایی ها - شماره 1 | ساختمونی نیوز

شرکت مصالح ملی تهران

شرکت مصالح ملی تهران بهترین تولید کننده سیمان | ساختمونی نیوز

در پاسخ به سوال بهترین سیمان ایران کدام شهر است؟ می‌توان گفت شرکت مصالح ملی تهران جزء یکی از بهترین تولید کننده سیمان در ایران می‌باشد که به عنوان یکی از شرکت های فعال در حوزه تولید و عرضه انواع سیمان ساختمانی فعالیت دارد. این شرکت کلیه محصولات خود را با کیفیت بالا و مطابق با استاندارد در اختیار مشتریان قرار می دهد. همچنین مصالح ملی تهران سعی دارد با ورود به همه عرصه های مصالح (ماسه، سیمان، گچ و …) با حذف واسطه ها، مصالح را به قیمت پایین به دست مصرف کنندگان برساند.

محصولات:

  • سیمان پرتلند تیپ ۱ و ۲
  • انواع سیمان بنایی

آدرس: تهران – میدان خراسان – خیابان خاوران – خیابان بنی طبا

تلفن تماس: ۰۹۱۹۴۰۰۴۲۰۰۰۹۳۳۵۹۸۶۹۹۳


بهترین 10تایی ها - شماره 2 | ساختمونی نیوز

شرکت سیمان هرمزگان

بهترین تولید کننده سیمان | ساختمونی نیوز

شرکت سیمان هرمزگان ( سهامى عام ) یکی از بزرگترین کارخانه سیمان ایران است که در سال ۱۳۶۱ به صورت شرکت سهامى خاص تاسیس گردید. کارخانه سیمان هرمزگان در ۸۰ کیلومتری جنوب غربی بندرعباس و نزدیکی شهر ساحلی بندر خمیر در کرانه آبهای نیلگون خلیج فارس واقع گردیده است.

برخورداری از ذخایر فراوان و مناسب مارل و سنگ آهک و فاصله اندک آن تا اسکله های شهید رجایی و باهنر و دسترسی آسان به آبهای آزاد، موقعیت ویژه ای برای این کارخانه می‌باشد. طرح اولیه کارخانه معادل ۳۰۰۰ تن در روز بود که به دلیل کشور همچنین امکان تولید محصولات، ظرفیت طرح به میزان دو برابر افزایش داد. خط یک با ظرفیت روزانه ۳۰۰۰ تن کلینکر در سال ۱۳۷۶ و خط دو با ظرفیت مشابه در سال ۱۳۷۸ به بهره برداری رسید. در حال حاضر کارخانه سیمان هرمزگان یکی از بهترین تولید کننده سیمان در کشور می‌باشد.

محصولات این شرکت شامل : سیمان پرتلند تیپ ۱ و ۲ می‌باشد.

آدرس: تهران – بلوار میرداماد – خیابان بهروز – بالاتر از میدان مینا – پلاک ۳۷

تلفن: ۸۵****۰۲۱۲۲


بهترین 10تایی ها - شماره 3 | ساختمونی نیوز

شرکت سیمان فارس

بهترین تولید کننده سیمان | ساختمونی نیوز

کارخانه سیمان شیراز در سال ۱۳۲۶ تاسیس گردید. در ۲۱ خرداد ۱۳۲۷ خط تولید این کارخانه به ظرفیت ۲۰۰ تن در روز به مبلغ دو میلیون و دویست و هفتاد هزار دلار از شرکت‌های «وستینگهاوس» و «کندی ونسان» آمریکا خریداری گردید. این کارخانه در سال ۱۳۳۴ در شیراز افتتاح گردید و سیمان تولیدی خود را به بازار عرضه نمود. با افزایش مصرف سیمان، ‌ظرفیت کارخانه شیراز ابتدا در سال ۱۳۴۶ به ۱۰۰۰ تن و در سال ۱۳۵۷ به ۲۵۰۰ تن در روز افزایش یافت. این شرکت یکی دیگر از بهترین تولید کننده سیمان در کشور است.
پس از ساخت کارخانه سیمان شیراز، کارخانه سیمان دورود در سال ۱۳۳۸ تحت مدیریت سازمان برنامه (آن دوره) مورد بهره برداری قرار گرفت. در سال ۱۳۳۹ با موافقت دولت و مجالس «شورا» و «سنا» این کارخانه به شرکت سهامی سیمان فارس واگذار گردید. همزمان با واگذاری کارخانه سیمان دورود به شرکت سهامی سیمان فارس این شرکت به «شرکت سهامی سیمان فارس و خوزستان» تغییر نام داد.

آدرس: تهران – میدان آرژانتین – خیابان احمد قصیر – کوچه هفدهم (شهید بهزاد شفق) پلاک ۲۱ – طبقه اول – واحد ۱

تلفن تماس: ۳۵****۰۲۱۸۸


بهترین 10تایی ها - شماره 4 | ساختمونی نیوز

شرکت سیمان مازندران

بهترین تولید کننده سیمان | ساختمونی نیوز

به منظور تأمین سیمان مورد نیاز استان مازندران به همین علت شرکتی بنام شرکت سیمان گرگان و مازندران (سهامی خاص ) به منظور انجام مطالعات و تحقیقات مورد لزوم در سال ۱۳۵۱ توسط بخش خصوصی تأسیس گردید. پس از تعیین محل احداث ، کارخانه سیمان گرگان و مازندران (سهامی عام ) در سال ۱۳۵۳ به مدت نامحدود ثبت گردید. درسال ۱۳۶۰ این شرکت به نام سیمان مازندران (سهامی عام ) تغییر نام داد.
درسال ۱۳۶۰ تولید کارخانه با ظرفیت ۶۰۰.۰۰۰ هزارتن کلینکر و ۶۲۴.۰۰۰ تن سیمان در سال آغاز گردید. از سال ۱۳۸۲ شرکت سیمان مازندران (سهامی عام ) تصمیم به احداث یک خط جدید توسعه با ظرفیت ۳۳۰۰ تن در روز و افزایش ظرفیت خط موجود از ۲۰۰۰ به ۴۰۰۰ تن کلینکر در روز اقدام نمود. در تاریخ ۱۳۸۷ خط توسعه و افزایش جدید افتتاح گردید.این شرکت نیز یکی از بهترین تولید کننده سیمان می‌باشد.

آدرس: تهران – خیابان آفریقا – خیابان ستاری ( منشی ) – پلاک ۵۱

تلفن تماس: ۳۵****۰۲۱۸۸


بهترین 10تایی ها - شماره 5 | ساختمونی نیوز

شرکت سیمان ساروج بوشهر

 

بهترین تولید کننده سیمان | ساختمونی نیوز

کارخانه سیمان کنگان در استان کنگان ، کیلومتر ۱۴ جاده کنگان به عسلویه در ناحیه دو منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و در زمینی به مساحت ۶۳ هکتار احداث گردید. این شرکت یکی دیگر از بهترین تولید کننده سیمان می‌باشد.
شرکت بین‌المللی ساروج بوشهر به‌ عنوان یکی از بهترین تولید کننده سیمان در ایران می‌باشد. این شرکت فعالیتهای محصولات خود را به کشورهای حوزۀ خلیج فارس، کشورهای شرق آفریقا، بنگلادش، هند و کشورهای جنوب شرقی آسیا صادر می‌کند.
روش‌های فروش در این شرکت برای صادرات انواع محصولات، تحویل روی عرشۀ کشتی (FOB) و تحویل در بندر خریدار (C&F) می‌باشد.

آدرس: تهران – خیابان آفریقا – خیابان شهید بنیــــسی ( فرزان غربی) – شماره ۳۸

تلفن تماس: ۱۱****۰۲۱۸۸


بهترین 10تایی ها - شماره 6 | ساختمونی نیوز

شرکت سیمان خوزستان

 

بهترین تولید کننده سیمان | ساختمونی نیوز

بهترین کارخانه سیمان ایران در زمینی به مساحت ۱۰۰هکتار در منطقه دشت دنا در ۱۲۰ کیلومتری شرق شهرستان اهواز احداث گردید و تحت پوشش هلدینگ شرکت فارس خوزستان و سیمان تامین شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) می باشد.
ساخت کارخانه در سال ۱۳۷۲آغاز گردید و فاز اول آن با ظرفیت روزانه ۳۰۰۰تن کلینکر در اسفندماه سال ۱۳۷۶ به تولید رسید و فاز دوم نیز با ظرفیت روزانه ۵۰۰۰تن کلینکر در دی ماه سال ۱۳۸۸ مورد بهره برداری قرار گرفت . این شرکت نیز مانند دیگر شرکتهای معرفی گردیده یکی از بهترین تولید کننده سیمان در کشور می‌باشد.
این شرکت به عنوان بهترین شرکت سیمان ایران، در حال حاضر با تولید کلینکر و سیمان شامل: تیپ های ۵،۲،۱ و سیمان چاه نفت (کلاس G) و سیمانهای پوزولانی و سرباره ای با کیفیت بسیار بالا یکی از بزرگترین کارخانه های سیمان کشور می‌باشد.

آدرس: تهران – خیابان سهروردی شمالی – اندیشه دوم – پلاک ۶۹ – طبقه همکف

تلفن تماس: ۳۶****۰۲۱۸۶


بهترین 10تایی ها - شماره 7 | ساختمونی نیوز

شرکت تولیدی سیمان فیروزکوه

بهترین تولید کننده سیمان | ساختمونی نیوز

شرکت تولیدی سیمان فیروزکوه که یکی از شرکتهای تابعه هولدینگ سیدکو ( شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان) و بزرگترین تولید کننده سیمان در ایران می‌باشد. این شرکت در زمینی به مساحت ۴۰۰۰۰ متر مربع در کیلومتر ۱۰ جاده فیروزکوه به قائم شهر در سال ۱۳۸۱ تأسیس شد.
کنترل مراحل تولید کارخانه سیمان فیروزکوه به صورت کاملا اتوماتیک می‌باشد و با نرم افزار مانیتورینگ FLS automation به همراه سیستم کنترلی زیمنس S7-400 و S7-300 و نیز انواع تجهیزات ابزار دقیق از جمله دماسنج، فشارسنج و موقعیت سنج و .. به صورت مستقیم کنترل می‌شود.
عملکرد کلیه ماشین آلات خط تولید از محل ورودی مواد خام تا خروج محصول نهایی تحت کنترل این سیستم قرار دارد. شرکت سیمان فیروزکوه با ظرفیت تولید ۳۳۰۰ تن کلینکر در روز مشغول تولید یکی از با کیفیت ترین سیمان ها در منطقه می‌باشد.
این شرکت جزء یکی از بهترین تولید کننده سیمان می‌باشد.
این شرکت محصولات خود را به بازارهای داخلی و خارجی( کشورهای آسیای میانه مانند آذربایجان، روسیه، قزاقستان، ترکمنستان و …) عرضه می‌نماید. شاخص های کیفی و فنی محصولات طبق جدیدترین استاندارهای ملی اروپا و ایران می‌باشد.

آدرس: تهران – خیابان شهید بهشتی – خیابان شهید صابونچی – کوچه پنجم – پلاک ۴۳

تلفن تماس: ۹۵****۰۲۱۸۶


بهترین 10تایی ها - شماره 8 | ساختمونی نیوز

شرکت سیمان کردستان

بهترین تولید کننده سیمان | ساختمونی نیوز
شرکت سیمان کردستان به عنوان بزرگترین واحد صنعتی استان کردستان در سال ۱۳۷۵ تاسیس و راه اندازی گردید.
این شرکت در حال حاضر به عنوان یکی از شرکتهای فعال در زمینه تولید در غرب کشور با برخورداری از تکنولوژی مجموعه مولتی چمبر، ظرفیت اسمی تولید خود را به ۶۰۰۰ تن در روز رسانده است. این شرکت نیز همانند دیگر شرکتهای عنوان شده، یکی از بهترین تولید کننده سیمان در ایران می‌باشد.
کارخانه سیمان کردستان این توانایی را دارد به سفارش مشتری و مشخصات فنی مورد درخواست، محصول مورد نظر را مطابق استاندارد EN اروپا تولید و تحویل مشتریان نماید. این تکنولوژی، کارخانه توانایی تولید ۲۷ نوع محصول مختلف با کیفیت بالا و مطابق با استاندارد EN اروپا را داراست.

آدرس: تهران – میدان آرژانتین – خیابان الوند – پلاک ۱۱

تلفن تماس: ۵۴****۰۲۱۸۸


بهترین 10تایی ها - شماره 9 | ساختمونی نیوز

شرکت سیمان ارومیه

بهترین تولید کننده سیمان | ساختمونی نیوز

شرکت سیمان ارومیه در سال ۱۳۵۴ در شهرستان ارومیه تاسیس گردید. عملیات احداث خط تولید و نصب ماشین آلات آن از سال ۱۳۶۴ آغاز گردید. کارخانه سیمان ارومیه در بهمن ماه ۱۳۶۸ با تولید آزمایشی کلینکر راه اندازی گردید و از اردیبهشت ماه ۱۳۶۹ رسماً به جمع تولید کنندگان سیمان کشور پیوست. این شرکت نیز یکی از بهترین تولید کننده سیمان در کشور می‌باشد.
از سال ۱۳۸۳ احداث یک خط تولید جدید در مجاورت خط فعلی در دستور کار قرار گرفت و طرح توسعه کارخانه سیمان ارومیه با ظرفیت اسمی ۳۳۰۰ تن در روز پس از آغاز عملیات اجرائی از مهر۱۳۸۵ در سال ۱۳۹۰ به بهره برداری رسید. در حال حاضر این شرکت در دو فاز با تولید روزانه ۶۰۰۰ تن سیمان از نوع پوزولانی و تیپ یک مشغول به فعالیت می‌باشد.

آدرس: تهران – میدان آرژانتین – احمد قصیر کوچه ۱۷ – شماره ۲۱

تلفن تماس: ۰۵****۰۲۱۸۸


بهترین 10تایی ها - شماره 10 | ساختمونی نیوز

شرکت سیمان باقران

بهترین تولید کننده سیمان | ساختمونی نیوز

شرکت سیمان باقران در سال ۱۳۸۲ تاسیس گردید. هدف احداث یک واحد تولید سیمان خاکستری با ظرفیت ۳۳۰۰ تن در روز بود. کارخانه در شهرستان درمیان و مجاورت روستای نصرالدین با توجه به وجود معادن غنی سنگ آهک و مارن واقع گردید.
تجهیزات کارخانه از قبیل: آسیاب های مواد و سیمان از شرکت LOESCHE آلمان، سنگ شکن از شرکت HAZEMAG آلمان، استاکر و ریکلایمر سالن اختلاط مواد از شرکت ELECON هند، دپارتمان پخت از شرکت IKN آلمان، سیستم انتقال و ذخیره سازی کلینکر از بویمر آلمان، بارگیرخانه از شرکت CAMCE چین و الکتروفیلترها، بگ فیلترها و بگ هاوس از شرکت مهندسی احداث دانشوران در ایران خریداری و از آبانماه ۱۳۸۵ عملیات اجرایی آن آغاز شد. این شرکت نیز جزء دیگری از بهترین تولید کننده سیمان در ایران می‌باشد.
تولیدات این شرکت شامل : سیمان پرتلند تیپ ۱ و ۲ و سیمان پرتلند پوزولانی می‌باشد. این شرکت محصولات خود را به کشورهای افغانستان و پاکستان نیز صادر مینماید.

آدرس: تهران – خیابان شهید بهشتی – خیابان سورنا – کوچه آریا وطنی – پلاک ۱۵

تلفن تماس: ۷۱****۰۲۱۸۸


مواد تشکیل دهنده سیمان پرتلند

پر مصرف‌ترین سیمان مورد استفاده در صنعت ساختمان‌سازی اعم از پل، تونل، راه‌سازی و یا ساختمان و غیره همان سیمان پرتلند می‌باشد. مواردی که برای پختن سیمان به کوره می‌روند از دو ماده اصلی تشکیل می‌گردد: خاک رس و سنگ آهک است.
مواد تشکیل دهنده‌ سیمان به صورت مجزا عبارتند از: آهک زنده، سیلیس، اکسید آلومینیوم، اکسید منیزیم و مواد دیگر می‌باشد.
مواد ذکرشده با نسبت‌های مختلف وارد کوره می‌شوند و این تفاوت مربوط به جنس سیمان و سایر مشخصات فنی آن می‌باشد. گاهی در طبیعت مخلوط سنگ آهک و خاک رس به نسبت مورد نیاز در صنعت سیمان‌پزی به طور دقیق یافت می‌شود به این اختلاط که از قبل برای بشر آماده شده است، مارل MARL می‌گویند. اگر در خاک رس کلیه مواد مورد نیاز سیمان‌پزی موجود نباشد، می‌توان مواد مورد نیاز را به آن اضافه کرد. این مواد غالباً از ضایعات کارخانجات صنعتی به دست می آید.

پیشنهاد ما به شما سروران گرامی

این متنی که شما عزیزان مطالعه کردید توسط وبسایت ساختمونی نیوز جهت معرفی و آشنایی شما سروران بزرگوار با بهترین تولید کننده سیمان ارائه شده است.

جهت یافتن و همکاری با بهترین شرکت تولید کننده سیمان از لیست ۱۰ تایی فوق خدمت شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که در ابتدا تحقیقات کامل و اطلاعات جامعی به دست آورید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما عزیزان مثمر ثمر واقع شده باشد و با بررسی لیست بهترین تولید کننده سیمان فوق بهترین ها را برگزینید.

خواهشمندیم ما را از نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود بی دریغ نگذارید تا بتوانیم بهترین خدمت رسانی را داشته باشیم.

با تشکر از توجه و همراهی شما
تحریریه ساختمونی نیوز

۵/۵ - (۷ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 18 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا