شرکت های ساختمانی

بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان 【سال ۱۴۰۳】🏭 + لیست ۱۰ تایی

آشنایی با بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان در وبسایت ساختمونی نیوز

ما قصد داریم در این مقاله شما عزیزان را با مقاوم سازی و سپس بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان آشنا نمائیم.
ساختمانهای ضد زلزله مربوط به عصر هخامنشیان می‌باشد. بناهای ساخته شده در ۲۵۰۰ سال پیش در مجتمع پاسارگاد تحمل زلزله با شدت ۷ ریشتر را دارند. این بناها بر روی ۲ پی قرار دارند که پی اول از سنگ و ملات و ساروج بوده و پی دوم فقط از سنگ است که بر روی پی اول می لغزد و به همین علت می تواند در برابر زلزله مقاومت کند.
«مقاومت‌ سازی» به‌ طور قطع بالا بردن مقاومت در برابر نیروی زلزله نیست بلکه منظور بهبود عملکرد اجزای سازه (ساختمان) در برابر نیروی زلزله می‌باشد. به همین دلیل اصطلاح «بهسازی» و در حالت خاص برای نیروی زلزله، «بهسازی لرزه‌ای» اصطلاح درست‌تری می‌باشد.
از آن جایی که تخریب ساختمان‌های موجود و جایگزین کردن آن‌ها با ساختمان‌های جدید کاری زمان بر و اقتصادی نمی‌باشد. هم چنین ایجاد خرابی در انواع مختلف بلایای طبیعی مثل زلزله امری اجتناب ناپذیر است علم مقاوم‌سازی خصوصاً در کشورهای لرزه خیز روز به روز در حال پیشرفت است. انتخاب روش مناسب برای انجام مقاوم‌سازی ساختمان نیاز به تجربه و تخصص کافی دارد و یک طرح مقاوم‌سازی نادرست و غلط می‌تواند خسارت‌ها و زیان‌های جبران ناپذیر زیادی به همراه داشته باشد.

مقاوم‌سازی سازه و ساختمان چیست؟

مقاوم‌سازی ساختمان در علم مهندسی عمران به معنای بالا بردن مقاومت یک سازه (ساختمان) در برابر نیروهای وارده و یا عوامل محیطی می‌باشد. یکی از موضوعات مهم و اساسی در راهبرد کاهش خطرپذیری در برابر زلزله، مقاوم‌سازی ساختمان‌های موجود با کمترین هزینه با سرعت بالا و به صورت ساده می‌باشد.
بسیاری از سازه‌های بتن آرمه موجود در دنیا در اثر تماس با سولفات‌ها، کلریدها و سایر عوامل خورنده، دچار آسیب‌های اساسی می‌گردند که تعمیر، بازسازی و یا تعویض این سازه‌های هزینه‌های بالایی در بردارد. بنابراین با اعمال تمهیداتی جهت مرمت، ترمیم سازه‌ها و مقاوم‌سازی آنان در برابر عوامل محیطی می‌توان باعث کاهش هزینه ها شد.

تفاوت بهسازی لرزه‌ای و مقاوم‌سازی

مفهوم بهسازی لرزه‌ای به کاهش احتمال آسیب‌پذیری و بروز نارسائی‌های ساختمان در اثر زلزله مربوط می‌شود. به این دلیل که برخی المان‌ها و اجزای سازه مقاومت و شکل‌پذیری مناسبی در برابر نیروهای ناشی از زلزله را نداشته و تلاش‌ها و تنش‌ها در مقاطع مختلف سازه از حد قابل‌ پذیرش فراتر رفته و یا فاقد سختی کافی در برابر اثر نیروهای ناشی از زلزله باشند و همچنین تغییر مکان‌های جانبی سازه از حد قابل پذیرش تجاوز نمایند.
گاهی در بعضی موارد سازه نیاز به افزایش ظرفیت دارد تا با نیاز لرزه‌ای آن برابر گردد. به این افزایش ظرفیت سازه مقاوم‌سازی میگویند.
مقاوم‌سازی از مهم‌ترین راهبرهای کاهش خطرپذیری در برابر زلزله می‌باشد که با کمترین هزینه با سرعت بالا و به صورت ساده می‌باشد.

مقاوم‌سازی می‌تواند با افزایش سختی ( افزودن مهار بند ، دیوار برشی و … ) و یا افرایش مقاومت ( استفاده از کامپوزیت FRP، ژاکت بتنی و فولادی و … ) انجام گردد.
همچنین گاهی با کاهش نیاز لرزه‌ای ساز، منطبق با ظرفیت مورد نظر شده و به افزایش ظرفیت احتیاجی نخواهد بود که این مهم می‌توان از طریق موارد زیر انجام گیرد:

 1. افزایش شکل‌پذیری
 2. کاهش جرم، نامنظمی
 3.  استفاده از جداسازی لرزه‌ای و میراگرها

مقاوم‌سازی یکی از روش‌های بهسازی لرزه‌ای سازه می‌باشد و در واقع جزئی از بهسازی است.

انواع روش های مقاوم سازی ساختمان

به طور کلی مقاوم سازی ساختمان به ۸ روش شناخته شده است.

مقاوم‌سازی ساختمان با ژاکت بتنی

دراین روش روی اجزای سازه‌های بتنی مانند تیر، ستون، فونداسیون و دیوار برشی جهت افزایش مقاومت فشاری و برشی، ظرفیت باربری ساختمان در مقابل نیروهای جانبی(زمین‌لرزه) و ثقلی و هم چنین افزایش میزان شکل‌پذیری اعمال میگردد. اما این روش معایبی مانند افزایش ابعاد و وزن سازه، نیاز به قالب‌بندی و عملیات اجرایی طولانی، صرف زمان و هزینه بالا و آسیب زیاد به سازه نیز دارد.

مقاوم‌سازی ساختمان با ژاکت فولادی

در این روش ورق‌های فولادی توسط بولت به عضو آسیب‌دیده اعمال میگردد. استفاده از ژاکت فولادی نیز روشی جهت مقاوم‌سازی اجزای ضعیف سازه‌های بتنی می‌باشد و باعث افزایش مقاومت فشاری، مقاومت برشی، مقاومت خمشی و شکل‌پذیری سازه میگردد. افزایش وزن سازه در این روش نسبت به استفاده از ژاکت بتنی کمتر می‌باشد.

مقاوم‌سازی ساختمان با دیوار برشی

دیوار برشی در سازه‌های بتنی و هم فولادی با افزایش ظرفیت باربری ثقلی و میزان سختی، تحمل سازه در برابر نیروهای جانبی را بالا می‌برد. این دیوارها نسبت به سایر المان‌ها حجیم‌تر است تا بتواند سختی بالایی داشته باشد و این امر سبب میگردد که دیوارهای برشی بتوانند تمام نیروی زمین‌لرزه وارد به ساختمان را جذب به خود کند.

مقاوم‌سازی ساختمان با بادبندها

بادبند در سازه سبب افزایش مقاومت برشی و افزایش سختی ساختمان شده تا نیاز سازه به شکل‌پذیری کاهش دهد. اجرای سریع‌تر بادبند نسبت به دیوار برشی باعث میگردد از عمومیت بیشتری برخوردار گردد.

مقاوم‌سازی ساختمان با پیش تنیدگی و پس کشیدگی

این دو روش توسط رشته‌های فولادی یا آرماتورها با مقاومت بالا انجام میگیرد. پیش تنیدگی با ایجاد تنشی دائمی در المان، بخشی از تنش‌های موجود در اثر بار مرده و زنده را خنثی می‌کند که این امر افزایش ظرفیت باربری را در پی دارد. کاربرد پیش تنیدگی در دال‌های بتنی روی زمین، ساخت پارکینگ‌ها، ساختمان‌ها و … می‌باشد. پس کشیدگی نیز در ساخت قطعات پیش‌ساخته‌ بتنی مورد استفاده قرار گرفته میشود. استفاده از روش پیش تنیده و پس کشیده باعث افزایش عمر بتن و کاهش ابعاد فونداسیون میگردد و با ایجاد سقف یکپارچه‌ بتنی افزایش ایمنی در برابر بارهای جانبی(زمین‌لرزه) را به دنبال دارد.

حال که با مقاوم سازی ساختمان آشنا شدید، به معرفی لیست شرکت های مقاوم سازی ساختمان در کشور میپردازیم.

جهت آشنایی بیشتر با  ۱۰ تا از بهترین شرکتهای مقاوم سازی ساختمان با ما همراه باشید.

بهترین 10تایی ها - شماره 1 | ساختمونی نیوز

گروه مقاوم سازی آزادپور

بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان | ساختمونی نیوز

 

گروه مقاوم سازی آزادپور تحت مدیریت مهندس آزادپور فعالیت خود را از سال ۸۸ آغاز نمود. فعالیت این شرکت به روش پیمانکاری و به صورت کاملا تخصصی در زمینه مقاوم سازی سازه بتنی مسلح و ساختمان میباشد. کارشناسان اجرایی کاملا آموزش دیده و  بسیار متخصص و حرفه ای هستند.

شرکت مقاوم سازی آزادپور با گذراندن دوره های تخصصی کاشت میلگرد و بولت زیر نظر نمایندگی انجمن بتن امریکا (aci) و داشتن آمادگی لازم جهت همکاری با کارفرمایان محترم می‌باشد. مجموعه دارای گواهینامه استاندارد aci از آمریکا و نیز گواهینامه وزارت علوم برای گذراندن دوره های تخصصی مقاوم سازی سازه و ساختمان است.

همچنین در تهیه و تامین بهترین معتبرترین مصالح ساختمانی و مقاوم سازی دنیا فعالیت داریم. فروش محصولات کامپوزیتی مثل انواع الیاف کربن و شیشه، انواع رزین اپوکسی، گروت، ژل اپوکسی، چسب کاشت میلگرد و…
محصولات اشاره شده کاملا وارادتی و از برندهای آلمانی و سویسی و اسپانیایی و ژاپنی و ایرانی هستند. انجام و تاییدیه کتبی آزمایش تست کشش میلگرد(PUll OUT ) و انجام و تاییدیه کتبی تست کشش الیاف FRP (PUll OFF )

خدمات تخصصی طبق آیین:

 1. کاشت انواع میلگرد
 2. کاشت انواع بولت
 3. ایجاد ژاکت بتنی
 4. ایجاد ژاکت فلزی
 5. مقاوم سازی ستون و تیر با FRP
 6. مقاوم سازی دیواراجری با وال مش
 7. پانچ پلیت و صفحه ستون
 8. ترمیم بتن
 9. تقویت و تعمیر بتن

سایر خدمات تخصصی:

 1. برش بتن مسلح در هر ابعاد و ضخامت
 2. کرگیری جهت عبور انواع لوله ها
 3. کرگیری جهت ایجاد بازشو

آدرس: بلوار نلسون ماندلا – خیابان عاطفه شرقی – پلاک ۳۵

شماره تماس: ۰۹۱۲۴۹۶۲۰۱۷

دانلود نمونه کار


بهترین 10تایی ها - شماره 2 | ساختمونی نیوز

شرکت مقاوم سازی افزیر

بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان | ساختمونی نیوز

افزیر پیشرو و متخصص در زمینه مقاوم‌سازی با مصالح، تجهیزات و فن آوری های نوین در ایران می‌باشد که در حال حاضر در طراحی، تامین و اجرا پروژه ها فعالیت می‌کند.

این شرکت دارای گواهی نامه صلاحیت پیمانکاری و گواهی نامه صلاحیت خدمات مشاوره از سازمان برنامه و بودجه کشور و کارت بازرگانی از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران می باشد. این شرکت یکی از بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان می‌باشد. با ارائه راهکارهای پیشرفته و فروش محصولات در زمینه ترمیم، تقویت و مقاوم سازی انواع سازه ها، خطوط لوله، مخازن و … در پروژه های متعدد همکاری می نماید.

فعالیتهای این شرکت شامل : بهسازی خاک، مقاوم سازی ساختمان، صنایع، لوله و مخازن و صنعت حمل و نقل و غیره می‌باشد.

آدرس: تهران – خیابان ولی‌عصر – خیابان دل افروز – پلاک ۱۷ – طبقه ۳

تلفن تماس: ۳۶****۰۲۱۵۲


بهترین 10تایی ها - شماره 3 | ساختمونی نیوز

شرکت فنی و مهندسی آرین تیس

بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان | ساختمونی نیوز

شرکت فنی و مهندسی آرین تیس در سال ۱۳۷۹ تاسیس گردید. این شرکت با هدف مطالعه بر زمین لرزه و اثرات آن بر سازه و مقاوم سازی سازه مشغول به فعالیت می‌باشد. اهداف اصلی شرکت مقاوم سازی آرین تیس مطالعه بر روش های نوین مقابله با زلزله و رفتار سازه ها و چگونگی عملکرد سازه در برابر زلزله و به دنبال آن ارائه طرح تقویت جهت سازه های آسیب پذیر است. در ابعاد وسیع تر مطالعه بر مدیریت و کنترل بحران پیش آمده به هنگام وقوع زمین لرزه از برنامه های این شرکت نیز می باشد.  این شرکت نیز یکی از بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان در کشور می‌باشد.

 در حال حاضر شرکت مشاور مقاوم سازی دارای گواهی صلاحیت کار از معاونت برنامه ریزی و راهبردی کشور گواهی کیفیت مدیریت ISO 9001 از TUV-Inter-Cert ایتالیا و گواهی استاندارد مدیریت حفاظت و ایمنی کارگاه HSE از ایتالیا می باشد.

فعالیتهای عمده این شرکت شامل: طراحی سازه های مقاوم در برابر زلزله، ارزیابی و بهسازی لرزه ای ساختمان های موجود، اجرای مقاوم سازی ابنیه با روش های نوین، اجرای CFRP، GFRP جهت مقاوم سازی ابنیه بتنی ،کاشت میلگرد و رول بولت، اسکن میلگرد، تست بتن با روش مخرب و غیر مخرب می‌باشد.

آدرس: تهران – کوی نصر – خیابان علیالی غربی – پلاک ۱۱۵ –  طبقه دوم

تلفن تماس: ۹۳****۰۲۱۸۸


بهترین 10تایی ها - شماره 4 | ساختمونی نیوز

شرکت بیکران سازان شمال

بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان | ساختمونی نیوز

شرکت بیکران سازان شمال در سال۱۳۸۷تاسیس گردید. این شرکت با هدف بهبود و ارتقای سطح کیفی و کمی در زمینه بهسازی لرزه ای و مقاوم سازی سازه های موجود با فعالیت طرح و اجرا آغاز به فعالیت نمود. این شرکت نیز همانند دیگر شرکتهای معرفی گردیده می‌توان یکی از بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان نامبرد.

 فعالیتهای این شرکت شامل: بهسازی ، شهرسازی و معماری، راه و ترابری، مهندسی آب، میراث فرهنگی، انرژی، پست و مخابرات، صنعت و نفت و گاز و غیره می‌باشد.

آدرس: تهران – خیابان گاندی – کوچه یکم – پلاک۲۳

تلفن تماس: ۲۸****۰۲۱۸۸


بهترین 10تایی ها - شماره 5 | ساختمونی نیوز

شرکت مقاوم سازان پایون

بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان | ساختمونی نیوز

این شرکت در سال ۱۳۸۴ تاسیس گردید. شرکت مقاوم سازان پایون شرکتی ساختمانی است که به صورت تخصصی در زمینه طراحی و اجرای مقاوم سازی و ترمیم سازه ها در برابر زلزله، افزایش بار، تغییر کاربری، شرایط مخرب آب و هوایی، خوردگی، حملات تروریستی و دیگر مشکلات سازه ای فعال می باشد. این شرکت نیز جزء یکی از بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان در ایران می‌باشد.

این شرکت همچنین به عنوان شرکتی پیشرو در ارائه خدمات ژئوتکنیکی شامل پایدارسازی گود، تثبیت خاک و اجرای میکروپایل درحال فعالیت می‌باشد.

فعالیتهای این شرکت شامل : طراحی و اجرای سازه، مقاوم سازی سازه، پایدار سازی گود، میکروپایل، آزمایشهای مخرب و غیر مخرب بتن، ترمیم بتن و تزریق ترک، آب بندی بتن، شاقول سازی سازه بتنی، سیستم های پیش تنیده و پس کشیده، برش بتن و غیره می‌باشد.

آدرس: تهران – بلوار آفریقا (نلسون ماندلا) – خیابان ناهید غربی – پلاک ۱۲

تلفن تماس: ۸۳****۰۲۱۸۸


بهترین 10تایی ها - شماره 6 | ساختمونی نیوز

شرکت مقاوم سازی تکنوپل

بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان | ساختمونی نیوز

شرکت مقاوم سازی تکنوپل ارائه دهنده محصولات و راهکارهای پیشرفته مقاوم سازی، بهسازی لرزه‌ای و پوشش‌های حفاظتی برای سازه‌های مهندسی در صنایع مختلف و زیرساخت‌های عمرانی در سراسر کشور مطابق با تکنولوژی‌های روز دنیا فعالیت میکند.

این شرکت همچنین ارائه کننده محصولات مورد نیاز صنعت ساختمان، بتن، مقاوم سازی و پوشش‌های حفاظتی کامپوزیتی جهت مصارف تجاری و صنعتی، تحقیقاتی دانشگاهی، آزمایشگاهی و … در ایران می‌باشد.
این شرکت برترین و شناخته شده‌ترین برندهای معتبر تجاری مصالح و محصولات مقاوم سازی با بالاترین کیفیت را ارائه مینماید. عمده محصولات و خدمات ارائه شده در این شرکت شامل فروش محصولات کامپوزیتی FRP، مشخصات، قیمت، خرید و فروش مصالح مقاوم سازی با FRP نظیر الیاف کربن سیستم‌های CFRP و الیاف شیشه GFRP، رزین اپوکسی FRP، چسب اپوکسی اشباع کننده FRP، ژل اپوکسی، بتونه اپوکسی، گروت اپوکسی، پرایمر اپوکسی، ملات ترمیمی بتن و ترمیم کننده بتن و چسب کاشت میلگرد، آرماتور و بولت می‌باشد.  این شرکت یکی از بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان در ایران می‌باشد.

 ارائه دهنده خدمات مشاوره، طراحی، فروش و تست محصولات در صنایع مقاوم سازی ساختمان، بتن و مصالح کامپوزیتی FRP شامل الیاف کربن، الیاف شیشه و چسب اپوکسی جهت مصارف ساختمانی، صنعتی و تحقیقاتی دانشگاهی و غیره در ایران می‌باشد.

آدرس: تهران – شریعتی

تلفن تماس: ۳۲****۰۲۱۸۶


بهترین 10تایی ها - شماره 7 | ساختمونی نیوز

شرکت مقاوم سازی رامان

بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان | ساختمونی نیوز

شرکت مقاوم سازی رامان با ۲۰ سال سابق در زمینه طراحی و اجرای چندین پروژه سابقه در بخش ساخت سازه ها یعنی مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای مشغول به فعالیت می‌باشد.

رامان دارای گرید تخصصی مشاور مقاوم سازی پایه دو از سازمان مدیریت و برنامه می‌باشد و در زمینه طراحی مقاوم سازی سازه ها یکی از بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان در کشور می‌باشد.

 

آدرس: تهران – باغ فیض – خیابان امیر – کوچه بهاران – پلاک۱

تلفن تماس: ۳۱*****۰۹۱۲


بهترین 10تایی ها - شماره 8 | ساختمونی نیوز

گروه تخصصی آریا

بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان | ساختمونی نیوز

گروه تخصصی آریا فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ آغاز نمود. فعالیت این شرکت به صورت پیمانکاری در زمینه اجرای پروژه های مقاوم سازی و طرح بهسازی لرزه ای و همچنین ترمیم سازه های بتنی و فلزی می‌باشد. گروه تخصصی آریا یکی از بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان می‌باشد.

در سال ۱۳۸۹ با هدف بهبود و ارتقای سطح کیفی و کمی در زمینه تحلیل آسیب پذیری، بهسازی لرزه ای و مقاوم سازی ساختمان های موجود، با فعالیت طرح و اجرا شرکت مهندسی تقویت سازه آریا تاسیس گردید.

فعالیتهای شرکت شامل : در زمینه مهندسی ساخت، بهسازی و تقویت سازه های بتنی می‌باشد.

آدرس: تهران – بزرگراه اشرفی اصفهانی – بالاتر از نیایش – کوچه پنجم غربی – پلاک ۸

تلفن تماس: ۱۰*****۰۹۱۲


بهترین 10تایی ها - شماره 9 | ساختمونی نیوز

شرکت ساختمانی آشیان پی

بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان | ساختمونی نیوز

شرکت ساختمانی آشیان پی تاسیس گردید. فعالیت این شرکت در ابتدا در امور ساختمانی و سازه های عمرانی، با بازسازی آغاز کرد.  این شرکت مجری صفر تا صد ساختمان و سازه های عمرانی با به کار گیری تکنولوژی های مدرن و جدید دنیا می‌باشد.

از دیگر فعالیتهای این شرکت می توان به : بازسازی، مقاوم سازی، طراحی داخلی، تامین متریال، استخرهای مدرن (متحرک)، مدیریت پیمان، مشاوره، طراحی،نظارت و اجرای کلیه امور ساختمانی می‌باشد. شرکت ساختمانی آشیان پی نیز مانند دیگر شرکتهای معرفی گردیده یکی از بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان در کشور می‌باشد.

آدرس: تهران – بلوار آفریقا – کوچه سپیدار

تلفن تماس:  ۲۷****۰۲۱۲۲


بهترین 10تایی ها - شماره 10 | ساختمونی نیوز

شرکت ام.اس. دی کو

بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان | ساختمونی نیوز

شرکت ام.اس.دی کو در مهر ماه سال ۱۳۸۹، تاسیس گردید. خدمات این شرکت شامل: مطالعات ارزیابی آسیب پذیری و بهسازی لرزه ای ساختمان های موجود و خدمات طراحی و اجرای سیستم های مقاوم سازی، ترمیم بتن و تقویت سازه ها، طراحی و اجرای FRP و سیستم های مهار در بتن می‌باشد.

از دیگر فعالیتهای این شرکت در زمینه های مرتبط با طراحی و اجرای سیستم های نوین سازه، زلزله و همچنین در زمینه هایی مانند تکنولوژی سازه های سرد نورد شده – قاب خمشی ویژه، اتصالات پیچی، ارزیابی آسیب پذیری و بهسازی لرزه ای ساختمانهای موجود، ترمیم بتن و تقویت سازه،  سازه های فولادی سرد نورد شده، تزریق گروت و سیستم‌های مهار در بتن،  پایدارسازی گودهای عمیق و بهسازی خاک و  مشاوره فنی و تامین مصالح می‌باشد.
شرکت ام.اس.دی کو را یکی از بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان نام برد.

 

آدرس: تهران – جنت آباد جنوبی – خیابان پیامبر غربی – خیابان جهاد اکبر – کوچه بنفشه ۵ – پلاک ۲

تلفن تماس: ۶۶****۰۲۱۴۴


مقاوم‌سازی ساختمان با روش FRP

دراین روش به کار بردن مواد کامپوزیتی پلیمر (Fiber reinforced Polymer) تحت عنوان FRP روشی مناسب جهت تقویت و مقاوم‌سازی سازه‌ها است. سیستم مقاوم سازی با کامپوزیت FRP از ترکیب الیاف FRP و رزین اپوکسی ساخته میگردد. مقاومت و شکل‌پذیری بالا، خواص ضد خوردگی، سرعت زیاد اجرا، عدم آسیب به سازه و وزن کم، موجب گسترش استفاده از این محصول گردیده است.

مقاوم‌سازی ساختمان با روش استفاده از میراگرها

روشی کارآمد در مقاوم‌سازی استفاده از میراگرها یا دمپر است، که اتلاف کننده انرژی لرزه‌ای وارد گردیده به ساختمان می‌باشد، در نتیجه نیروی زلزله یا به ساختمان وارد نمی‌گردد و یا سهم اندکی از آن برای ساختمان می‌باشد. از مزایای استفاده از این روش کاهش تغییر مکان، شتاب و دریفت طبقات، کاهش هزینه احداث سازه به علت استفاده از مقاطع با ظرفیت کمتر و همچنین کاهش انواع خسارات احتمالی از مزیت‌های استفاده از میراگرها است.

مقاوم‌سازی ساختمان با روش استفاده از جداساز لرزه‌ای

از جداسازه های لرزه‌ای در راستای کنترل ارتعاشات لرزه‌ای از زمین به ساختمان‌ها استفاده می‌گردد. در واقع  کاهش پاسخ لرزه‌ای، نیرو و شتاب ورودی زلزله به سازه مدنظر است. جداسازه های لرزه‌ای دارای قابلیت جذب بالای انرژی می‌باشد و همچنین در جهت افقی از انعطاف‌پذیری لازم برخوردار می‌باشد.

پیشنهاد ما به شما سروران گرامی

خیلی از شما مخاطبان ممنونیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. وبسایت ساختمونی نیوز بزرگترین مرجع معرفی و آشنایی شما سروران بزرگوار با لیست برتر بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان می باشد.

جهت یافتن و همکاری با بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان از لیست ۱۰ تایی شرکت های فوق خدمت شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که در ابتدا تحقیقات کامل و اطلاعات جامعی به دست آورید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما عزیزان مثمر ثمر واقع شده باشد. با بررسی لیست بهترین شرکت مقاوم سازی ساختمان فوق بهترین ها را برگزینید.

خواهشمندیم ما را از نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود بی دریغ نگذارید تا بتوانیم بهترین خدمت رسانی را داشته باشیم.

با تشکر از توجه و همراهی شما
تحریریه ساختمونی نیوز

۵/۵ - (۴ امتیاز)

‫۲ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا