ابزار ، تجهیزات و ماشین آلات

تفاوت ابزارآلات، تجهیزات و ماشین آلات

شناخت تفاوت ابزارآلات، تجهیزات و ماشین آلات از نگاه سه کارشناس !

ابزارآلات، تجهیزات و ماشین آلات اصطلاحاتی هستند که اغلب بدون اینکه بدانند تفاوت واقعی بین ابزار و تجهیزات چیست، به جای یکدیگر استفاده می شوند. اما بگذارید به شما بگوییم که آنها تعاریف مختلفی دارند. آنها اغلب در زندگی روزمره استفاده می شوند. آنها همچون ظروفی هستند که اغلب هر روز و همچون وسایل دیگر استفاده می شوند. آیا می خواهید تفاوت این سه اصطلاح را بدانید؟ اگر بله، پس به شما بگوییم که پس از دانستن تعریف هر کدام به جواب خواهید رسید. برای شناخت تفاوت ابزارآلات، تجهیزات و ماشین آلات با ما همراه باشید. در این مقاله ما سه تعبیر مختلف از سه کارشناس فنی بیان کرده ایم.

۱- کارشناس شماره یک

تعریف ابزارآلات

ابزارها به دستگاه های دستی اشاره دارند که در انجام یک کار به شما کمک می کنند. ابزاری به هر موردی گفته می شود که برای رسیدن به هدف استفاده می شود اما در طی این فرآیند مصرف نمی شود.

همچنین می تواند برای توصیف روش خاصی با هدف خاص نیز مورد استفاده قرار گیرد. ابزارها می توانند عملکردهای مختلفی مانند برش و خرد کردن، جابجایی، شکل دادن، بستن، هدایت، اعمال تغییرات شیمیایی، بستن، دستکاری اطلاعات و داده ها و موارد دیگر را انجام دهند.

تعریف تجهیزات

تجهیزات نشان دهنده دستگاه های کاربردی یا لوازم جانبی است که در خدمت اهداف فردی، خانوار یا جامعه میباشد. تجهیزات به مجموعه ای از ابزارها گفته می شود که برای یک کار خاص تعیین شده اند و می توانند مجموعه کوچکی از موارد کاربردی در یک محصول نهایی باشند.

این به معنای ساده مجموعه ای از ابزارها را نشان می دهد که برای دستیابی به یک هدف خاص استفاده می شود. برای کار خاصی طراحی شده است که فقط توسط بشر قابل استفاده میباشد.

تعریف ماشین آلات

ماشین به ابزاری گفته می شود که از یک یا چند قسمت تشکیل شده است و از انرژی برای رسیدن به یک هدف خاص استفاده می کند و برای انجام هر نوع کار استفاده می شود. این کلمه از کلمه لاتین یعنی Machina گرفته شده است که به دلیل کاربرد تخصصی آن در موتور های محاصره نظامی، معنی آن تحت تأثیر قرار گرفته است.

انرژی آنها از طریق مکانیکی، شیمیایی، حرارتی یا الکتریکی تأمین می شود و اغلب موتوری هستند. آنها برای مکانیزم ها و اتوماسیون جمع می شوند، طراحی می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند، جایی که در واقع کار می کنند.

تفاوت ابزارآلات، تجهیزات و ماشین آلات
دستگاهی که از قدرت مکانیکی استفاده می کند و دارای چندین قسمت است ماشین آلات نامیده میشود.

۲- کارشناس شماره دو

ابزارها

این ابزار ها برای انجام یک کار خاص مانند ساخت، تعمیر یا تخریب صحبت می کنند. ابزارها واقعاً همه جا هستند. یک سازنده هنگام کار از ابزار خود استفاده می کند. در هر مرحله هر ساختمانی با ابزار ساخته شده است. همه چیزهایی که توسط ابزارها رفع می شوند در برهه ای خراب شده اند و پس از برطرف شدن دیگر نیازی به ابزارهایی که کار را انجام داده اند نیست.

مگر اینکه دوباره خراب شود. این تفاوت اصلی با تجهیزات است که در هر زمان مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند برای اهداف غیر سازنده استفاده شود. معنی نزدیک است، اما “تجهیزات” گسترده تر از “ابزار” است.

تجهیزات

تجهیزات بیانگر قرار گرفتن در یک مکان خاص و انجام هر کاری است که باید در آنجا انجام دهید. برای انجام آنچه می خواهید، باید خود را به موارد لازم مجهز کنید. به وسایل زمستانی، دنده های آب، تجهیزات کویری و غیره فکر کنید. هر مورد شما را برای شرایط محیط آماده می کند. یا به تجهیزات صوتی فکر کنید.

شما در یک استودیو یا مکان هستید و تجهیزات زیادی وجود دارد که تقریباً هر کاری را که می خواهید در آن محیط انجام دهید انجام می دهد. تجهیزات استودیو در ضبط صدا بهتر است. تجهیزات مکان که به عنوان چرخ دنده زنده شناخته می شود برای تقویت، مخلوط کردن و تقویت عملکرد طراحی شده اند.

ماشین آلات

ماشین آلات تقریباً با هر چیزی که بخواهید صحبت می کند و بسیار گسترده و عمومی میباشد. البته که به اندازه کلمه “چیز” عمومی نیست. دستگاه ها کاری را انجام می دهند که برای انجام آن خلق شده اند. یک ماشین آلات تمایل دارد که چیزی به عنوان تکنولوژیکی باشد، اگرچه فقط به صورت مبهم ممکن است باشد.

درب را می توان به عنوان یک وسیله توصیف کرد، اما نه یک ابزار یا وسیله. بیل وسیله یا ابزاری است اما تجهیزات نیست مگر اینکه باغبان یا کشاورز باشید. صفحه reverb استودیو تجهیزات و ابزار و ماشین آلات میباشد.

تفاوت ابزارآلات، تجهیزات و ماشین آلات
ابزار به هر موردی گفته می شود که برای رسیدن به هدف استفاده می شود اما در طی این فرآیند مصرف نمی شود.

۳- کارشناس شماره سه

ابزار

 1. وسیله ای دستی که در انجام یک کار کمک می کند
 2.  قسمت برش یا شکل دهی در ماشین یا ابزارآلات
 3. دستگاهی برای شکل دادن به فلز: ابزار ماشین
 4. چیزی (مانند ساز یا دستگاه) که در انجام عملیاتی مورد استفاده قرار می گیرد یا در انجام حرفه یا حرفه لازم است.

تجهیزات

 مجموعه مقالات یا منابع فیزیکی در خدمت تجهیز یک شخص یا چیز: مانند

 1.  وسایل مورد استفاده در یک عملیات یا فعالیت: تجهیزات ورزشی
 2. کلیه داراییهای ثابت غیر از زمین و ساختمانهای یک شرکت تجاری
 3. وسایل نقلیه موجود در راه آهن: قطعه ای از این تجهیزات

ماشین آلات

دستگاهی که از قدرت مکانیکی استفاده می کند و دارای چندین قسمت است که هر کدام عملکرد مشخصی دارند و در کنار هم یک کار خاص را انجام می دهند.

نتیجه گیری برای تشخیص تفاوت ابزارآلات، تجهیزات و ماشین آلات

همه ماشین ها و ابزارها تجهیزات هستند.
بعضی از ابزارها ماشین هستند.
تمام ماشین هایی که فلز را شکل می دهند ابزار هستند.
بعضی از قطعات ماشین آلات ابزار هستند.
همه دستگاه های دستی که برای انجام کاری استفاده می شوند ابزار هستند.

پس از مطالعه سه نگاه کارشناسی در مورد تفاوت ابزارآلات، تجهیزات و ماشین آلات به نتیجه رسیدیم که به طور خلاصه. تجهیزات شامل ابزار و ماشین آلات هستند. برخی از این ابزارها ممکن است ماشین باشند. بعضی از ماشین ها ممکن است از ابزار استفاده کنن!!!

همچنین شما سروران گرامی میتوانید با مراجعه به مقاله بهترین شرکت پخش ابزار آلات و تجهیزات ساختمان با ۱۰تا از برترین شرکتها در این زمینه آشنا شوید.

سایت ساختمونی نیوز با معرفی بهترین شرکتهای ارائه دهنده ابزارآلات، تجهیزات و ماشین آلات در خدمت شما میباشد.

۴.۴/۵ - (۸ امتیاز)

‫۲ نظرها

  1. با سلام و وقت بخیر
   همانطور که در مقاله تفاوت ابزارآلات، تجهیزات و ماشین آلات نیز مطالعه فرمودید، در واقع تجهیزات شامل ابزار و ماشین آلات هستند. لیفتراک هم یکی از تجهیزات صنعتی‌ است و در زیر مجموعه ماشین آلات صنعتی قرار می‌گیرد.
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 10 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا